Přírodní péče o dětskou pokožku

zobrazeno 2408×

Vložil(a): Martina Richterová, 7. 7. 2015 20.32

Dětská pokožka je oproti té naší mnohem tenčí a jemnější. Proto si zaslouží speciální péči, aby zvládla všechny své náročné funkce a dokázala se snadněji vyrovnat s vnějšími vlivy. Kosmetické značky nabízí mnoho různých pečujících krémů, olejíčků a šampónů. Zdaleka ne všechny jsou na zcela přírodní bázi. A právě přírodní péče bez jakýchkoliv chemických přídavků je pro dětskou, ale i dospělou pokožku, nejlepší.

Tenoučká kůže novorozence

Kůže novorozence a kojence je asi 5krát tenčí, než pokožka dospělého člověka. Ještě nemá vyvinuté ochranné vrstvy. To znamená, že látky, které naneseme na dětskou kůži, se vstřebávají téměř beze zbytku a přecházejí do krevního oběhu dítěte. Právě z tohoto důvodu je třeba velké opatrnosti, aby se v kosmetických přípravcích neobjevovaly stopy toxických látek.

Základem péče o dětskou pokožku je především správně prováděná hygiena. Doporučujeme zaměřit se na šetrné mycí prostředky, které nebudou dětskou kůži dráždit. Novorozence a kojence je třeba pravidelně mazat hydratačními a zvláčňujícími krémy. Koupele není třeba dělat denně, stačí jednou za dva až tři dny. V péči o dětskou pokožku hraje klíčovou roli oblast plenek, kde hrozí opruzeniny.

Měsíček lékařský, dar z přírody

Každá maminka chce pro své děťátko to nejlepší. Měsíček lékařský je léčivá bylina, která se používala od pradávna v lidovém léčitelství. Má příznivé terapeutické účinky, které jsou výsledkem součinnosti mnoha látek. Měsíček lékařský obsahuje silici, flavonidy, kyselinu salicylovou, vitamín C a mnoho dalších příznivých látek.

Měsíček lze využívat vnitřně i zevně. Má protizánětlivé účinky, působí antibioticky a sedativně. Měsíček se stále více využívá v kosmetice, je součástí řady kosmetických přípravků, a to proto, že zjemňuje, hydratuje a posiluje pokožku. Jde o vynikající prostředek k ošetření suché a citlivé pokožky. Poskytuje dostatečnou ochranu pro citlivou dětskou pokožku, chrání ji před bakteriemi, je vhodný na opruzeniny.

Mandlový olej

Dalším blahodárným přípravkem je mandlový olej, který se lisuje za studena. Patří mezi nejúčinnější rostlinné oleje. V péči o pokožku má své nezastupitelné místo. Je vhodný při péči o suchou pokožku, mírní podrážděnou kůži, je vhodný jej použít na opruzenou pokožku novorozenců. Mandlový olej má pestré využití nejen v kuchyni, ale také v kosmetickém průmyslu.

Důsledná péče o citlivou dětskou pokožku

O citlivou dětskou kůži je vhodné pečovat kosmetickými přípravky, které mají ověřený certifikát. Obzvlášť důležité je používat přípravky bez umělých parfemací a konzervačních látek.

Koupání novorozenců a kojenců

Pamatujte na to, že není čistšího tvorečka, než je malé miminko v prvních měsících života. Dítě nemá šanci se příliš ušpinit, spinká v čisté peřince, oblečené do čerstvě vypraného oblečení. Všichni kolem si neustále myjí ruce, aby dítě nepřišlo do kontaktu se špínou. Proto není nutné každodenní mytí, naopak je spíše vhodné dítě nekoupat denně, ideálně 3krát týdně. Myslete na to, že voda již po pětiminutovém působení narušuje přirozenou bariéru, kterou si pokožka teprve vytváří. Určitě se vyhněte mýdlu. Ideální jsou pouze přírodní olejíčky a speciální přípravky, kterou slouží proti opruzeninám. Mýdlo nepoužívejte v prvním roce života vůbec. Zde můžete využít přírodních přípravků, kterými jsou měsíček lékařský a mandlový olej.

Po koupání

Jakmile dítě vykoupete, natřete ho kvalitním kojeneckým rostlinným olejem. Stačí jen maličké množství jemně vmasírovat do pokožky. Je zbytečné, aby dítě bylo celé mastné. Naopak použijte jen kapičku. Dbejte na teplotu v místnosti, ve které dítě koupete. V prvních měsících by teplota měla být kolem 27 stupňů. Do koupelny můžete pořídit přímotop.

 

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
2

Diskuze k této stránce (15 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Ketris

Ketris, 17. 10. 2018, 12.59

Ja miluju Weledu

Žofinka

Žofinka, 3. 7. 2018, 8.53

Tak mandlový olej se má nejdříve užít vnitřně kvůli případné alergii

Mygara

Mygara, 28. 3. 2017, 10.27

z přírody toho lze využít víc, ale toto je základ

Fuga

Fuga, 9. 2. 2017, 18.26

já zase slyšela, že mandlový olej ne, že může vyvolat alergii

Rulficka48

Rulficka48, 30. 10. 2016, 12.45

Já teda nejvíc preferuju Weledu!

lazna, 7. 8. 2016, 9.10

olejíček je super

Zuzka Čtvrtečková, 18. 11. 2015, 23.34

Když byl syn miminko, koupali jsme jako v porodnici obden a dávali jsme trošku Johnsons Baby

Itany, 17. 11. 2015, 20.35

Také jsme používali měsíček na suchou kužičku:)

benca, 16. 8. 2015, 15.30

weleda je naozaj zazrak, davam ju malej aj sama pouzivam, je vyborna

Rulficka48

Rulficka48, 30. 10. 2016, 12.45

Přesně

Verisek29, 10. 8. 2015, 13.16

Olejíček krásně voní, používám ho na synáčka

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací