Co je to Strollering®?

zobrazeno 1162×

Vložil(a): Jana N., 2. 11. 2014 21.38

Možná jste o něm už slyšela, ale nevíte přesně, o co jde. Strollering® je aktivita s kočárkem určená pro aktivní rodiče. Kdo ho vymyslel, jak vypadá taková hodina Strolleringu a kdy po porodu můžete začít?

Strollering® je soubor outdoorových aktivit pro maminky (ale i tatínky) s dětmi, při kterých nejen spálíte kalorie, ale navíc provětráte vaše ratolesti. Název vychází z anglického slova stroller, což v překladu znamená kočárek.

Strollering® má několik podob a každý si může vybrat, co mu bude vyhovovat. Můžete si vybrat mezi dynamickou vycházkou s kočárkem, během, projížďkou na in-line bruslích nebo tancem.

Výhodou je, že nepotřebujete hlídání. Prostě se obléknete do pohodlného oblečení, přijedete na hodinu a odreagujete se od každodenního stereotypu a ještě u toho spálíte nějakou tu kalorii a posílíte problémové partie. Za příznivého počasí se lekce konají venku, na vzduchu.

Jak probíhá hodina Strolleringu®?

Hodina Strolleringu je vždy vedena profesionální lektorkou, která vysvětlí zásady správného a bezpečného cvičení. Pravidelně se střídají dva typy pohybových činností. Intenzivní kardio cviky, které mají zvýšit naši tepovou frekvenci, s klidnějšími posilovacími cviky, které zpevňují danou svalovou skupinu a zklidňují tepovou frekvenci. Pozornost byste si měla dát na správné dýchání. Uplatňuje se dýchání vycházející z metody pilates se zpevněným středem těla. Každá hodina je jiná a tak se nebudete nudit.

Při cvičení se často zapojí i vaše děti. Během cvičení se používají různé dětské písničky a říkanky. Starší děti rády maminky napodobují.

Kde se Strollering® provozuje?

Lekce Strolleringu probíhají na mnoha místech po celé České republice. Několikrát do roka probíhá školení nových lektorek. Základní školení trvá dva dny. Mohou se ho zúčastnit i maminky, které už nemají dítě v kočárku nebo ženy, které ještě nejsou maminky. Děti mohou být celou dobu s vámi. Školení probíhá převážně venku.

Po školení získáte certifikát o absolvování a podklady, jak správně cvičit a provozovat vlastní hodiny Strolleringu. Školení obsahuje teoretickou a praktickou část.

Jak dlouho po porodu je možné začít se Strolleringem?

Maminky po porodu můžou začít nejdříve po skončení šestinedělí. Ženy, které rodily císařským řezem, by měli navíc nejméně 4 měsíce vynechat posilovací cviky na břicho. Základem Strolleringu je sportovní chůze. Berte v úvahu svůj aktuální zdravotní stav.

Kdo Strollering® vymyslel a pro koho je určen?

Vymyslela ho před čtyřmi lety novopečená maminka Edita Berková, profesionální fitness instruktorka, při jedné z procházek s kočárkem. Za nějaký čas se rozhodla, že tento typ cvičení nabídne i dalším maminkám. Zaregistrovala si ochrannou značku a začala podnikat. Postupně jí kontaktovalo několik médií a tím se o Strolleringu dozvídalo čím dál více lidí.

Strollering® je určen nejen všem ženám, ale i mužům na mateřské či rodičovské dovolené, kterým chybí pravidelné sportování. Sportovně založené maminky mohou navíc absolvovat intenzivní dvoudenní školení a následně vést vlastní hodiny.

 

 

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
1

Související informace a zdroje:

Pojmy použité v článku:

  • kardio

    pravidelně se střídající dva typy pohybových činností. Intenzivní kardio cviky pro zvýšení tepové frekvence, s klidnějšími posilovacími cviky pro zpevnění svalové skupiny a zklidnění tepové frekvence.

  • pilates

    cvičební metoda založena na správném dýchání se zpevněným středem těla.

  • strollering

    je soubor outdoorových aktivit pro maminky (ale i tatínky) s dětmi s kočárkem, buď formou vycházky, během, projížďkou na in-line bruslích nebo tancem

Diskuze k této stránce (10 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 3. 4. 2017, 15.32

je to dobrý nápad

Fuga

Fuga, 6. 2. 2017, 10.58

u nás vě městě je, ale já jsem stydlivka

dáša, 20. 3. 2016, 17.11

Super nápad, cvičit venku a ne v zabedněném fitku.

snany, 20. 3. 2016, 6.38

Bezvadný nápad jak si zacvičit (na čerstvém vzduchu) a nemuset řešit hlídání. Všimla jsem si, že je hodně tatínku doma s dítětem, chtělo by pro ně taky vymyslet nějaké cvičení, přeci jen potřebují posilovat jiné partie.

Minnie, 22. 2. 2016, 18.36

Já si radši zacvičím v klidu doma bez obecenstva

Zuzka Čtvrtečková, 18. 11. 2015, 23.53

Slyšela jsem o tom, ale nevím, jestli někdo v okolí praktikuje

nocken, 17. 10. 2015, 23.17

Já chodím na Fitmami program, je to bezva, venku a nemusím řešit, kam s dítkem.

benca, 19. 9. 2015, 15.09

to by sa mi pacilo

mckvak, 6. 6. 2015, 6.01

Zajimave - o tom jsem moc neslysela

Jana N., 8. 6. 2015, 8.40

Teď se ještě hodně rozšiřuje FitMami, plánuji brzy vyzkoušet. Myslím, že to bude podobné jako strollering

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací