Druhé dítko pomalejší než první - je to pravidlem?

zobrazeno 1536×

Vložil(a): Liskovyorisek, 7. 12. 2014 20.28

Ráda bych se zeptala, zda vaše druhé dítko bylo s vývojem pomalejší než to první či naopak? U nás tomu tak bylo a většina kamarádek v okolí má též u druhých dětí stejný pocit...je to jen náhoda či tím, jak není tolik času na druhé dítko při starostech i o první, tak člověk tolik nepostrkuje druhé dítko kupředu a vše déle trvá? Jaká je vaše zkušenost?

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 5. 1. 2018, 6.18

u švagrové je to naopak, ale zase jak v čem

Mygara

Mygara, 26. 7. 2017, 14.08

u nás byli asi nastejno a taky záleží kluk/holka

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 28. 11. 2016, 21.53

Já bych to nesrovnávala, každé dítě je jiné

Fuga

Fuga, 19. 11. 2016, 10.42

v něčem je pomalejší a v něčem je rychlík

JanaH, 13. 12. 2014, 20.41

To mě překvapuje, myslela jsem, že druhé děti bývají většinou ve vývoji rychlejší, že spoustu věcí odkoukají od sourozence a chtějí ho dohnat. Já zatím nemůžu moc srovnávat, druhý syn má teprve 2,5 měsíce, takže odkoukané od bráchy ještě nic nemá. Každopádně druhý syn zvedal hlavičku o hodně dřív, už tak týden po porodu, ale možná hraje roli i to, že byl o kilo větší, když se narodil.

mtina, 9. 12. 2014, 8.32

Každý je originál a nedají se srovnávat v některých věcech je lepší než starší v některých pomalejší..

Katka

Katka, 8. 12. 2014, 20.51

nesrovnávejte! naše druhé dítě bylo motoricky rozhodně rychlejší než první, ale zase mu delší dobu trvalo, než se rozmluvilo, každé dítě je šikovné na něco jiného...

Estrela113, 7. 12. 2014, 20.35

Moje zkušenost je přesně opačná. Prvorozený je syn, druhorozená dcera. Byla vždy ve vývoji rychlejší než byl její bráška. Je akčnější, komunikativnější, pohybově více nadaná ... dle mého názoru ji táhne syn. Když vidí malá, co všechno bráška umí a dělá, hned to chce taky a tak se rychleji učí. Chodila o 2 měsíce dříve než bráška, mluví už teď ve větách a celkem pěkně, domluvíme se s ní a to neměla ještě dva roky. je bez plen. Otázkou ovšem je, zda by to tak bylo, kdyby ona byla první a syn druhý, zda to není jen povahou, nebo tím, že je holka a ty bývají prý rychlejší. Syn byl narozen o 5-6 týdnů dříve, což také může hrát roli.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů