Výpověď z práce

zobrazeno 1934×

Vložil(a): lazna, 16. 5. 2018 17.15

Ahoj maminky. Dnes mi volali z práce, že firma končí a přebírá to jiná firma. Jestli bych jim nepodepsala výpověď dohodou s dostupném, tomuhle nevěřím, nebo výpověď. Končí už tento měsíc. Rodičák pobírám až do konce září. Vůbec nevím jak to bude. Můžou mě dát výpověď, když jsem na rodičáku?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 28. 6. 2023, 9.19

Dobrý den, jako vyhazov z práce prostřednictvím toho, že firma končí, není nic příjemného. Já bych se možná zkusila zaměřit na to, abyste dostala nějaké odstupné. Zkuste třeba firmu ochrana-zamestnance.cz/ která se přímo na toto zaměřuje. Já jsem s nimi zatím přímou zkušenost naštěstí neměla, ale kolegyně řešila podobný problém jako vy a vyřešili to fakt bravurně.

vranovahan, 31. 8. 2023, 17.11

Tak přijít o práci není nikdy příjemné. Sama s tím mám bohužel také zkušenost. V mém případě to ovšem byla neoprávněná výpověď. Nehledě na to, že mi bývalý zaměstnavatel ještě dlužil peníze, které mi nechtěl dát. Nakonec to skončilo u tohoto právníka - https://www.cikr.cz/ a vlastně jen díky němu se to podařilo celé vyřešit.

LenkaKozlova

LenkaKozlova, 19. 5. 2018, 9.55

Pokud firma končí, můžou dát výpověď i během rodičovské dovolené. Pak máš nárok na odstupné - pokud prac. poměr trvá aspoň 2 roky - na 3měsíční odstupné. Výpověď je jednostranná, takže tvůj podpis nepotřebují, maximálně potvrdit převzetí, což se potvrzuje se slovy "převzala dne XY + podpis" a obvykle někde nahoře na první straně dokumentu. Můžeš klidně ale podepsat i dohodu o ukončení prac. poměru, jen si pohlídej, že tam bude taky uveden důvod - zrušení zaměstnavatele, pak máš taky nárok na odstupné. Případně tam chtěj uvést i to odstupné. Dohoda je dvoustranná, takže tam tvůj podpis potřebují a je na tobě, jestli podepíšeš nebo ne. Výpověď dohodou právně neexistuje, takhle chtějí jen zaměstnavatelé zmást lidi, aby si mysleli, že dostávají výpověď a nemají s podepsáním na výběr, přitom jim dávají podepsat klasickou dohodu. Na případnou podporu v nezaměstnanosti by nemělo vliv, jestli se jedná o výpověď nebo dohodu, pokud je tam uveden důvod zrušení zaměstnavatele, je to vážný důvod a podpora se nekrátí..ale u tebe navíc, když bys šla na podporu po RD jako po náhradní době, tak je stejně nárok jen na nízkou podporu v nezaměstnanosti - cca 4300 Kč první dva měsíce, pak méně. Po skončení prac. poměru máš povinnost všechny změny hlásit na zdravotní pojišťovně do 8 dnů - tzn. nahlásit že dále pobíráš rodičovský příspěvek, abys byla dále v kategorii státních pojištěnců. Pravděpodobně budou chtít potvrzení o pobírání RP a možná i zápočtový list.

lazna, 19. 5. 2018, 11.13

Pani. Děkuji. Jsem ani nevěděla, ze musím jít na pojišťovnu. A pak až si najdu práci, tak tam budu muset jít taky?

LenkaKozlova

LenkaKozlova, 19. 5. 2018, 13.36

Když nastoupíš do nové práce, tak už to pak řeší zaměstnavatel.

vaniilla, 18. 5. 2018, 20.49

Jak píšou všichni, dohodu nee.

NiFee

NiFee, 18. 5. 2018, 17.45

dohodu nepodpisuj

Mygara

Mygara, 18. 5. 2018, 14.47

při ukončení firmy můžou dát výpověd, ale takto u přebírání nevím

Žofinka

Žofinka, 17. 5. 2018, 10.07

Výpověď dát můžou, pokud nová firma nepřebraesla i zaměstnance

Lenourecek, 16. 5. 2018, 21.13

Do dohody bych určitě nešla. Jinak bych se asi také obrátila na ÚP. Snad Vám to dobře dopadne

lazna, 16. 5. 2018, 21.41

Děkuji

V007A, 16. 5. 2018, 19.45

Asi bych se na to zeptala na pracáku,měl by tam být právník zdarma.

lazna, 16. 5. 2018, 20.03

To jsem ani nevěděla, že je tam pravnik

L.janicka.l

L.janicka.l, 16. 5. 2018, 19.17

Vypoved z duvodu zaniku spolecnosti musi dat + to odstupne. dohodu bych nepodepsala pak ti nenalezi ani podpora, pri matersky je to to asi jine nez kdyz jsi v praci, jako me kdyz me skoncila smlouva a nahodou nesezenu po rodicaku praci daji mi ani ne 4tis pry. Navic jsi chranena po urcitou dobu, takze pouze vypoved v urcitych situaci. Dohode bych neverila treba ani nekonci. Koukni aby jsi tam mela pak uvedenej ten duvod. Kdyby neskoncili tak si muzes vysoudit pekne penize

Leňulka, 16. 5. 2018, 19.34

jj kolem 4tis je podpora po rodičáku, pro ty co předtím pracovali i pro ty co nepracovali, po rodičáku mají všichni podporu stejnou, počítanou z hospodářského průměru

L.janicka.l

L.janicka.l, 16. 5. 2018, 19.52

No ale zase kdyby byla vypoved az po rodicaku tak by to snad melo byt z platu pred tim ne

Leňulka, 16. 5. 2018, 20.04

to právě nevím, někde jsem četla, že by se muselo být chvíli potom v práci aspoň pár dní aby se to počítalo z toho, těžko říct, jak to je. Jak to znám já, tak oni si vždycky něco najdou aby dali podporu nízkou nebo žádnou. Si představ, že kdysi bráchovi nedali podporu, prý proto, že taťka vydělává dost, což je prostě kravina a nemá to s tím nic společného. No prostě mu jí nedali něco si vždy najdou

lazna, 16. 5. 2018, 20.05

Hezky. Dohodu nepodepíšu.

L.janicka.l

L.janicka.l, 16. 5. 2018, 20.42

dobre udelas, je to jenom slovo ale muze udelat pekne neprijemnosti. A hlavne at tam je kolik a za jak dlouho vyplati odstupne

lazna, 16. 5. 2018, 20.43

To tam ma byt taky? Ještě tam mám zaplaceno kauci tři tisíce. To tam musí byt taky?

L.janicka.l

L.janicka.l, 16. 5. 2018, 20.48

No spravna vypoved by to mela mit aby byla platna. To spis v nejakem dodatku, nebo jak ae to pak dohodne

lazna, 16. 5. 2018, 21.42

Mám to ve smlouvě uvedeny, že ty tři tisíce jsou právně vymahatelny.

Janako

Janako, 16. 5. 2018, 18.59

Duvod musi zamestnavatel uvest vzdy,ale kdyz se chce,vzdy se neco najde.Navic kdyz firma zanika,tak to asi jinak nejde,ne?V teto dobe pri takove nezamestnanosti by nemel byt problem najit jinou praci.Co presne delas nebo mas vystudovane?

lazna, 16. 5. 2018, 19.04

Vystudováno mám kuchař - číšník - barman. Pracovala jsem jako prodavačka. Mám podanou přihlášku do fabriky. Ted jen čekám. Výpověď jsem mela v plánu dát až bych věděla, že mě přijali.

Janako

Janako, 16. 5. 2018, 19.16

Tak to si myslim,ze by nemel byt problem.Zrovna nedavno jsem cetla,ze je potreba vice prodavacu.

lazna, 16. 5. 2018, 20.08

To se ani nedivim. Za ty peníze, neplatí přesčasy. Asi jak kde. Ale kde jsem pracovala já, tak to bylo hrozny.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů