výbavička

zobrazeno 1265×

Vložil(a): petrao, 15. 6. 2016 16.55

Holky, co jste si pořídily do výbavičky před narozením miminka a poté zjistily, že je úplně zbytečné? Všude se na nás valí seznamy "zaručeně důležitých" věcí, ale nemyslím, že je nutné mít vše hned předem pro každý případ....

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Romanka40, 30. 11. 2019, 18.06

Zbytecne: prebalovaci pult

Mygara

Mygara, 10. 12. 2017, 6.42

hlavně se neřídit uvedeným počtem oblečků, pak je toho hafo a něco ani neoblékne

Magdalena Dziewiecka, 30. 11. 2017, 18.37

My jsme vůbec nevyužili vaničku, buďto jsme sprchovali nebo se koupali společně, teď se synem plaveme ve vaně (vaničkování) a při tom ho vždycky umyju. Také jsme moc nepoužívali zavinovačky a spacáky, potřeboval mít prostor k pohybu, ale některá miminka se bez nich budí. První dva měsíce jsme také nepoužívali jiné oblečení než overaly, ale to zase záleží na tom, co vám vyhovuje a s věkem se to mění.

Kikinka30, 25. 3. 2017, 13.19

My nakupovali at s narozenim a bylo to ok...

Fuga

Fuga, 8. 12. 2016, 18.53

mně hlavně přijde, že ty počty jednotlivých věcí jsou mega. a taky ta nejmenší velikost se využije cca 14 dní

Petra Önder (petrao)

petrao, 8. 12. 2016, 20.32

Někdy se do těch nejmenších vel. Miminko ani nevejde

vivianr, 1. 9. 2016, 9.03

Nejlepší na tom je, že si člověk myslí, že po prvním dítěti už ví kolik čeho a pak zjistí, že potřebuje to, bez čeho se u prvního obešel (slintáčky)

Petra Önder (petrao)

petrao, 8. 12. 2016, 20.32

To je pravda, hlavně je zase tolik nových věcí

silvousek

silvousek, 17. 6. 2016, 6.46

také jsem měla hromadu oblečení, které jsme nevyužili. Měla jsem malé bříško, tak jsme čekali, že dcerka bude malinká no a měla 4 kg a 52 cm takže spousta malinkého oblečení nevyužitá. a ty trička jak píše paní také jsme jich měli hodně a vůbec žádné nikdy neměla a nepraktické mi přišly i mikinky a tak.. malá se narodila v zimě tak jsme hodně dávali kombinézku a také jsme téměř vůbec nevyužili postýlku (od mala se rozvaluje v posteli 200x180 a ted už jí to přestává stačit ale všechno se dá dokoupit pak

Petra Önder (petrao)

petrao, 27. 6. 2016, 10.26

Tak to je hezké, že s vámi takhle spinká. Máte pravdu, dneska už se dá všechno do 2 dnů pořídit z internetu nebo kdekoli koupit

Minnie, 16. 6. 2016, 10.08

Zbytečného jsem asi nekupovala nic... Měla jsem hory oblečení ale byla jsem za ně ráda, miminka pořád ublinkávala. Koupila jsem jen předem jednu lahvičku, kdyby náhodou (později se využila na čaj), plínky a ubrousky a mycí gely plus tělová mléka. Líh na pupík. Samozřejmě kočárek, autosedačka, vanička s lehátkem a postýlka s přebalovákem, máme starší postýlku a přebalovák je namotnovaný u ní. Jinak zbytek se kupoval po porodu. Monitor dechu půjčují u nás v porodnici, tak jsme si ho jen půjčili. Chůvičky jsou u nás zbytečné (malý byt), ale když jsme u babičky, my doma a malá v kočárku na zahradě tak mě kolikrát napadlo že by byla fajn ale myslím že pro tyto případy jen občasného využití se dají do mobilu stáhnout aplikace.

klarike1

klarike1, 15. 6. 2016, 23.20

Já jsem koupila zbytečnou nekvalitní odsávačku do nosánku, jednak malá má 2 a ještě rýmu neměla a pak by taková ani nefungovala...pak jsem nakoupila 40 zbytečných látkových plen, zůstali jsme u jednorázových, k tomu samozřejmě plenkové kalhotky, taky lehátko do vaničky mi přišlo celkem zbytečné, koupali jsme na něm asi týden, dále různé silikonové dudlíky, malá je do půl roku nechtěla a pak chtěla jen kaučukový, zásyp na zadeček a jiné masti - postačil nám sudocrem a občas bepanthen, kloboučky na kojení - ani nevím, proč mne napadlo je koupit a možná by se ještě něco našlo Oblečení jsme měli trochu v 56, malá se narodila se 46 cm, takže jsme dokupovali 50, ve které i tak plavala...jo a pak ještě různé bačkůrky pro kojence....bylo mi úplně líto jí to rvát na jemňoučké nožičky jen pro parádu, takže zůstaly také nevyužité, bryndáky - do dneška je nesnese, ale asi jsem jí je měla věšet na krk od narození, některé nepraktické čepičky....jejda...tolik peněz zbytečně!

Petra Önder (petrao)

petrao, 16. 6. 2016, 17.19

A jak jste koupala bez lehátka? zvládala jste to i bez něj?

klarike1

klarike1, 16. 6. 2016, 21.10

Celkem v pohodě, jednu ruku pod hlavičkou a zádíčky a druhou jsem umývala. Ale dcerka byla malinká, tak jsem si na to tak zvykla

Alexandra, 26. 6. 2016, 23.32

Koupání také stejne jako klarike1. Levou ruku pod hlavičkou a za raminko zespodu. Miminko stejne nemusíte mydlit a neustálý kontakt s nim je pri koupání dobry.

Leňulka, 15. 6. 2016, 22.11

no to je oříšek já jsem v tom taky tápala ale každé dítko je jiné a každému vyhovuje něco jiného. Třeba píšou zavinovačky no a za mě zbytečnost, malá prostě v zavinovačce být nechtěla ani kdyby nevím co. Nemáme ani přebalovací pult, monitor dechu ( a to je nedonošená), chůvičky apod.

Petra Önder (petrao)

petrao, 16. 6. 2016, 17.20

Když zase co se týče zavinovačky a šátku tak asi dokud to nezkusíte nevíte jestli se to miminku bude líbit tak uvidíme

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů