Ze zkušenosti ovulační testy fungují - lze vychytat tu správnou dobu...pokud se objeví dvě stejně intenzivně zabarvené čárky, tak v nejbližších hodinách dojde k ovulaci, čili je nejlepší doba pro styk. U nás fungovali spolehlivě :-)

Dobrý den, myslím, že říci jednoznačně kolik dát z ceny dolů nebo nějaký univerzální vzorec výpočtu zde nefunguje...je to velmi individuální a záleží na síle opotřebení, typu botiček, značce atd. kupovala jsem vždy boty nové, ale po několika zkušenostech, kdy syn odrovnal botky během jedné jízdy na odrážedle jsem již přestala být k bazarovým botkám tak skeptická...myslím, že pokud se o botky budete přiměřeně starat, tak klasické opotřebení sníží cenu o cca polovinu, výrazné ochození či poničení o cca 2/3. je lepší vždy nasadit cenu vyšší a z ceny slevňovat...je mnoho maminek, které botičky použité koupí - např sandálky keen jsou i použité jako nové... :-)

Skakeboard ke kočárku, 17. 11. 2014, 22.18

Dobrý večer, měli jsme to podobně - druhý syn se narodil, když bylo staršímu 3 a 7měsíců - stupátko jsme koupili - nějaké to univerzální, našla jsem jich více na mimibazaru či na modrém koníku. Bylo to bezvadné - za prvé jsme došli kam bylo třeba, při únavě staršího měl kam vlézt a popovézt se a hlavně to pro něj byla velká zábava :-D Využili jsem cca půl roku, ale k oboustranné spokojenosti :-)

Mám podobnou zkušenost - první porod cca 14 hodin, nic nepostupovalo, připravené nakonec i kleště, naštěstí se zadařilo bez nich, ale byl to boj...u druhého v osm hodin večer píchnuta voda a v 21.40 byl druhý syn na světě - kontrakce mnohem intenzivnější, rozhodně rozeznatelné od tvrdnutí břicha (to mne u obou těhotenství trápilo téměř od počátku...a kvůli intenzitě obě těhotenství riziková), ale mnohem rychlejší a postupovalo to opravdu mílovými kroky - co kontrakce, to dva cm otevření...takže za mne rozhodně rychlejší :-D

Dobrý večer, já mám podobný problém - ale u mně tedy se objevil až atopický ekzém....ale i tak mám pokožku rukou extrémně suchou od porodu...dr. tvrdí, že je to vlastně dost časté a to ani ne tolik hormonálními změnami (i když ty na to také mají vliv - tak jako dost často vypadávají vlasy atd.), ale především maminka, která je doma s miminkem si mnohem častěji "máchá" ruce - ať tím, že častěji doma uklízí, myje...než kdyby byla celý den v práci, tak i kolem miminka - jde si umýt ruce před krmením, po přebalování (a to je kolikrát za den pěkný počet mytí :-) ) a nehledě na to, že batole je často umazané, tak ho opět jde umýt a zase jsou ruce v mokru, nemluvě o období odnaučování od plenek, kdy se přepírá potřísněné oblečení dost často...mně se nejvíce osvědčuje obyčejná modrá indulona - na noc velká vrstva a případně v lekárně koupené lotio Excipial. A rada mojí dr. - nemáchejte si ruce :-D což jde s malým děťátkem dost těžko :-) Tak snad jsem alespoň trochu pomohla ;-)

Dobrý večer, syn má ve 4,5 letech také trochu ploché nohy - dr. si sice na prohlídce nevšimla, ale já při chůzi ano - a to nosí od mala zdravotní botičky...je sice fakt, že doma bačkůrky moc nosit nechce a to je prý to nejhorší - chození po pevném povrchu bosky...na podologii synovi otiskli nožky a na míru zhotovili kožené vložky do botiček - přispívá na to i pojišťovna. Doporučili nám i zvedání drobných předmětů nožičkou - což je docela bezvadná věc - většinou to neděláme jako cvičení, ale jako hru - hrajeme si na opičky, jestli dokážeme zvednout nožkou třeba ponožku, malý míček, kostičku...a pak také doma natahujeme švihadlo a hrajeme si na to, že je všude kolem voda s krokodýly a my musíme přejít po lávce aby nás nekousli :-) zase se nožka musí kolem toho provazu vinout, různě se procvičují svaly chodidla - zkuste, třeba užijete se cvičením také tolik legrace jako my :-)