Smlouva mezi manželi

zobrazeno 330×

Vložil(a): Anonymní, 24. 5. 2017 17.10

Na dotaz odpovídá Michaela Šafářová (Mgr. Ing. Michaela Šafářová)

S přítelem se chceme vzít. Chci se zeptat, zda jde u notáře sepsat smlouva mezi námi, kdyby se v manželství zadlužil bez mého vědomí, abych v případě rozvodu byla krytá a jeho dluhy nespadaly i na mě. Přítel měl v minulosti problém se sázením, tak bych ráda byla krytá kdyby cokoliv. Předem děkuji za odpověď, P.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Dobrý den, smluvený režim v rámci společného jmění manželů je upraven v ust. § 716 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Manželé či budoucí manželé si mohou ujednat manželský majetkový režim odlišně od zákonného režimu. Smlouva o manželském majetkovém režimu se může týkat jakékoli věci, ledaže to zákon zakazuje, kdy se může týkat zejména rozsahu, obsahu, doby vzniku zákonného nebo jiného režimu společného jmění, jednotlivých věcí i jejich souborů. Je tedy možné si také ujednat, že dluhy budou jen toho z manželů, který se zapříčinil o jejich vznik. Aby smlouva byla účinná i vůči třetím osobám a byla byste tedy kryta v případě dluhů manžela, je nutné, aby smlouva byla vložena do Seznamu listin o manželském majetkovém režimu vedeném Notářskou komorou České republiky. Smlouva také vyžaduje formu veřejné listiny dle ust. § 716 odst. 2. a je tedy nutné, aby byla sepsána přímo notářem s ohledem na Vaše konkrétní požadavky. Mgr. Ing. Michaela Šafářová, advokátka

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací