Příčina exému okolo pusinky

zobrazeno 2670×

Vložil(a): Kama, 7. 12. 2015 19.15

Na dotaz odpovídá MUDr. Eliška Pojezná (pojeznaeliska)

Dobrý den,už jsem nedávno psala ohledně atopického exemu ročního syna kolem pusinky.Na kožním bylo řečeno,že to má z dudlíku.Ale už je 4dny úplně bez něj,ani na noc ho nemá,přesto se mu ten exém okolo pusinky střídavě zlepšuje a zhoršuje,a hlavně nemizí.Z jídla to taky není,protože to dělá nezávisle na něm.Spíš ze slin si myslím,ale jaká by mohla být příčina takového exemu?Pořád to nemůžeme ani vyléčit.Jednou se to podařilo Triancinolonem,ale po vysazení se to opět zhoršilo.Ted dávám kortikoidní mast,ale nepomáhá.Děkuji za odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

pojeznaeliska , 11. 12. 2015, 10.55

Dobrý den, příčiny mohou být různé, ale u většiny dětí souvisí Vámi udávaný problém s nadměrným sliněním, pakliže již dudlík nepoužíváte.Většinou tento ekzém sám odezní s věkem dítěte. Je možné koupit v lékárně krémy a mastičky, které podporují kožní bariéru a zabraňují iritaci kůže. Triamcinolon je silný kortikoid, který by se měl v oblasti obličeje používat jen krátce a u dětí jen v indikovaných případech.

Kama , 11. 12. 2015, 11.24

Děkuji za odpověď.Používala jsem Imazol,Lipobase,Infadolan,Holtovu mast,a nic z toho nepomohlo.Myslíte,že by mohl pomoct Bepanthen na ekzémy?A může se používat neomezeně?Ještě jsem se chtěla zeptat,jde o atopický ekzém?Ve zprávě mám napsáno,že ano,ale dr to řekla s nejistotou.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů