Plácneš mě, plácnu tě

zobrazeno 1742×

Vložil(a): Zuzka Čtvrtečková, 15. 6. 2016 21.31

Maminky, jak řešíte dětské spory? Když jedno dítě plácne druhé? U nás ve školce je chlapeček, který plácá děti a paní učitelka jim řekla, že mu to mají vrátit. A že tak mají řešit i když jeden plácne druhého. Mně se to moc nelíbí, jelikož Ondra pak doma seděl vedle tříměsíčního brášky a ten ho kopl, tak mu to chtěl hned oplatit. Jak tohle řešíte? Ať už ve školce, mezi sourozenci nebo mezi cizími dětmi na hřišti? Nechci, aby si to Ondra nechával líbit, ale...

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 10. 12. 2017, 6.32

je to težké, ale bránit se musí (, ale někdo říká (i odborník) vrátit, druhý se jen ozvat a být bonzák. sma nevím, co je lepší

Kikinka30, 1. 4. 2017, 12.23

Musi se ozvat,nebo zarazte vy at uz pres ucitele nebo rodice deti at nevznikne horsi problem

Fuga

Fuga, 8. 12. 2016, 18.55

učím ho, ať se ozve, ale slovně, protože násilí vyvolává zase jen násilí.. ale ten náš do toho jde taky silou, bohužel

Estrela113, 20. 6. 2016, 19.47

V některých případech , když stojí rovny s rovným řeknu dětem , ať to vrátí. Záleží také na situaci. Ale ve školce bych si s učitelkou promluvila.

Petra Önder (petrao)

petrao, 17. 6. 2016, 12.52

paní učitelka to očividně nechtěla řešit, tak nabáda děti aby to řešily po svém. Až se jí začnou hromadně prát tak se asi bude divit..

benca, 16. 6. 2016, 20.29

tiez si myslim, ze vratit naspat to je stale dokola , treba sa ospravedlnit

Minnie, 16. 6. 2016, 10.12

Já teda sama dceři říkám, když ji někdo bouchne/štípne/zatahá/strčí... Ať mu to vrátí, aby ten druhý viděl jak to bolí. Nechci z ní mít otloukánka. Přišla asi dvakrát že ji ve školce kluk strčil. Pak mu to vrátila a kluk dal pokoj protože vidě, že ona se nedá. Dcera ví že si nemá začínat a že nemá délat druhým to, co nechce, aby dělali druzí jí. Ale bránit se musí.

Zuzka Čtvrtečková, 17. 6. 2016, 8.04

To je právě moje dilema.Taky nechci, aby byl otloukánek, ale u syna se tohle oplácení většinou zvrtne v nekonečné postrkování. Konkrétně Ondra kamarádí s holčičkou, která ho sem tam plácne a když on jí to vrátí, ona to vrátí jemu a jsou v sobě.

Katka

Katka, 17. 6. 2016, 16.04

Oko za oko a zub za zub není ta správná cesta. Je potřeba naučit dítě komunikovat a aby dokázalo říct druhým, že se mu něco nelíbí.

Minnie, 17. 6. 2016, 21.30

Už jsem se se šikanou setkala a nemíním to dopustit u dcery. Takhle aspoň každej vidí že se nedá a netroufnou si na ni.

Katka

Katka, 16. 6. 2016, 8.22

Já jsem fakt ráda, že nemám děti ve školce...Doma se do drobných sporů nepletu. Pokud už dojde na větší rány, dětem připomenu, že si to mají říct ústně né pěstmi. Zasáhla bych jen v případě školáka a mimina, kdy jsou síly nevyrovnané. Obecně platí, že paradoxně více péče potřebuje agresor a né obět, protože on má nějaký důvod, proč se takhle chová a bude-li vyslechnut a pochopen, nebude mít důvod ostatním ubližovat a na sebe upozorňovat.

Zuzka Čtvrtečková, 17. 6. 2016, 8.06

Bohužel to není záležitost pouze školky, ale setkáváme se s tím v herničkách, na hřišti, na plavání...

Katka

Katka, 17. 6. 2016, 8.56

No jeden čas letělo dokonce doporučení pro maminky. Kouše vaše díte - kousněte ho taky...no a pak nemá být dítě zmatené. Mě se to zatím nestalo, že by měl někdo potřebu plácat moje dítě nebo naše děti někoho.

Minnie, 17. 6. 2016, 10.52

No s tím kousáním jsem taky zůstala s otevřenou pusou... Kam na ty rady ,,odborníci" chodí.

dasza, 16. 6. 2016, 6.52

Dokud netece krev nemicham se do toho.jen at se uci si to sam vyresit..my se o tom bavime jen doma.reknubmu at mu rekne ze se ku to nelibi nebo jde od nej pryc .kdyz chodi ze ho furt boucha nekdo nebo mu delaj neco co je neprikemny..reknu klidne mu dej par facek at da pokoj...kluk nikdy nikoho nebouchne...takze ikdyby mu uca rikala oplat to.neudela to..az to trva dlouho a vidim ze kluka to moc trapi.jdu za deckem v ms ja a vyridim si to s nim ja neprijemne slovne;) popr.reknj neco matce

porsche, 16. 6. 2016, 5.44

Chovani ucitelky se mi nelibi,ma na deti davat pozor a neje nechat otloukat navzajem.Kdyz prijdeme k babicce dceru tam otlouka jeji bratranec o pul roku mladsi.Ona se necha,vi ze se nikdo nebaca ale nejradsi bych mu to vratila za ni;)A jeho matka dela ze nic nevidi ;(

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů