Jak rozvíjíte řeč, fantazii a kreativitu u vašich dětí?

zobrazeno 1999×

Vložil(a): Alexandra, 17. 10. 2016 22.58

Maminky, snažíte se ve vašich dětech nějakou formou podporovat jejich fantazii a kreativitu? Rozvíjíte jejich mluvu? Jak konkrétně? Podělte se s ostatními třeba i o to, čím vás v této souvislosti děti potěšily, překvapily?

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 11. 8. 2017, 11.07

u nás fantazie začala pracovat až později až tak okolo 5ti let, jediné, co je oba bavilo, když mohli zdobit dorty a vytvářet si obrazce dle svého

Fuga

Fuga, 14. 11. 2016, 7.48

já se snažila všemožně, ale syn to bojkotoval. A ve 3.5 letech se úplně změnil a dílničky všeho druhu ho nesmírně baví

patricia077

patricia077, 6. 11. 2016, 21.45

Děti mají ohromnou fantazii, dcera stejně jako kdysi já má své imaginární přátele, se kterými si povídá, vypravuje jim..hodně zpívá, cvičí a říká říkanky..snažím se, aby mluvila zřetelně, ale ve svých třech letech zatím nic moc...

pavlis, 1. 11. 2016, 21.25

Jinač my podporujeme fantazii třeba malováním na kameny či tvořením postaviček z kaštanů, žaludů...

pavlis, 1. 11. 2016, 21.22

maminky, podívala jste se některá z vás na jídelní či konferenční stoly zespodu? Já to udělala a našla jsem veledíla...To je tak, když se někdy dostanou fixy do těch pravých a hravých ručiček a hurá se s nimi někam schovat

snany, 30. 10. 2016, 1.12

Vše tak nějak přirozeně, snad dětem poskytujeme dostatek vjemů, necháváme je hrát dle jejich představ- venku jsou nejraději v našem " tajném lese", sadí si tam rostlinky, stavějí domečky z cihliček a kamení, hrají si s bahnem....Pomáhají nám sadit plodiny, plejí záhonky, zalévají( konvicí i hadicí)- vše dělají dobrovolně a s radostí. Jezdíme na různé výlety- autem, vlakem, na kole i pěšky. Poznáváme měnící se přírodu, jak věci fungují...Dětem kupujeme hodně knih, přes den si knihy prohlížejí,večer se snažíme číst. Televizi nezavrhujeme, ale pouštíme ji minimálně. Tablet dětem nedáváme. Hrajeme stolní hry, kreslíme ( vodovky, pastelky), tvoříme z plastelíny, děti vyrábějí objekty dle fantazie...Společně nakupujeme, vaříme..., prostě společně žijeme

horri, 30. 10. 2016, 0.06

Tohle všechno skvěle rozvíjejí knížky, vymýšlení vlastních příběhů, stavění ze stavebnic, malování, vyrábění, hraní na něco a spousta dalších činností. Pro mě vždycky důležité vybírat hračky, které nejsou jen na jedno použití, nemám moc ráda elektronické hračky, které se hýbou a vydavají zvuky, mám ráda stavebnice ze kterých se synem můžeme postavit cokoliv co nás zrovna napadne. Taky často malujeme prstovýma barvama,voskovkama, fixama, modelujeme, tvoříme z magického písku, stavíme dráhy pro auta, pro vlaky, vyrábíme různé věci, venku sbíráme různé přírodniny se kterými si doma hrajeme, prohlížíme a čteme si každý den knížky a u toho si pořád povídáme. Podle mě je nejdůležitější si najít v dnešní upěchané době na děti každý den alespoň chvilku čas a opravdu se věnovat jen jim, někdy je to hodně těžké, sama to znám, ale člověku se to tisíckrát vrátí, děti rostou strašně rychle a za pár let už vás nebudou potřebovat, tak jako teď dokud jsou ještě malé a berou vás jako svoje parťáky na hraní .Tak ať budete dělat s dětmi cokoliv moc vám fandím a hlavně si to spolu co nejvíc užijte )

pavlis, 29. 10. 2016, 22.42

Mladší (2 roky) kreslí "výtvory" starší (4 roky) v tom hledá obrázky... kdy z každého pootočení papíru vyleze něco jiného - jeho fantazie nezná hranice (já vidím vždy jen klubíčka). Rádi matláme něco z těsta, nechávám kluky zdobit perníčky- takové cukroví má větší úspěch než modelína, a to u všech Starší si rád vylepšuje barvičkami na textil svá trička a mladší miluje stříhání "patvarů" z barevných papírů a následné lepení na čtrvrtku či pet lahvě (z nich mám pak obaly na malé květináčky). Od malička s nimi hodně mluvím a vysvětluju, také prohlížíme "chytré knihy" Co se fantazie týče, starší si stále zpívá nějaké písničky s vlastním textem a melodií a hraje si s různými figurkami a vytváří tak dlouhé příběhy. Mladší je takovej pirát a všechno jen kopíruje

Lenourecek, 29. 10. 2016, 22.10

Synovi je 9 měsíců, řekl první slůvko Každý večer mu čtu, prohlížíme si spolu obrázkové knížky, během dne mu říkám básničky, zpívám ... Myslím si, že je důležitý i výběr hraček, správný výběr může rozvíjet fantazii. Už se moc těším, až společně s ním budu malovat a vyrábět vše možná, příští rok možná už budeme dělat zvířátka z kaštanů nebo obtisky podzimního listí

Rulficka48

Rulficka48, 27. 10. 2016, 23.16

.. tak já teda děkuju za vaše názory!

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů