Co vás napadne, když se řekne POROD?

sledováno 1× zobrazeno 3964×

Vložil(a): Alexandra, 11. 11. 2015 14.36

Maminky, my porod vnímáme jako velký zázrak.. každý den miminko ve vás o kousek poporoste a po přibližně 40ti týdnech těhotenství tu bude s námi na světě. Narození miminka se spousta maminek obává. Neví, co je čeká, bojí se velké bolesti, průběhu, komplikací a podobně. My bychom byly rády, kdybyste se na zrození vašeho děťátka podívaly trochu jinak. Pokud zahodíte obavy, budete se místo strachu na porod těšit jako na moment nového začátku, na moment, kdy si konečně pochováte své miminko a budete nasouchat svému tělu, věřte, že porod bude nakonec velmi hezký prožitek. Podělte se s námi a ostatními maminkami o to, CO VÁS JAKO PRVNÍ NAPADNE, když pomyslíte na porod? Pokud máte už třeba nějaký porod za sebou, tak jestli se nějak právě ten první dojem změnil? (cílem diskuze není znát samotný průběh porodu těch z vás, které už ho mají za sebou, ale odkrýt pocity a asociace s ním spojené). Můžete se těšit také na reakce Petry Ann Kovařčíkové - soukromé porodní asistentky a terapeutky, která také odpovídá na vaše dotazy v našich Poradnách (Těhotenská a gynekologicko - porodnická poradna, Laktační poradna, Poradna pro rodinu a mezilidské vztahy).

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Andrhand, 2. 2. 2018, 21.10

Porod? Poslední 2 mesice jsem si nepřála nic jiného 😁 velké břicho se kterým nejde spát vecne chozeni na záchod i když jen přes den v noci max 1 i když jsem měla těhotenství bez problémů tak po porodu hrozná úleva a nebylo to tak hrozne

Mygara

Mygara, 22. 1. 2018, 12.26

porod, to mě první napadne strach, ale strach ne o sebe, ale o moje miminko

pavlarabalova

pavlarabalova, 17. 10. 2017, 20.55

Ahojky nedávno jsem absolvovala kurz Porod bez obav a dost mi to pomohlo při mém prvním porodu... Doporučuji budoucím maminkám ) http://www.perfectuni.cz/domu/132-porod-bez-obav-1-online-kurz-pro-tehotne.html

Peta Johansson, 14. 3. 2017, 13.18

První mě napadá, jak moc jsem byla hrdá na manžela, jak to zvládal, vtipkoval, občerstvoval, fotil, stopoval kontrakce, masíroval záda..takový velký stmelovaci team building na 21 hodin 😉

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 12. 12. 2016, 22.15

Já se na porod těšila a říkala jsem si, že porodím rychle jako moje mamka

Fuga

Fuga, 28. 11. 2016, 19.30

porod, to byl jeden velký strach, který opadl, když jsem uslyšela brek, byl to ten nejhezčí řev na světě, pak už to byla euforie .-)

V007A, 19. 11. 2016, 21.14

POROD...hrůza, první rok a půl jsem nechtěla další mimčo, protože to pro mě byl hrozný zážitek, i když jsem tam šla bez obav a co nejvíc v pohodě, tak jak přišly kontrakce a ta šílená bolest, vše se otočilo. Snad druhý porod bude v pohodě.

Lusesita25, 10. 10. 2016, 23.32

Hned mi jako prvni naskoci strach o dite a hned vzápětí nastrih a hruza z nej. Nakonec jsem ho mela, alle takova hruza to nebyla. Opravdu jsem ani nevedela ze me strihli a i po vnitrnich stehach jsem byla schopna normalne fungovat.

Petra Önder (petrao)

petrao, 28. 6. 2016, 12.06

ať už to máma aspoň 14 dní za sebou

jitkamety

jitkamety, 30. 1. 2016, 10.37

prví co mě napadne je tlačení,toho se snad nejvíce bojím,že to nepůjde

Alexandra, 30. 1. 2016, 13.59

Nebojte, s tím Vam pomuze miminko samo. Taky chce ven, tak na to budete dva. Vnimejte své tělo a nepredychejte se a v poslední fázi si zavrete oci a tlacte do míst, kde vyleze miminko... Představujte si ho, jak uz brzy vykoukne. Pomuze Vam to

jitkamety

jitkamety, 30. 1. 2016, 14.04

děkuji moc

Peta Johansson, 14. 3. 2017, 13.21

Zavřít oči opravdu pomáhá, neruší vás doktoři, tolik se nebojíte, jen cítíte, hak vás manžel drží za ruku. Tlačení už he krásná fáze, měla hsem natrénováno s Aniballem, takze na dva výdechy bylo mimi venku, paráda.

Alexandra, 30. 1. 2016, 14.07

A jeste jedna vec.. Pokud se obavate, ze neproleze, mate možnost natrénovat pred porodem s balonkem Epi-no nebo Anibal. Doporučuji z vlastní zkušenosti i zkušenosti několika kamarádek. Odchazely jsme vsechny bez nastrihu a hned jsme byly v pohode schopné starat se o deticky. Samozrejme je každy porod jiny, ale kdyz víte, ze v pohode proleze hlavička, uklidní Vas to hodne prave pro tu finální fázi.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 12. 12. 2016, 22.16

Moje švagrová cvičila s anibalem a prý jednou zatlačila a hlavička venku a na druhé zatlačení celé miminko, příště do toho půjdu také

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů