Kdy jste začaly dávat dětem kapesné?

zobrazeno 913×

Vložil(a): Zdenka, 7. 7. 2015 21.35

Syn bude mít sice teprve 4 roky, ale na tento dotaz mě navedl kamarád. Byl o víkendu u nás a v rámci nějaké hry mu dal pětikorunu, ať si ji schová do prasátka. Žádné prasátko ale nemá. Kapesné jako takové určitě ještě neplánuji, ale myšlenka že by měl prasátko, občas dostal třeba dvoukorunu a mohl si šetřit se mi docela líbí. Pak by si za korunky mohl něco sám vybrat. Kdy jste u vás zavedly prasátka a kapesné?

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 29. 1. 2018, 10.20

tak proč ne, klidně už ve 4 letech

Mygara

Mygara, 5. 9. 2017, 15.06

okolo 5ti let, ale nebylo to nijak pravidelné, spíše když něco hrozně chtěly a nám se to nezamlouvalo, tak si musely přispět nebo celé zaplatit

jajulaš, 9. 3. 2017, 7.44

V tomto věku děti občas něco dostaly od babiček, pořídíli jsme pokladničku kde penízky měly, jinak kapesné dostaly až ve škole

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 11. 1. 2017, 22.51

Kapesné asi až začne chodit do školy, dřív mi to přijde brzy

Fuga

Fuga, 23. 11. 2016, 13.44

synovi jsem kapesné zatím nezavedla (budemu 5 let), ale v obchodě mu vždy řeknu, že si může něco vybrat do určité částky.

Topik2, 15. 8. 2016, 21.57

Pokud dostanou koruny od někoho mají své kasičky...kapesné jako takové začal syn dostávat letos od druhého pololetí tj.od 8 a půl let

Minnie, 3. 4. 2016, 9.56

Pokladničku má asi od roku, teď jí jsou 4. Kapesné pravidelně nedostává, ale když mi třeba zbydou drobný z nákupu tak jí je dám, nebo babičky jí dávají korunky ať si dá do pokladničky. Přítel jí zas nechává pětikoruny z košíku. Ona kolikrát i přijde a poprosí o korunku tak dostane. Pak si za to kupuje v létě zmrzlinku, nebo v obchodě něco dobrého. Připadá si důležitě že si to dá na pásu zvlášť a sama si to zaplatí.

Zuzka Čtvrtečková, 17. 11. 2015, 14.26

Máme hrací kasu kde má koruny, když dostane třeba od dědy větší korunku, tak si ji dá tam a pak když jdeme ven, koupí si za ní třeba pitíčko.

lazna, 3. 11. 2015, 20.36

My dáváme synovi penizky za známky. Za každou jedničku dostane 1,- jako motivaci. Je v prni třídě

Danka, 14. 10. 2015, 20.14

Pokladnicku už mají. Jednu spolecnu a kapesné ještě nevím, kdy to bude třeba. 4 a 2 let.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů