Žádost o RP

sledováno 1× zobrazeno 214×

Vložil(a): Adrianita, 30. 12. 2017 15.49

Na dotaz odpovídá Kamila Sýkorová (Mgr. Kamila Sýkorová)

Dobrý den, v prosinci se mi narodilo miminko a v lednu si budu žádat o rodičovský příspěvek. Tentokrát jsem neměla nárok na PPM, protože mi na začátku mateřské u prvního dítěte vypršela pracovní smlouva na dobu určitou. Je třeba žádanka od gynekologa, že jsem nepobírala PPM? Případně, co dalšího je třeba k vyřízení RP? Děkuji.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Mgr. Kamila Sýkorová , 2. 1. 2018, 13.40

Dobrý den Adrianito, v případě, že si chcete požádat o rodičovský příspěvek, žádanka od gynekologa není potřeba. Podmínky pro čerpání rodičovského příspěvku jsou upraveny v zákoně č. 117/2006 Sb., o státní sociální podpoře v §30. Zákon tedy udává, že nárok na rodičovský příspěvek (RP) má rodič, který celý kalendářní měsíc osobně celodenně a řádně pečuje o nejmladší dítě v rodině. Čerpat příspěvek pak může do 4 let dítěte a to do výše 220 000 Kč. Pro stanovení nároku a výše RP se vypočítává denní vyměřovací základ, v momentě, kdy nelze ani jednomu z rodičů stanovit vyměřovací základ, výši RP zvolit do 7 600 Kč. Rodič ovšem musí mít trvalé bydliště na území České republiky. Jestliže potřebujete zjistit, jaké veškeré dokumenty máte mít sebou, zkuste se obrátit na poradenskou linku Úřadu práce 844 844 803, kde Vám rádi ochotně poskytnout další informace, aby jste nemusela na pobočku vícekrát.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací