Neshody v manželství

zobrazeno 636×

Vložil(a): Anonymní, 24. 5. 2017 17.05

Na dotaz odpovídá Martina Fuchsová Bělecká (Mgr. et Mgr. Martina Fuchsová Bělecká)

Dobrý den, jsme spolu s manželem již více než 10 let a máme dvě děti. Poslední roky nám to skřípe nejen kvůli finanční situaci, ale i se jaksi skoro vše hezké vytratilo. Zůstaly jen povinnosti a na ostatní není ani čas a už ani chuť. S manželem jsme se odcizili a cesta k sobě je dost náročná. Chápu, že láska není jen o hezkých chvilkách, přece jen jsme zažili dobré i zlé, ale tohle mě už nějak zmáhá a vyčerpává. Věčně se jen dohadujeme, nebo naopak si nemáme co říct..Jsme poměrně mladí a žít takhle po zbytek života nechci.. Má cenu zkoušet například manželskou poradnu? Nejsem člověk, co by se rád svěřoval cizím lidem.
Předem děkuji za odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Je normální, že si v manželství procházíte určitou krizí. Důležité je, jak se k ní s manželem postavíte. Velice důležitá je upřímná komunikace. Jste nespokojená "jen" Vy, nebo i manžel? Jaké máte nápady, co s tím společně dělat? Dotýká se to i dětí? Co konkrétně Vám nebo manželovi vadí? To jsou otázky, na které by bylo dobré si společně s manželem odpovědět. V tom Vám může pomoci právě poradna. Chápu Vaše obavy ze svěřování se cizím lidem, věřte, že nejste sama, ale většinou se stane, že obavy a ostych opadnou během prvních pár minut. I poradce je "jen" člověk a i on sám určitě někdy řešil podobné problémy. Od toho tam přeci je- aby Vám pomohl najít nějaké řešení. Dále mám potřebu zmínit určitou prevenci. Aby ke krizím docházelo co nejméně, je důležité o manželství pečovat. Ne nadarmo se říká, že manželství je jak květinka...Věřím, že rodinný život se dvěma dětmi je velice náročný, ale i tak by snad mohlo pomoci udělat si čas jeden na druhého- bez dětí... To, co zde píši, je jen hrubá teorie. Myslím, že poradce či terapeut by opravdu mohl pomoci, věnoval by se Vám i manželovi intenzivně a pravděpodobně delší dobu (málokdy stačí pouze jedno setkání). Co se týče financí- jsou poradny, které poskytují bezplatné poradenství. Budu Vám moc držet palce!

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací