Přijetí role matky

zobrazeno 4504×

Vložil(a): Anna K., 28. 8. 2016 14.24

Interupce je v dnešní době považována za zcela běžnou věc. S toho jak o tom někteří lidé hovoří můžeme mít pocit, že ztrátu dítěte přirovnávají k návštěvě zubaře nebo praktického lékaře. Dle WHO je ročně předčasně ukončeno zhruba 46 milonů těhoteství. Skutečně tohle číslo musí být takhle veliké? Odkdy se člověk vlastně stává člověkem. Zrozením, početím? Je potrat skutečně vraždou? Některé matky se vymlouvají na finanční situaci, ale už nikdo nemyslí na ty páry kterým nepomůže ani IVF a které by s radostí vychovaly i to odložené dítě. Proč nechtěji darovat život. Zvláštní je když žena řekne mám ted dobrou práci, ted se to nehodí. Copak na takhle závážnou roli skutečně existuje vhodná doba?Na rodičovství se podle psychologů připravit nelze i když si myslíte že roli matky či otce zvládnete bez probému, dřívě či později se ve vaší mysli objeví myšlenka skutečně to zvládnu? Vychovat dítě? Pochybnosti vždycky budou at už velké nebo malé. Ve chvíli kdy uvidíme ty dvě čárky na těhotesnkém testu si musíme uvědomit, že zodpovídáme za život další osoby a naše sobectví musí jít zcela stranou. Musím tomu přizpůsobit celý svůj život. Počínaje stravou až po společenský život a to nemusí být pro všechny vždy jednoduché. Já své první dítě ''plánovala'' jestli se to tedy skutečně plánovat dá a nebo to záleží na nějaké vyšší moci ale i přesto, že člověk měl tenhle stav očekávat si uvědomuje jak složité to je. Každý jenom vidí to krásně kulatící se bříško, ale to že je Vám špatně, že trpíte pálením žáhy, bolestmi zad, otoky atd atd. za to vás už nikdo nepolituje. Skutečně je těhoteství nejkrásnějším obdobím v životě ženy? Nebo si jen prostě nahlas neumíme říct nic jiného a přiznat pravdu, že jsme už zažily i lepší chvilky než jsou neustále výkyvy nálad apod. Možná je už to tak zavedená fráze, že máme pocit že nás nic jiného při pomyšlení na své těhoteství ani nesmí napadnout. Setkala jsem se s pár ženami, které už měly starší děti a tvrdily, že pro ně bylo daleko jednodušší ty děti vychovat než je 9 měsícu nosit v bříšku. A jak jste na tom maminky byly vy? zvládly jste přiejtí této role bez problému nebo Vás doprovázely nepříjemne stavy, které Vás přinutily těhoteství ukončit?

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (35 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

nikdy bych těhotenství neukončila.

Kanica, 6. 8. 2018, 22.47

Ja bych mela strach. Rozhodnout se je nekdy opravdu tezke

Žofinka

Žofinka, 14. 5. 2018, 7.12

Já měla strach z obojího, ale spíše z tézopovědnosti, protože už nejde jen o mě

Tinka1993, 10. 12. 2017, 12.33

Pre mňa to bolo ťažkých 9 mesiacov.. sice som nevracala ani som nemala nevoľnosti ale pribrala som 22kil, nevedela som si ľahnúť, skončila som v nemocnici kôli hroziacemu potratu, nevedela som nikde ísť lebo som sa hneď unavila.. a výchova je tak isto ťažká ako tehotenstvo 😀😊

Čertice, 26. 7. 2017, 22.29

Já mám děti tři a i když nebylo všechno růžové, tak ten pocit, když sem je cítila uvnitř sebe mě dělal neuvěřitelně šťastnou Mám zkušenost i s přerušením nikdy bych si nepomyslela, že bych to zrovna já mohla udělat ale stalo se a od té doby nikoho nesoudím.

Anna K.

Anna K., 13. 10. 2017, 7.32

Rozumím. Upřímně mně to teď taky napadlo, protože jsem s toho byla opravdu vyděšená a nedivím se že když to přijde nečekaně, že to někdo prostě neunese. Já ale teď každý den děkuju, že jsem to nedokázala udělat.

jitkamety

jitkamety, 16. 7. 2017, 11.25

Já jsem se cele tehotenstvi tesila na miminko a nastesti jsem nemela zadne takové stavy tak doufám že to tak bude i v druhem tehotenství

Mygara

Mygara, 23. 2. 2017, 13.51

těžké je obojí, ale pro mě je horší dítka vychovat

Aliisha

Aliisha, 10. 2. 2017, 21.55

Těhotenství super, šestinedělí peklo

jitka46

jitka46, 28. 4. 2020, 23.32

souhlasím, ale úplně nejlepší je to stejně až teď, až se s dětmi dá diskutovat

Fuga

Fuga, 2. 2. 2017, 13.31

je težké mít miminko 9 měsíců v bříšku i ho vychvat. Já mám o ně strach pořád a težké a zodpovědné je oboje dvoje

ppetaa27, 6. 1. 2017, 21.56

Tehotenstvi je jeden z duvodu proc nechci druhe dite. Bylo to nejotravnejsich 9 mesicu myho zivota. Az na tvrdnuti bricha ke konci, mi nebylo nejak zle, otoky apod. Ale mela jsem hrozne velky bricho a jeste bylo leto a 30 stupnu. Vubec jsem si to obdobi neuzivala.

Anna K.

Anna K., 26. 1. 2017, 7.27

Tak to máme úplně stejný pocit..

Aliisha

Aliisha, 10. 2. 2017, 21.56

Já bych pupík klidně brala. Měla jsem obr břicho, ale nevadilo mi to

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů