8 praktických kroků, jak zapojit muže u porodu

zobrazeno 2568×

Vložil(a): Alexandra, 15. 10. 2020 12.54

Probíhá od 23. 10. 2020, 10:00 do 23. 10. 2020, 11:30

Těhotenství, porod, rodičovství je vaše společná cesta. A muž má u porodu kromě podpůrné a emoční role i ryze praktické úkoly. Pokud si je vezme za své, může i zásadně ovlivnit průběh porodu a navázání kontaktu s miminkem. Jeho role začíná už v těhotenství, v období před porodem, dále samotnou cestou do porodnice, zastoupením ženy na příjmu a v průběhu porodu i po něm. Pojďme se seznámit v uzavřené menší skupince s 8 praktickými kroky, jak zapojit muže u porodu.

Webinář byl již ukončen

Kdo povede webinář:

Jitka Čejková - certifikovaná dula České asociace dul

Jako dula doprovázím od roku 2002 a jsem jednou z nejdéle pracujících dul u nás. Doprovodila jsem u porodu stovky párů, několik rodin i 4x :)
Jsem také lektorka rodičovských kurzů, těhotenského cvičení, reflexní terapeutka atd. Mám dospělé 2 syny. Před 5 lety jsem vytvořila první český Manuál pro muže u porodu www.partneruporodu.cz. Více o mně najdete na stránkách www.jsemtehulka.cz
Díky svým letitým a bohatým zkušenostem jsem schopna připravit ženu na normální přirozený porod, ale i ženu, která třeba ze zdravotních důvodů potřebuje medicínský porod. Považuji za důležité vnímat individuální potřeby konkrétních žen a tomu společně najít nejvhodnější podmínky porodu.

Podrobněji o webináři:

Muž má u porodu kromě podpůrné a emoční role i ryze praktické úkoly. Začínají samotnou návštěvou a prozkoumáním porodnic a až přijde čas, tak cestou do porodnice, aby žena nemusela ve spěchu nic řešit. Na příjmu v porodnici může muž vyřídit potřebné formality, pokud bude míst dostatek informací.

Při samotném porodu může ženě pomoci s masážemi a podporou ve správném dechu, vokalizaci a podpořit jí v relaxaci... pokud ví, jak na to. Může ženě pomoci do sprchy a také ji podpořit v nalezení v pro ní nejvhodnější porodní pozici, pokud bude znát možnosti. Po porodu může ženu v některých směrech zastoupit, pokud bude třeba, aby ona měla klid a čas plně pro sebe a miminko. Společný čas po porodu je startem do nového života pro miminko i rodiče jedinečným zážitkem. Přítomnost muže je i v tomto čase velmi důležitá.

Muž se může postarat o praktické záležitosti spojené s balením věcí a přesunem na oddělení šestinedělí. Řekneme si, zda se vyplatí společný pobyt na nadstandardním pokoji a co od něj můžete očekávat a také co dělat v případě, pokud nechcete v porodnici trávit času zbytečně mnoho (například už máte doma jedno dítě a rádi byste byli dříve spolu).

Důležité je si také povědět, jakou péči žena potřebuje v období šestinedělí a jaký "servis" jí a miminku můžete dopřát - i když to je téma pro samostatný webinář - Připravte se na období šestinedělí.

Zkrátka po tomto webináři, který proběhne v uzavřené menší skupince, se muži budou oprávněně cítit důležitými a potřebnými a budou si vědomi toho, že jejich role u porodu je nezastupitelná.

Větší část našeho setkání bude praktická a na závěr dáme prostor i pro vaše případné otázky. Mohou se zúčastnit i vaši partneři – napište to prosím do přihlášky, at vím, zda budou i muži nebo budeme jen ženská skupinka. Také si připravte dotazy.

Délka webináře: 90 minut, prostor na dotazy
Minimální množství účastníků: 5
Maximální množství účastníků: 15 (pár se počítá jako jeden účastník)
Forma webináře: živý (interaktivní)

Cena webináře: 200 Kč (platba musí přijít na účet nejpozději do 8:00 hodin v den konání webináře, případně nám stačí poslat potvrzení o provedené platbě emalem)

Po kliknutí na ZÚČASTNIT SE vám přijde AUTOMATICKÝ E-MAIL s pokyny k platbě a dalšími informacemi - prosím, hlídejte si i složku SPAM a PROMOAKCE. Občas tam autom. maily padají. Díky.

 

                                                                 ! PŘEHLED DALŠÍCH AKTUÁLNÍCH WEBINÁŘŮ !

 

Webinář byl ukončen, nelze se ho tedy již zúčastnit.

Sdílejte:   | 
0
 Rozbalit  Sbalit

Pravidla webináře:

Máte dotaz k webinářům? Napište nám.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions