Co je to Strollering®?

zobrazeno 2211×

Vložil(a): Jana N., 2. 11. 2014 21.38

Možná jste o něm už slyšela, ale nevíte přesně, o co jde. Strollering® je aktivita s kočárkem určená pro aktivní rodiče. Kdo ho vymyslel, jak vypadá taková hodina Strolleringu a kdy po porodu můžete začít?

Strollering® je soubor outdoorových aktivit pro maminky (ale i tatínky) s dětmi, při kterých nejen spálíte kalorie, ale navíc provětráte vaše ratolesti. Název vychází z anglického slova stroller, což v překladu znamená kočárek.

Strollering® má několik podob a každý si může vybrat, co mu bude vyhovovat. Můžete si vybrat mezi dynamickou vycházkou s kočárkem, během, projížďkou na in-line bruslích nebo tancem.

Výhodou je, že nepotřebujete hlídání. Prostě se obléknete do pohodlného oblečení, přijedete na hodinu a odreagujete se od každodenního stereotypu a ještě u toho spálíte nějakou tu kalorii a posílíte problémové partie. Za příznivého počasí se lekce konají venku, na vzduchu.

Jak probíhá hodina Strolleringu®?

Hodina Strolleringu je vždy vedena profesionální lektorkou, která vysvětlí zásady správného a bezpečného cvičení. Pravidelně se střídají dva typy pohybových činností. Intenzivní kardio cviky, které mají zvýšit naši tepovou frekvenci, s klidnějšími posilovacími cviky, které zpevňují danou svalovou skupinu a zklidňují tepovou frekvenci. Pozornost byste si měla dát na správné dýchání. Uplatňuje se dýchání vycházející z metody pilates se zpevněným středem těla. Každá hodina je jiná a tak se nebudete nudit.

Při cvičení se často zapojí i vaše děti. Během cvičení se používají různé dětské písničky a říkanky. Starší děti rády maminky napodobují.

Kde se Strollering® provozuje?

Lekce Strolleringu probíhají na mnoha místech po celé České republice. Několikrát do roka probíhá školení nových lektorek. Základní školení trvá dva dny. Mohou se ho zúčastnit i maminky, které už nemají dítě v kočárku nebo ženy, které ještě nejsou maminky. Děti mohou být celou dobu s vámi. Školení probíhá převážně venku.

Po školení získáte certifikát o absolvování a podklady, jak správně cvičit a provozovat vlastní hodiny Strolleringu. Školení obsahuje teoretickou a praktickou část.

Jak dlouho po porodu je možné začít se Strolleringem?

Maminky po porodu můžou začít nejdříve po skončení šestinedělí. Ženy, které rodily císařským řezem, by měli navíc nejméně 4 měsíce vynechat posilovací cviky na břicho. Základem Strolleringu je sportovní chůze. Berte v úvahu svůj aktuální zdravotní stav.

Kdo Strollering® vymyslel a pro koho je určen?

Vymyslela ho před čtyřmi lety novopečená maminka Edita Berková, profesionální fitness instruktorka, při jedné z procházek s kočárkem. Za nějaký čas se rozhodla, že tento typ cvičení nabídne i dalším maminkám. Zaregistrovala si ochrannou značku a začala podnikat. Postupně jí kontaktovalo několik médií a tím se o Strolleringu dozvídalo čím dál více lidí.

Strollering® je určen nejen všem ženám, ale i mužům na mateřské či rodičovské dovolené, kterým chybí pravidelné sportování. Sportovně založené maminky mohou navíc absolvovat intenzivní dvoudenní školení a následně vést vlastní hodiny.

 

 

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
1

Související informace a zdroje:

Pojmy použité v článku:

  • kardio

    pravidelně se střídající dva typy pohybových činností. Intenzivní kardio cviky pro zvýšení tepové frekvence, s klidnějšími posilovacími cviky pro zpevnění svalové skupiny a zklidnění tepové frekvence.

  • pilates

    cvičební metoda založena na správném dýchání se zpevněným středem těla.

  • strollering

    je soubor outdoorových aktivit pro maminky (ale i tatínky) s dětmi s kočárkem, buď formou vycházky, během, projížďkou na in-line bruslích nebo tancem

Diskuze k této stránce (12 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 3. 7. 2018, 14.00

Raději volím jiný způsob pohybu

baru86, 29. 7. 2017, 22.52

Zajímavý nápad, ale já radši pohyb bez organizování ve velkém

Mygara

Mygara, 3. 4. 2017, 15.32

je to dobrý nápad

Fuga

Fuga, 6. 2. 2017, 10.58

u nás vě městě je, ale já jsem stydlivka

dáša, 20. 3. 2016, 17.11

Super nápad, cvičit venku a ne v zabedněném fitku.

snany, 20. 3. 2016, 6.38

Bezvadný nápad jak si zacvičit (na čerstvém vzduchu) a nemuset řešit hlídání. Všimla jsem si, že je hodně tatínku doma s dítětem, chtělo by pro ně taky vymyslet nějaké cvičení, přeci jen potřebují posilovat jiné partie.

Minnie, 22. 2. 2016, 18.36

Já si radši zacvičím v klidu doma bez obecenstva

Zuzka Čtvrtečková, 18. 11. 2015, 23.53

Slyšela jsem o tom, ale nevím, jestli někdo v okolí praktikuje

nocken, 17. 10. 2015, 23.17

Já chodím na Fitmami program, je to bezva, venku a nemusím řešit, kam s dítkem.

benca, 19. 9. 2015, 15.09

to by sa mi pacilo

Naši partneři

© 2013 - 2018 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací