Zanedbavani deti

zobrazeno 782×

Vložil(a): Anonymní, 1. 6. 2017 14.52

Na dotaz odpovídá Michaela Šafářová (Mgr. Ing. Michaela Šafářová)

Dobry den. Chtela bych se s vami poradit. Mela jsem kamaradku, kterou jsem si k sobe vzala, aby si mohla vyzvednout sve deti z detskeho centra. Dala je tam dobrovolne na 4 mesice,protoze nemela kde bydlet. Vzala jsem ji k sobe, protoze jinak by ji deti nedali.Byla u me tyden. Za ten Tyden jsem zjistila, jak Se Chova ke svym Detem a jak se o ne stara. Totalne je zanedbava, Porad dela nejake problemy a vyuziva Lidi Kolem sebe. Meli jsme platit napul najem a ona utekla k nejakemu znamemu, ktereho ani neznala moc. Do dnes mi dluzi 1000kc. Na papir mi napsala, ze mi to vrati 31.5. A podepsala se tam. Dodnes mi no nedala. Chci se zeptat, jaka Mam prava? Jak to z ni dostat? Mam jeji prohlaseni o uznani dluhu. A druhy Dotaz je,jeji deti mi nejsou lhostejni a je mi jich lito. Vim, ze Se o me sama neumi postarat a ze jsou zanedbane a zubozene. Da se neco podniknout proto, aby na ne dohlizela socialni sluzba nejaka? Nebo aby si ji nejak proverili, zda je schopna Se o ne postarat!?
Vcera Jsem se dozvedela, ze pustili jejiho byvaleho pritele, se kterym má druhe, mladsi dite z vezeni, ve krerem byl za vytrznictvi. Nejspis Se s nim Dala zase dohromady. Mam strach o jeji deti. Ona se k nim neumi ani chovat. Kdyz byly v tom ustavu deti, tak ona denne pila a brala drogy. Myslim, ze v detskem domove by se meli daleko lepe. Mockrat dekuji za jakoukoliv radu. Hezky den vam preju.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Dobrý den, pokud kamarádka svůj dluh neuhradí dobrovolně, je případně možné se domáhat zaplacení dluhu soudní cestou. V tomto případě je ovšem důležité, zvážit ekonomickou stránku věci, kdy by mělo jít o 1.000,- Kč. V případě podání návrhu k soudu musíte vždy zaplatit soudní poplatek, zde by přicházelo v úvahu podání návrhu na vydání elektronického platebního rozkazu, kdy v takovém případě je soudní poplatek ve výši 400,- Kč, v případě běžného návrhu je pak soudní poplatek 1.000,- Kč. Také záleží, zda byste si návrh sepsala a podala sama nebo byste potřebovala právní pomoc. V případě, že byste v dané věci požadovala právní pomoc advokáta, tak náklady na placenou právní pomoc by s největší pravděpodobností převýšily žalovanou částku. Co se týká péče o děti, doporučuji informovat o těchto skutečnostech orgán sociálně právní ochrany dětí, kterými jsou obecní a krajské úřady a v rámci jejich struktury většinou odbor péče o děti a mládež. Je tedy nejlepší dojít na obecní/městský úřad v místě bydliště dětí a zde vše sdělit příslušnému pracovníkovi či poslat na úřad písemný podnět. Tento by měl na základě Vašeho podnětu provést v dané domácnosti prošetření a pokud budou zjištěny nedostatky, tak by měl přijmout přiměřená opatření. V extrémních případech může také podat k soudu návrh na dočasné odebrání dětí, ale také může pouze vykonávat pravidelný dohled nad péčí rodičů o děti a v tomto poskytovat rodičům poradenství. Mgr. Ing. Michaela Šafářová, advokátka

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů