Soukromý život

zobrazeno 243×

Vložil(a): Anonymní, 28. 2. 2017 9.27

Na dotaz odpovídá Michaela Šafářová (Mgr. Ing. Michaela Šafářová)

Dobrý den, jsem v rozvodovem řízení, s manželem máme dvouletého syna,pečuje o něj on,neboť mi ho už z jednoho víkendu nevrátil. Všude na me s tchyni hází špínu, vyhrožují,že jsem sledovaná, že mě zničí,občas mi přijde anonymní SMS,všude vytahuje,že jsem pro něj nebezpečná, když mám poruchu pozornosti,proto jsem syna vidala pouze pod dohledem manžela, a vymlouval se,proč mi ho nedá ani na noc.Jen mě špiní,a lžou kde můžou.Kvůli jeho chování se předběžně rozhodl styk se synem.Ten ale zatím podle rozhodnutí neproběhl,protože syn je už skoro 2měsíce v kuse nemocný,a tudíž se nedoporučuje ani převoz mezi rodiči, proto syna musím stále jen navštěvovat, a to jen jednou týdně, protože si častěji z finančních důvodu nemůžu dovolit. Jedna cesta mě vyjde na 200Kč.Teď jsem se začala scházet s kamarádem,od manžela jsem odešla před 3měsíci.Zatím nejde o vážný vztah,jen kamarádský, ale schazime se často, a tchyně mi neustále predhazuje,že jsem byla viděna s chlapem,a vyhrožují,že to použijí u soudu,a tak to pro mě bude minus v boji o syna.Opravdu je takový problém, co dělám ve svém soukromém životě jen proto,že to mám tak komplikované, nebo se me je snaží roz hodit a zastrašit? Děkuji za odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Dobrý den, dle ust. § 907 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, je soud povinen při svěření dítěte do péče rozhodovat tak, aby rozhodnutí odpovídalo zájmům dítěte. Soud přitom bere ohled na osobnost dítěte, zejména na jeho vlohy a schopnosti ve vztahu k vývojovým možnostem a životním poměrům rodičů, jakož i na citovou orientaci a zázemí dítěte, na výchovné schopnosti každého z rodičů, na stávající a očekávanou stálost výchovného prostředí, v němž má dítě napříště žít, na citové vazby dítěte k jeho sourozencům, prarodičům, popřípadě dalším příbuzným i nepříbuzným osobám. Soud vezme vždy v úvahu, který z rodičů dosud o dítě řádně pečoval a řádně dbal o jeho citovou, rozumovou a mravní výchovu, jakož i to, u kterého z rodičů má dítě lepší předpoklady zdravého a úspěšného vývoje. Skutečnost, že se určitou dobu scházíte s kamarádem však ještě nutně neznamená, že to musí být negativně hodnoceno v případě rozhodování o péči o dítě. Za nevhodné by bylo pravděpodobně možné považovat, kdybyste partnery často střídala a třeba byste se s nimi často stěhovala. Pokud však máte zajištěné stále zázemí pro dítě a jeden možný budoucí vztah, rozhodně by to neměla být žádná zásadní skutečnost, pro kterou by Vám soud neumožnil o dítě pečovat. Mgr. Ing. Michaela Šafářová, advokátka

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací