Je to atopický ekzém?

zobrazeno 3127×

Vložil(a): Kama, 26. 11. 2015 21.59

Na dotaz odpovídá MUDr. Eliška Pojezná (pojeznaeliska)

Dobrý den,moje skoro 6letá dcera má už pár dní v kuse červené tváře,trochu drsné,na pohled zblízka i suché.Na bradě má i červené flíčky.Jde o atopický ekzém,nebo to může být i něco jiného?Děkuji za odpověď.

Sdílejte:   | 
1

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

pojeznaeliska , 29. 11. 2015, 17.13

Dobrý den, Vám udávané lokality u 6ti letého dítěte letech mohou být i projevem u atopického ekzému, nicméně je nutno ale podrobnější vyšetření. Takto se mohou manifestovat i jiné kožní vyrážky či iritace. Důležitá je také Vaše rodinná anamnéze, tj. jestli vy, tatínek nebo sourozenci mají také sami atopický ekzém. Jen z tohoto popisu bohužel nemohu diagnozu atopického ekzému potvrdit ani vyvrátit. Jestli bude kožní nález přetrvávat či se zhoršovat doporučuji vyšetření dermatologem. s pozdravem Dr. Eliška Pojezná

Kama , 29. 11. 2015, 19.10

Děkuji,v rodině právě atopický ekzém máme,hlavně momentálně řešíme u ročního syna,dceru jsem namazala krémem Lipobase večer,a ráno už tam nic neměla,pak jsem ji to namazala ještě ráno,a už se to zatím neobjevilo.Je i tak možné,že to byl atopák,když to zmizelo tak rychle,nebo to mohlo být spíš počasím?

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů