pojeznaeliska: Poradny

Nejnovější dotazy na tohoto odborníka: (9)

Nejnovější dotazy do poradny vložené uživatelem: (0)

Nejnovější příspěvky do poradny: (4)

Osypani, 14. 4. 2016, 17.23

Dobrý den, u dětí v tomto věku je vyrážka charakteru "krupičky" poměrně častým nálezem. Děti se setkávají s novými potravinami a mohou na ně takto zareagovat. Česnek a jeho účinky u vaší holčičky na kůži nelze vyloučit. Jestli bude vyrážka stále přetrvávat i po 4 týdnech, doporučuji vyšetření u kožního lékaře, aby situaci zhodnotil a eventuálně předepsal vhodnou lokální terapii.

Dobrý den, příčiny mohou být různé, ale u většiny dětí souvisí Vámi udávaný problém s nadměrným sliněním, pakliže již dudlík nepoužíváte.Většinou tento ekzém sám odezní s věkem dítěte. Je možné koupit v lékárně krémy a mastičky, které podporují kožní bariéru a zabraňují iritaci kůže. Triamcinolon je silný kortikoid, který by se měl v oblasti obličeje používat jen krátce a u dětí jen v indikovaných případech.

Je to atopický ekzém?, 29. 11. 2015, 17.13

Dobrý den, Vám udávané lokality u 6ti letého dítěte letech mohou být i projevem u atopického ekzému, nicméně je nutno ale podrobnější vyšetření. Takto se mohou manifestovat i jiné kožní vyrážky či iritace. Důležitá je také Vaše rodinná anamnéze, tj. jestli vy, tatínek nebo sourozenci mají také sami atopický ekzém. Jen z tohoto popisu bohužel nemohu diagnozu atopického ekzému potvrdit ani vyvrátit. Jestli bude kožní nález přetrvávat či se zhoršovat doporučuji vyšetření dermatologem. s pozdravem Dr. Eliška Pojezná

Jak vypadají potničky?, 30. 7. 2015, 22.55

Dobrý den, potničky u dětí i dospělých vypadají jako malé drobné "puchýřky" naplněny čirou tekutinou. V létě, horku či je li dítě příliš oblečeno je to poměrně častý problém.Poměrně snadno u těchto puchýřků praská jejich krytba. V okolí může být i mírné zarudnutí kůže nejčastěji v místě zapářky tj. zadeček, podpaží, kůže v týlní oblasti hlavy. Po eliminaci příčiny a aplikaci vysušujících obkladů se nález poměrně rychle zhojí Jako červená vyrážka může vypadat bohužel i mnoho dalších kožních nálezů, jistotu získáte při návštěvě kožního lékaře.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací