Mé první, resp. druhé těhotenství

zobrazeno 1051×

Vložil(a): Kamila Pecharová, 22. 11. 2015 23.04

Jak jsem již psala v mém příběhu o početí, o první miminko jsme v prvních pár týdnech těhotenství přišli. Druhé těhotenství nakonec dopadlo dobře, ale jeho průběh byl složitější. Vše probíhalo dobře do třetího měsíce, kdy jsem začala krvácet. Lékaři mi doporučili klidový režim, prvních pár dní ležet úplně, poté se šetřit. Dostala jsem léky na udržení plodu a proti krvácení. Zjistili mi též vcestnou placentu, takže mi dlouhou dobu hrozil porod císařským řezem. (To se ale nakonec srovnalo a já mohla rodit normálně.) Celé těhotenství jsem tedy byla doma na nemocenské (a čekala, kdy na mě přijde kontrola, nemoha jít ven, když mi bylo například dobře a naopak, ale to každá maminka na nemocenské v těhotenství ví a určitě taktéž tento systém nechápe.. - mimochodem kontrola na mne byla jednou). Vše probíhalo téměř v pořádku až na tvrdnutí břicha, což je ale u některých žen běžné. V 33.tt jsem začala opět krvácet. Po kontrole v nemocnici si mne zde nechali a preventivně mi píchli dvě injekce na dovyvinutí plic miminka, kdyby se chtělo narodit dříve. Krvácení ustalo na týden, poté se znovu rozjelo a začala jsem se otvírat, takže mne sanitka odvezla z nemocnice v Náchodě do Hradce Králové, kde rodí ženy i před 36tt a mají zde speciální oddělení pro nedonošené děti. Zde mi druhý den začala odtékat plodová voda a náš zdravý chlapeček se narodil v 34+5tt. :)

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
2

Diskuze k této stránce (8 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 17. 5. 2018, 20.58

Ale výsledek stojí za to

Fuga

Fuga, 9. 3. 2017, 13.40

to je úplně úžasný výsledek, zdravé miminko

Mygara

Mygara, 2. 3. 2017, 14.35

hlavně že je zdravý

mckvak, 10. 12. 2015, 14.47

KRasne, presne tak nejdulezitejsi je zdravi, hlavne ze vsechno dobre dopadlo

Alexandra, 27. 11. 2015, 0.01

Povzbudivé pro maminky, které si prochází něčím podobným...

Minnie, 24. 11. 2015, 11.22

Krásné hlavně zdraví. Mimochodem jsem taky z Náchoda

Katka

Katka, 23. 11. 2015, 18.15

A vy jste neměla na nemocenské nárok na vycházky? Mě tehdy gynekoložka napsala skoro celodenní aniž jsem si o ně musela říkat. A to jsem doma byla nejméně 3 měsíce.

Kamila Pecharová, 27. 11. 2015, 21.32

Ano měla jsem nárok na vycházky 6 hodin denně. Mohla jsem si je rozvrhnout do celkého dne dle sebe, takže jsem mohla mít třeba 2 hodiny dopoledne a 4 odpoledne. Já si je ale nechala napsat od 13:00 do 19:00, abychom mohli případně vyrazit s manželem odpoledne ven společně. Občas by ale člověk uvítal vzhledem k počasí, tomu jak se zrovna cítí jít ven v jiný čas, což nešlo. Stejně tak odjet například do Ikei koupit třeba postýlku pro miminko bylo nemyslitelné, protože bychom se nestihli vrátit.. Chápu, že pro něco tu nemocenskou mám, ale pokud je mi dobře, nemám zrovna žádné problémy, proč bych nemohla opustit byt na delší dobu? Pokud bych cítila, že miminko ohrožuji, samozřejmně bych doma ležela! Bála jsem se jít i pověsit prádlo na půdu, nebo jít na zahradu z druhé strany domu, aby náhodou nezvonili.. Dříve těhotné ženy měli celodenní vycházky, bohužel se to ale změnilo

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů