KOJIT NENÍ VĚDA, KDYŽ VÍTE JAK

Vložil(a): Alexandra, 22. 2. 2017 23.26

Vše okolo kojení

Celková délka: 1h 17m 20s

  1. Úvod, význam kojení
  2. První přisátí miminka, správná technika kojení
  3. Jak často a dlouho kojit, mýty a bludy
  4. Nejčastější problémy při kojení
  5. Kojící žena
  6. Mateřské mléko jako všelék
  7. Když se kojit nedaří, alternativní dokrmy, odsávání a umělé mléko
  8. Kdy zavést první příkrmy
  9. Závěr

Mateřské mléko je pro miminko jedinečné. Spousta maminek se ale hned v začátcích kojení dopustí nějakých chyb, které kojení naruší. Kojení pak může být bolestivé, děťátko neprospívá tak, jak by bylo dobré, maminky používají nevhodné pomůcky a přípravky. Často si špatné návyky přinesou bohužel už z porodnice.

V tomto díle na téma kojení se podíváme na to, jak má vypadat první přisátí miminka už na porodním sále, jak na správnou techniku kojení, nejčastější problémy a také na tu spoustu mýtů, které se nad kojením vznáší.. Dozvíte se také, jak je to s intervaly kojení, s pomalým nástupem laktace, se spavými a žloutenkovými miminky, s předčasně narozenými, jak alternativně dokrmovat, kdy je vhodné odsávat mléko a v neposlední řadě, kdy zavést první příkrmy.

Každá kapka kolostra a mateřského mléka je cenná. Proto nepodceňte přípravu na kojení.

Účastníci tohoto dílu:  Alexandra Wolfová, MUDr. Mgr. Magdalena Chvílová WeberováMgr. Kateřina Anna Šrubařová a Markéta Vokáčová.

Cena: 390 Kč

Pro přehrání zakoupeného videa se musíte přihlásit.

Pro přehrání videa je nejprve třeba video zakoupit v e-shopu.

Názory uživatelů, kteří si zboží zakoupili (8 názorů)

Na kojení jsem zvědavá. Při prvním jsem si z porodnice přinesla zánět a rozkojit se mi nepodařilo, dělala jsem spoustu chyb, snažila jsem se poslouchat rady "starších a zkušenějších". Teď na to půjdu jinak. díky! Paní primářka ví, o čem mluví.. potřebovala bych ji po porodu u sebe Snad tentokrát kojit už budu.

PetraMok

tak vidim, ze je to v cr asi bezna praxe - nic moc mamince o kojeni nerict a nechat ji at se stim popere. My to tak taky mely, bolest, popraskane bradavky, mala plakala...nakonec jsme to zvladly, ale videt tyhle videa driv, mohla jsem si usetrit spostu nervu a slz. U druheho uz kaslu na tabulky. budu kojit jak si rekne

jednoho mrňouse už doma mám a ty začátky kojení, to bylo utrpení bolelo to, moc se to nedařilo a nikdo neporadil:-( nakonec jsme se s tím poprali, ale zůstalo spoustu nezodpovězených otázek. Tak jsem si koupila videa a spoustu věcí se najednou vyjasnilo! A za chvíli zavádíme u prvního příkrmy, tak se mi to video hodí hned dvakrát;-) U prvního příkmy a u druhého informace ke kojení.

musim říct, že jsem fakt ráda, že jsem si video koupila. Názory paní primářky jsou mi strašně blízké. Já jsem teda měla trochu jiné informace od švagrové, která ještě kojí, tak jsem ráda, že teď už vím jak to je a že se k tomu videu budu moct kdykoliv vrátit až třeba budu řešit nějaký problém (asi za měsíc:-) ). škoda, že to video nebylo když měla švagrová na začátku kojení problémy, by se jí hodilo. Pořád si stěžovala jak to bolí a myslela, že to je normální

Jó kojení kojení.. věda to neni, kdybydo toho nekecala taková spousta lidí. V porodnici byly všechny sestry chytrý a každá řikala něco jinýho. Já se od začátku řídim tim, kdy malej chce pít. Ať si žužle jak dlouho chce a jak potřebuje. Sem ráda že ste mi to vy potvrdili. Mám těhotný kamarádky tak jim o vas taky řeknu. Ať sou v klidu. čauu

Moje sestra nekojila, tak jsem zvědavá, jak to bude u nás. Ale už teď vím minimálně o dvou chybách, které sestra dělala vlastně od začátku. Hlavně se pokusím vyvarovat tlaku zvenčí a řídit se miminkem a mnou.. jak doporučujete.

Teda musím říct, že mě spousta informací (hlavně v kapitole mýty a bludy) překvapila. V době, kdy jsem kojila (10 let zpátky) informací nebylo moc a říkala jsem si, že všechno šlo tak nějak "samo". Teď kolem sebe slyším a čtu spoustu "dobrých rad", až mi jde hlava kolem a je dobře, že taky někde zaznívá, že by se na ty rádoby rady měl člověk vykašlat. Za mě dobře zpracované, já se stejně zase budu řídit sama sebou (a miminkem samozřejme), což je nakonec i to, co v kurzu říkáte i vy. Paní primářka je člověk na svém místě. Taky mě zaujaly informace o alternativních příkrmech, dokrmech, odsávání.. dobré si to takhle zrekapitulovat.

Kojení se trochu bojím. Je to takový strašák a tlak z okolí, že kojit je potřeba atd. Po shlédnutí videa jsem mnohem víc v klidu. Je dobře, že paní primářka mluví jasně a nechodí okolo. Myslím, že mám jasno, co je a není potřeba, aby bylo kojení v pohodě. Hlavně si dám pozor na blbé rady v porodnici.. děkuju za názory i milé momenty srandy ve videu. J.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů