Co nám zafungovalo na čištění zoubků

zobrazeno 2588×

Vložil(a): Alexandra, 28. 6. 2015 23.57

Donedávna jsme se s dcerou (necelé 3 roky) celkem natrápili s čištěním zoubků. Dalo nám práci, aby vůbec otevřela pusinku. Nechtělo se jí do toho. Zkoušeli jsme kde co.. samozřejmě vysvětlování, proč je potřeba si zoubky čistit, ukazovali jsme, že si je čistíme taky, vysvětlovala jsem, že by se jí tam udělala dírka a bolela by, muslela by k paní zubařce atd. atd. Nezastrašovala jsem, spíš to bylo formou vysvětlování. Snažila jsem si s ní různě hrát, povídat básničky, atd. Někdy v pohodě, ale většinou trochu "boj". Nechat zoubky nevyčištěné jsem nechtěla, i když mi to (k mému překvapení) doporučila jedna maminka z Nevýchovy (a s tím tedy nesouhlasím).

Nevím, jestli jsem se trefila do nějakého období dcery, ale každopádně jsem vymyslela způsob, jak nás obě čištění zoubků baví a je to naprosto v pohodě. Když řeknu, že si jdeme čistit zuby, tak opět nastane protest, ale když se zeptám, kteří skřítci dneska budou čistit zoubky?? .. dcera si hned vymyslí dvě jména (dneska to byl ROU a CHLAUP) :) a letí do koupelny, aby se mrkla na kartáček, jestli už tam čekají. A co myslíte? No jasně že tam čekají ;) Dneska seděli na kartáčku a čekali na pastu. Pak si dcerka sama rozmyslela, který z nich bude vlevo a který vpravo a šly jsme na věc. Skřítkové si spolu povídají v průběhu čištění (hlubokým hlasem: Haló ROU, tady je skoro čistá stolička, ještě chvilku abude úplně krásně bílá.. jak to vypadá u tebe? Tenký hlásek: CHLAUPE, já tady mám kousek křupky, ale ..počkeeeej.. už je pryč.. ). Dcera ani nedutá, krásně drží a už se těší, až je na konci vyplivne do umyvadla. :D Pak jim ještě zamáváme a už utíkají do odpadu. Dcerka už vymýšlí jména pro skřítky na ráno. :)

Asi jsem se trefila zrovna do správného období, kdy si často představuje různé svoje věci, vymýšlí si atd. Ale věřím, že jsme tu nechuť k čištění společně přemohly a pokud to třeba pomůže někomu z vás, budu ráda, když se necháte inspirovat..

Čištění zdar a dejte vědět ;)

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
10

Diskuze k této stránce (20 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Evanessa, 29. 7. 2018, 18.23

Já myslím, že je to super, a hlavně jste z toho neudělali povinnost, ale zábavu

Žofinka

Žofinka, 24. 5. 2018, 13.00

To budu muset také zkusit aplikovat

Minnie, 3. 1. 2018, 13.57

Super nápad u starší problém nebyl kromě jednoho týdne kdy lezly najednou všechny 4 druhé stoličky. Chápala jsem že ji to bolí tak se holt chvíli nečistilo, pak zas v pohodě, bez následků, dodnes nemá jediný kaz u mladší to bylo horší, nechtěla, vztekala se, párkrát jsem to vzdala. Teď už v pohodě, čistí nejdřív sama, pak dočistím oběma já.

Kamila Pecharová, 12. 4. 2017, 12.32

Geniální člověk ví, že na děti v kterémkoli případě platí, pokud z nepříjemného uděláte hru. Jen je pro nás dospělé často těžké vymyslet "to" co je zrovna zaujme!

Mygara

Mygara, 7. 3. 2017, 19.37

to je úžasné, jakou mají děti představivost:-) a najít fintu na to konkrétní dítě je někdy umění

Fuga

Fuga, 28. 1. 2017, 16.19

já jsem toho názoru, že čistit zuby se musí, že přes to nejede vlak. u nás nakonec zabral elek. kartáček, syn je takový montér, tak si s ním měsíc rejdil v puse sám a já čistila klasickým po něm, pak došly baterky a bylo, už ho ani nechtěl. Ale je úžasné, co na děti někdy zabere a jakou mají představivost

karliki, 12. 11. 2015, 13.15

Máme 19 měsíců a zatím když řeknu jdeme si čistit zoubky,utíká do koupelny a bere si svůj kartáček,máme to tak od začátku ale horší je když mu chci zoubky vyčistit já,to už nechce,říkám musíme polechtat zoubky udělej ááááááááááá,tak to ještě udělá.Možná je fajn,zaujmout dítě něčím jiným a dítě tak nevnímá to čištění.Jdeme podruhé k zubařce máme 16 zoubků a učím ho aby otevřel pusinku ale stejně se stydí,takže u zubaře to neudělá a bude plakat jako poprvé,uvidím třeba se pletu.Pak napíšeme:-)

Kristy Sim

Kristy Sim, 31. 10. 2015, 1.09

Super nápad. Určitě vyzkouším. Dcera 21 měsíců. Ne uplně šílený boj, ale každý večer vymýšlení, jak zaujmout, protože to musí být hned x variant, ne hned první zabere a žádná moc nezabírá trvale. Dříve fungoval "pan zubař". Když si nebude čistit zoubky, pan zubař udělá "tytyty" =D no a dnes jsem byla v šoku. Začala jsem zoubky čistit v leže na sedačce, protože jinak se do pusy pořádně nedostanu. Dnes se dcerce chtělo spát dříve, už pokňurkávala a já říkám, že ještě musíme vyčistit zoubky. Donesla jsem kartáček a říkám, "jdeme na to" a dcera si bez okolků lehla a ještě jsem nebyla u ní a už měla otevřenou pusinku a čekala na čistění. Dostala velkou pochvalu a držela opravdu celou dobu. Kéž by jí to vydrželo =)

jitka46

jitka46, 12. 9. 2015, 22.16

hezký příběh

kajca, 7. 9. 2015, 21.16

U nás je to tak,ze poviem,ze ja si uz Idem umyt zuby,tak syncek hned bezí,ze ho mám pockat a hned príde aj dcérka,lebo ona zas opakuje brata

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions