Liskovyorisek: Diskuze

Nejnovější diskuze vložené uživatelem: (7)

Nejnovější příspěvky vložené uživatelem: (16)

Odpolední spánek, 1. 10. 2015, 20.43

První syn spal jen do roku a půl a pak ani za nic, sůl maximálně v autě či kočárku... Druhému je přes dva roky a spinka po obědě pravidelně :-)

Podzim na mne sice zpočátku vždy působí depresivně,když vidím tu odcházející svěžest listů, ulice se plní spadaným listím a obloha se často zatahuje...když ale poté příroda zabarví listy tisíci odstíny hnědé, žluté, oranžové a objeví se červeň šípků a jeřabin, probouzí se ve mně tvořivá mánie :-) sbíráme s dětmi vše co najdeme a zdobíme si okolí domečku, květináče, plníme skleněné misky plody stromů a lepime koláže z listů. Kaštanová zvířátka nám moc nejdou, ale s ořechy se dá dělat spousta věcí- od barvení skořápky, po výrobu svíčky...podzim nás proste baví :-)

Domácí čistič odpadu, 12. 12. 2014, 0.37

Parádní rada, díky :-)

Vypadá to skvěle - mohu se jen zeptat - je možné uskladňovat v běžné plastové nádobě nebo se musí ve skle? Mate mne ten obrázek...děkuji

Zajímavý recept - chtěla jsem se zeptat - jak je to s octem a pračkou? Neničí nějak ty vnitřní části pračky?

Ráda přispěji i svým popisem těhotenství...u prvního není ani tak co popisovat - kdyby mi nerostlo bříško, tak snad ani nevím, že jsem těhotná :-) Jen ke konci prvního trimestru jsem měla neskutečné chutě na segedínský guláš a na zelnou polévku - mám zlatou maminku, tak mi shovívavě na střídačku vařila ob dva dny kotel jednoho či druhého :-) Hlídala jsem si pouze syrové potraviny a jinak jsem jedla to, nač jsem měla chuť - přibrala jsem 12kg a téměř vše nechala v porodnici. U druhého těhotenství mi bylo téměř od počátku dost nevolno...vydrželo to až do šestého měsíce...tak jsem byla schopna fungovat pouze na banánech, suchých rohlících a coca-cole. Vadily mi různé pachy, vůně...ale opět se dostavila neukojitelná chuť na segedínský guláš a zelnou polévku - to jediné mne dokázalo postavit na nohy :-) Bylo tím jasné, že i druhé miminko bude chlapeček, což záhy potvrdil ultrazvuk :-) Ještě v osmém měsíci jsem měla navrch jen šest kilo, ale ve zbývajícím čase, jsem stihla opět dohnat vše a přibrat celkově i podruhé 12kg. Jedla jsem to, co mi můj stav dovolil a nešetřila jsem se, naopak jsem si užívala, že mohu jíst kdykoliv cokoliv - prostě to miminko potřebovalo :-)

Školka - nemocnost, 30. 11. 2014, 21.54

TAké se čtyřletým synem bojujeme s nemocností...ale to asi musí prožít každý...zkoušíme přírodní preparáty -jitrocel.sirup, echinaceu, imunoglukan, vitamíny...no nic s velkým účinkem...tak uvidíme, případně se necháme odeslat na alergologii na testy a případnou nějakou imunologickou podporu...doma se snažím dost větrat, zvlhčovat vzduch, ale v topné sezoně je to těžké..tak držím palce, ať je to brzy za vámi :-)

U nás také Thermoval - měřím pro jistotu také dvakrát - napodruhé se teplota většinou ještě trochu zvýší...zatím pouze v zadečku, měření podpaží je u nás boj...tak tomu měření moc nevěřím...máme také ušní teploměř, ale ten je tedy u nás naprosto na nic - měří neustále kolem 35stupňů...což je nesmysl...chtěla jsem ho hlavně na noc, abych děti nebudila měřením...ale nějak se nepovedlo :-)

Stolní a jiné hry, 28. 11. 2014, 23.09

A co zkusit domácí "mikado"? V původní verzi jsou to tyčky plastové nebo dřevěné - různě barevné. Svazek tyček se postaví nastojato a pustí - tak jak dopadnou, se nechájí a musí se postupně odebírat podle toho, jaká barva padne na barevné kostce. Je to hra jednoduchá, procvičující trpělivost, postřeh...stačí využít klasické špejle, natřít je temperami a kostku klasickou upravit nalepením barevných plošek. Se synem jsme hráli i domácí košíkovou - z letáků jsme si udělali koule, zajistili je lepenkou a trefovali jsme se do určené věci - plyšáka, koše apod. Doporučuji také domácí "sluchové" pexeso - posbírali jsme několik plastových vnitřků z kindervajíček - musí být sudý počet a naplnili jsme je vždy po dvojicích stejným materiálem - např. mák, dva hrachy, trochu vody, do dvou nic...s zajistili páskou. zvolit můžete cokoliv co dělá rozeznatelné zvuky...do obalu od vajíček (ten papírový na 10ks) jsem je dala promíchané a syn hledal dva stejné zvuky. Příjemnou zábavu :-)

Dobrý den, u nás je to podobné...dr. doporučila laktobacílky, dostatek přírodních vitamínů, otužování, spaní v chladnější místnosti, a na doporučení jsme zakoupili Diviznovou tinkturu od dedekkorenar.cz - mají tam mnoho bylinných preparátů.

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací