JEDINEČNÉ OBDOBÍ ŠESTINEDĚLÍ

Vložil(a): Alexandra, 22. 2. 2017 23.23

Jedinečná doba šestinedělí

Celková délka: 1h 32m 32s

  1. Význam šestinedělí, role partnera, pomoc v šestinedělí
  2. Význam šestinedělí pro miminko
  3. Zkušenosti maminek s šestinedělím
  4. Poporodní deprese
  5. Oddělení šestinedělí v porodnici
  6. Šestinedělí a dvojčata
  7. Péče o předčasně narozené děti
  8. Shrnutí a závěr

Šestinedělí je velmi významné období v životě miminka i jeho maminky. Jaký je ten hlavní význam šestinedělí? Co byste měla v šestinedělí řešit, čím se zabývat? Zaměříme se na zkušenosti maminek s oddělením šestinedělí v porodnici, kde pobyt často pro ženu není nejpříjemnější, někdy se setkává s protichůdnými informacemi, rutinními úkony. Jak k nim přistupovat? A jak je to s hormony v tomto období a také s péčí o předčasně narozená miminka a vícerčata?

V tomto dílu se vám dostane podpory, pochopení a povzbuzení. Paní primářka vás svým vřelým přístupem ujistí o vašich mateřských dovednostech. Dozvíte se více o zranitelnosti psychiky po předčasném porodu, vlivu separace matky a dítěte a jak s tím pracovat. I když kojení věnujeme samostatný jeden díl, i v tomto probereme význam mateřského mléka a hlavní zásady kojení, jak je to například s nutností vážení před a po kojení v porodnici atd. Seznamte se s názory pomocnice v šestinedělí, jak skloubit chod domácnosti s péčí o miminko a co je v tomto období to úplně nejdůležitější?

Účastníci tohoto dílu: Alexandra Wolfová, primářka MUDr. Mgr. Magdalena Chvílová Weberová, Jitka Čejková, Lucie Marešová, Markéta Vokáčová a Adriana Hyklová.

Cena: 390 Kč

Pro přehrání zakoupeného videa se musíte přihlásit.

Pro přehrání videa je nejprve třeba video zakoupit v e-shopu.

Názory uživatelů, kteří si zboží zakoupili (8 názorů)

Ještě jednou moc děkuji za celého videoprůvodce. Chtěla bych tady ještě připsat jednu poznámku k mému předchozímu komentáři - pokud by to šlo v těchto videích odstranit, nebo budete do budoucna realizovat podobný projekt, zvažte přidávání podkresové hudby. Osobně to považuji za velmi rušivé a místy jsem měla i kvůli hudby problém rozumět slovům hostů. Můj partner se kvůli hudby nezvládl na videa dívat vůbec. Nicméně to nesnižuje velký přínos celého projektu!

II. část A jelikož, jak už jsem se zmínila, čekám druhé miminko, věděla jsem, že nejpodstatnější pro mě je, abych už předem měla domluvenou svou porodní asistentku, se kterou si budeme rozumět i lidsky, uvidíme se vícekrát, a bude se mnou hlavně ke konci porodu.Věřím, že jsem takovou moudrou a vědomou ženu našla. Zároveň jsem si chtěla spoustu věcí ohledně porodu a šestinedělí připomenout a nechtěla jsem znova číst ty samé knihy. Po shlédnutí 30 minutové ochutnávky jsem byla nadšená a říkala jsem si, to je přesně to pravé na mé předporodní večery. Po částech sledovat rozhovory, názory, ladit se na porod, připomenout si důležité věci, vyslechnout spoustu nových a ucelit si svůj pohled. Objednala jsem si tedy zvýhodněný balíček a po večerech dávkovala. Moc se mi líbí, že se vše odehrává formou diskuse, vyprávění, sdílení názorů lékařů, porodních asistentek, dul a maminek..Není to předporodní monolog, suché informace, ale názory, doplňování, otázky, zkušenosti, sdílení a taky je v tom často cítit krásná lidskost a laskavost a přitom zároveň věcnost.. Pro mě krásná kombinace. Jsem moc ráda, že jsem si tento balíček koupila. Myslím, že to jsou skvěle investované peníze a zároveň podpoří dobrou věc - ženy - maminky, co se snaží podpořit další maminky, informovat je, sdružovat.. Děkuji, přeji hodně štěstí a spoustu radostných porodů, dětí a maminek.. Mějte se hezky. Mirka

I. část Krásný den přeji. Ráda se s vámi podělím o svou zkušenost a názor na soubor videí, a jelikož je trošku obsáhlejší, bude rozdělena na dvě části. Snad se to podaří a děkuji za pochopení.. Já už doma jednoho čtyřletého rošťáka mám a za měsíc čekáme druhé miminko. Troufám si říct, že na první porod jsem se velmi připravovala, načetla spoustu článků, knížky o přirozeném porodu jako Koncept kontinua, knihu, co napsal Michel Odent a dalši a velmi jsem se těšila.. Rozhodli jsme se i pro porodnici, která by měla být přirozenými porody vyhlášená, ale nakonec jsem byla velmi zklamaná, z mých porodních přání vyšlo jen pár, přestože byl porod fyziologický. Velkou měrou se dle mého nározu na výsledku podílel fakt, že jsem měla štěstí na úžasnou porodní asistentku, která mi velmi pomáhala a já se cítila skvěle a věřila si i přesto, že porod začal ve 23 hod, tedy po celém dni beze spánku a trval dalších 22 hodin. Bohužel však došlo k tomu, že má nedomluvená porodní asistentka po 21 hodinách odcházela domů a přišla jiná, se kterou jsme si absolutně nesedly. Takže na tu poslední nejtěžší hodinu jsem se cítila naprosto bez podpory a vyslechla si, co všechno nesmím ( vše, co mi pomáhalo), ale nedostalo se mi již odpovědi na to, co bych tedy mohla. Byla to tedy velká divočina včetně poporodního přístupu a poté šestinedělí. Se synem jsme pak tuto zátěž zpracovávali po šestinedělí pomocí crania a dalších technik a věřím, že z velké části úspěšně.

PetraMok

jedno sestinedeli uz mam za sebou, ale je pravda, ze jsem ho taky predtim neresila:-D jako by to porodem koncilo:-D ale ono to porodem zacina!!chvili mi trvalo nez jsem si k male nasla cestu, asi ten oxytocin jak o nem mluvite ve videu o porodu, ale nakonec super a uzivala jsem si ho s malou na maximum!

Tak jsem si myslela, že si tohle video nechám až po porodu, až bude fakt aktuální, ale ty první dvě se mi tak líbily, že jsem to nevydržela:-) a ještě že tak! Jsem si to malovala stejně jako ty maminky ve videu - porod a to kojení asi řeší každý, ale šestinedělí? Vzduchoprázdno. Jsem si říkala, že miminko bude spinkat, já si udělám co potřebuji..ale třeba to tak nebude! Nechám to plynout a budu radši spát:-D snad to manžel přežije:-D

Sem čerstvě po porodu a hormony dělaj svý. Střídaj se mi nálady, chvíli brečim, chvíli se chechtam. Když má dcera dobrou náladu jsem v pohodě. Pak se začně kroutit a já mám depku. Váhala jsem jestli video koupit, jestli se dovim něco novýho. A nakonec jsem ho dostala od mamky jako dárek. A musim říct, že super. Docela mě dost povzbudilo a vim, na co se nejvíc soustředit. Taky vidim, že v tom nejsem sama.

Když jsem byla před 10 lety poprvé těhotná a porodila, řešila jsem všechno, jen ne miminko. Chtěla jsem hlavně rychle zhubnout a vzpamatovat se z porodu. Soustředila jsem se hlavně na sebe. Mladá holka no. Taky se mi nevyhnuly stavy deprese. Teď se na šestinedělí i na to, co bude pak, těším úplně jinak. V kurzu jste mi v hodně otázkách odpověděly. Díky. Vnímám taky jako dost důležitou volbu porodnice z hlediska oddělení šestinedělí.

Na šestinedělí se těším.. zalezu si s miminkem do postele a bude to. Děkuju, že jste mi potvrdili, že má šestinedělí tak velký význam. A je dobré se připravit i na variantu, že se naše mimi vyklube na svět dřív. Krásně o tom mluví paní primářka. A Lucie Marešová také říká spoustu důležitých myšlenek. Díky za ně a díky za zkušenosti maminek... někdy drsnější, ale vždy optimisticky uzavřené. Uvažuju o ambulantním porodu, protože bych ráda po porodu byla doma. Na porod doma se necítím a myslím, že když si pro porod vyberu vstřícné prostředí (asi nakonec vyhraje ten Rakovník i díky panu primáři, kterého máte v díle o porodu a je to sympaťák), bude to fajn. Děkuju vám za vaši práci! K videím se budu vracet.. J.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů