Důchod

zobrazeno 533×

Vložil(a): Anonymní, 22. 8. 2017 9.55

Na dotaz odpovídá Kamila Sýkorová (Mgr. Kamila Sýkorová)

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat,jak mám postupovat při vyřizování důchodu ? Co všechno je potřeba doložit? Jednalo by se o důchod na psychické a úzkostné poruchy.Nevím,jak mám postupovat.Děkuji mockrát za odpověd.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Mgr. Kamila Sýkorová , 22. 8. 2017, 15.16

Dobrý den, zřejmě máte tedy na mysli žádost o invalidní důchod. Tam je potřeba splnit podmínku tzv. dlouhodobé nemoci, tedy být minimálně rok v pracovní neschopnosti. Poté, po dohodě s Vaším ošetřujícím lékařem, podat žádost o invalidní důchod české správě sociálního zabezpečení (čssz), se všemi podklady (zdravotní zprávy a posudky), přičemž je třeba počítat s pozvánkou k posudkovému lékaři pod čssz. Celé to může trvat i 3 měsíce. Co je třeba k žádosti všechno doložit, kam, jak, co to obnáší a jak dlouho to trvá, naleznete na webových stránkách čssz (http://www.cssz.cz/cz/duchodove-pojisteni/davky/podani-zadosti-o-duchod.htm), příp. se můžete obrátit na poradenskou linku čssz: 257 062 860, http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/informace/call-centra/) Přeji Vám mnoho štěstí!

Anonymní

Anonymní , 22. 8. 2017, 17.04

Mám tyto problémy už 4 roky,třikrát jsem na začátku skončila i v nemocnici,protože jsme nevěděla o co se jedná,tak jsem si volala záchranku při záchvatu. Jen tedy nejsem v pracovní neschopnosti,jen jsem byla i jsem evidovaná na úřadu práce a to delší dobu. před více než 2 lety mi skončil rodičovský příspěvek. Můj ošetřující lékař mám pocit,že úplně všechno o mých problemech neví.Byla jsem i u psychiatra,napsal léky,které neberu,protože z nch mám strach.U psycholožky jsem byla jendou,podruhé jsem neměla hlídání pro synka. myslíte si,že je nutné brát léky,nebo postačí pouze zpráva o mém zdravotním stavu ? Jsme na tom opravdu hodně špatně,nevycházím pomalu ani ven,ani ty doktory si nedokážu oběhat díky tomu.

Mgr. Kamila Sýkorová , 25. 8. 2017, 11.00

Dobrý den, bohužel nejsem sto říci, zda nebo jaké léky máte užívat. Pro přiznání ID je třeba podat žádost - viz předchozí odpověď - a k ní je nutno přiložit zdravotní zprávu či zprávy dokladující Váš dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav. K čemuž obvykle také slouží samotný fakt, že je žadatel již rok v dočasné pracovní neschopnosti, čili na neschopence, kdy není schopen docházet do zaměstnání a je velká pravděpodobnost, že se tento stav v nejbližší době nezmění. Bližší informace o invalidním důchodu pro žadatele najdete také zde: http://portal.gov.cz/portal/obcan/situace/191/192/4529.html#obsah

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací