strie

zobrazeno 5818×

Vložil(a): Christie, 27. 10. 2014 15.26

jizvičky nebo drobné trhlinky kůže v barvě červenofialové, později růžové či bílé, které jsou jen velmi těžko odstranitelné; tvoří se pod vrchní vrstvou kůže popraskáním elastických vláken; vznikají tam, kde dochází k největšímu napínání a zatížení kůže; nejvíce ohrožují ženy v těhotenství, sportovce nebo ty, kteří trpí častými váhovými výkyvy

Strie jsou drobné podkožní jizvy, které vznikají protrháním podkožních elastických vláken pokožky v důsledku extrémního natažení kůže – například při rychlém a výrazném přírůstku na váze. Nejčastějším obdobím, kdy strie vznikají, je těhotenství, především třetí trimestr, kdy dochází k největšímu hmotnostnému a objemovému nárůstu, zejména v problémových partiích – na bocích, břichu, hýždích a na prsou. Rizikové je každé rychlé přibírání na váze, včetně rychlého nárůstu svalové hmoty při intenzivním posilování.

Vznikající strie se ohlašují nejdříve mírným svěděním kůže. V této fázi je ještě možné předejít jejich vzniku, a to důsledným promazáváním pokožky speciálními přípravky, které kůži hydratují a zvyšují její pružnost. Promazávat je nutné pravidelně, několikrát denně. Prevencí vzniku strií je také použití kvalitního stahovacího prádla, které pokožce poskytne oporu, pitný režim a pravidelné prokrvující masáže speciálními přípravky na zvýšení elasticity pokožky.

Pokud se už strie vytvoří, není možné se jich zbavit. Jde o trvalé poškození. Jedinou možností je zmírnění projevů pomocí prokrvujících masáží spojených s promazáváním, anebo zbroušení a vyhlazení kúže pomocí kosmetického zákroku – mikrodermabráze.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů