žádost o radu

zobrazeno 324×

Vložil(a): evik.tu, 24. 2. 2017 10.44

Na dotaz odpovídá Michaela Šafářová (Mgr. Ing. Michaela Šafářová)

Dobrý den, jsem a bývalým manzelem v insolvenci do ktere jsme sli spolecne jako manzele.nyni jsme uz vice jak rok rozvedeni rozvedeni a veskere podklady sou na soude zaslany ale stale se ze strany insolvencniho soudu nic nedeje..mam ted pritele se kterym cekame rodinu a nevím jak to bude probihat dal ta insolvence.jednak po narozeni dalšího ditete a v pripade nasi svatby.pobezi ta insolvence dal tak jak je nebo se ry dluhy budou nejak rozdelovat?!?! Dekuji za odpoved...

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Dobrý den, pokud jste společně podali návrh na povolení oddlužení, tak jste po celou dobu, kdy dané oddlužení probíhá, považováni dle ust. § 394a zákona č. 182/2006 Sb., insolvenčního zákona, za jednoho dlužníka a máte postavení nerozlučných společníků. Tzn. že i nadále bude oddlužení probíhat společně z veškerého majetku obou, nyní již bývalých manželů. Jediné, co bude mít vliv na průběh oddlužení, je případná vyživovací povinnost každého z manželů, kdy toto může mít vliv na částku, kterou v rámci oddlužení budete schopni hradit. Případně můžete celou věc konzultovat podrobněji s Vašim insolvenčním správcem. Mgr. Ing. Michaela Šafářová, advokátka

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací