Ráda ohledně pronajatého bytu

sledováno 1× zobrazeno 907×

Vložil(a): Anonymní, 16. 3. 2018 8.55

Na dotaz odpovídá Michaela Šafářová (Mgr. Ing. Michaela Šafářová)

Dobrý den,
V polovině ledna jsem si pronajala byt. Byt jsem si prohlížela, ale nejevil žádné známky toho, že by byl mokrý a plesnivěl, nebyl vytápěn po dobu, co se v něm nebydlelo a žádný zdroj vody, tak nic nešlo vidět. Po obydlení začala toaleta doslova plavat, na wc, v koupelně a dokonce i v kuchyni v otevřeném prostoru se mezi obklady na spárách začala tvořit plíseň, spiška začala plesnivět a vlhnout tak, že veškeré sypké věci jako cukr a mouka letěly do popelnice. Pod oknem v kuchyni, a vlastně kromě jedné stěny (je to 2+km, takže pokoj s kuchyní) se začala tvořit bílá plíseň a ve druhém pokoji jsou takto s plísní 2 stěny, ale trochu méně než v kuchyni. Domluvila jsem se s majitelem (domluva trvala asi 20 dní a musela jsem to urgovat), že sepíše výpověď z bytu k 31.3.2018. Vůbec mi nevěří, že byt nesplňuje podmínky, co slibují ve smlouvě. Byt je ve velkém domě, kde těch bytů je asi 7, dole v přízemí jsou 2, tak jsem já a ve druhém 2+kk je 7 ukrajinců. Tam jsem se byla podívat, byt mají plesnivý i na stropě, těžko by se hledalo místo, které plesnivé není. A moje otázka zní: sousedi mi říkali, že plíseň mám nechat, aby s tím majitel začal konečně něco dělat, protože plesnivé jsou snad všechny byty, ale ty dva dole jsou extrém. Aby majitel viděl, že si nevymýšlím, což vlastně doposud tvrdil přes smsky, ale nikdy se nepřišel podívat.
Co když mi 31.3. řekne, že mi nevrátí nájem, který jsem bohužel zaplatila za duben a kauci, že ji použije na opravy? Zbytek dám do komentu.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Anonymní

Anonymní , 16. 3. 2018, 8.58

Jaké mám prosím možnosti? Musím plíseň odstranit nebo tu plíseň mohu skutečně nechat, aby viděl, že to opravdu není vhodné bydlení pro malé děti? Byt není poškozen, jen se projevila ta plíseň. Musí mi vrátit nájem za duben, když tam nebudu a tu kauci? Ve smlouvě jsem si všimla, že jsou vedené i nějaké pokuty v případě, že se například byt nestihne vystěhovat apod., to stiham, ale nejde jsem četla, že ty pokuty v nájemních smlouvách jsou neplatné. Děkuji za každou informaci a radu a omlouvám se za tak dlouhé čtení, snad je to srozumitelné. Děkuji ještě jednou. Hezký den.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů