Vztah s matkou

zobrazeno 3369×

Vložil(a): Kamila Pecharová, 5. 10. 2017 21.02

Holky, zajímalo by mne, jaký vztah máte se svou matkou (babičkou). A další věc.. víte jak jste se narodily? (císařem, klasicky, v porodnici nebo doma, byly jste od matky po porodu odděleny apod.) Napadlo mě to v souvislosti s peticí uvedenou na FB Promaminky.. Má-li vztah s dítětem souvislost s porodem a tolik jej ovlivňuje.. Já asi byla okamžitě oddělena podle chladu a odtažitosti, který z mé strany k matce vládne.. Ale jako malá jsem byla mazánek.. Je pravdou, že v životě se stane ledacos, co vztah změní, ale jak to máte vy? ;)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

kamca80, 9. 12. 2017, 17.05

Nemám dobrý vztah s mamkou, přitom sem prvorozená, hodně chtěná, rodila mě normálně, určitě jako i moji dva sourozenci sme s ní nebyly na pokoji, je nám všem přes 30let. Vztah máme hnusný, ona mě nebere a ted nebere ani moje děti. Já mám dvě děti, obě císařským řezem a miluji je nadevše, dala bych za ně život, dýchala bych za ně.

Petra Önder (petrao)

petrao, 20. 10. 2017, 21.55

Máme s mamkou hezký vztah. Nemyslím si že by porod nějak city ovlivnil. Rodila mě dlouho a přirozeně, já pro změnu dcerku krátce a císařem. Nemyslím si že bych ji milovala jinak než moje maminka mě

Čertice, 9. 10. 2017, 19.03

Já jsem na tom jako většina dětí, kterým je víc jak 30 narodila jsem se v porodnici a hned mě odnesli. S mámou mám krásný vztah, tak doufám, že to není jen výjimka, protože syn se narodil předčasně a hned ho odnesli do inkubátoru a zatím nemám pocit, že by ho to nějak poznamenalo.

Žofinka

Žofinka, 7. 10. 2017, 15.50

já mám vřekla bych výborný vztah

Mygara

Mygara, 7. 10. 2017, 5.14

já po porodu nebyla s maminkou, dříve se to tak holt dělalo, ale vztah k ní jsem měla dle mého skvělý. ale jsem ráda, že nyní nastala změna a že se porodnice snaží, aby děti byly s maminkami hned po porodu

nikolava, 6. 10. 2017, 19.56

Dokud jsem s mámou bydlela, tak to bylo hrozný. Od tý doby co spolu nebydlíme, tak je to celkem fajn.

Katka

Katka, 6. 10. 2017, 20.09

Bydlet doteď s rodiči, tak už jsem dávno na dně Macochy ;o))

nikolava, 6. 10. 2017, 20.11

Asi tak

vendy.z, 9. 10. 2017, 11.28

To je normální - dospělí by neměli bydlet se svými rodiči, zvláště pokud mají rodinu. I psychologové radí odstěhovat se a bydlet ve svým. Proto asi bývaly (a někde pořád bývají) výminky - oddělené a přitom blízko, aby si mohli pomáhat

nikolava, 9. 10. 2017, 11.39

Mě bylo 19 a ještě jsem chodila do školy. Ted od sebe bydlíme asi 150km a je to fajn .. Za to tchýni mám 600m a je to za trest

vendy.z, 9. 10. 2017, 13.41

Já mám tchýni i mamču skoro nastejno daleko - asi 300 km...Ale tedy někdy by bodlo, aby vyzvedli děti ze školy / školky, pohlídali když bychom chtěli někam s manželem na večer do kina či přednášku a pod...

Fuga

Fuga, 6. 10. 2017, 19.10

dříve se v porodnici děti všechny separovaly od maminek, to by potom celé generace musely musely mít špatný vztah s matkou .-). Ne že bych chtěla podceňovat kontakt s maminkou hned po porodu, já se za to velmi prala

Katka

Katka, 6. 10. 2017, 19.20

No ale pokud má 50% dcer s matkami špatné vztahy, tak to přeci není málo viz níže tahle malá anketka. Moje máti má s babičkou taky divný neupřímný vztah.

Kamila Pecharová, 6. 10. 2017, 19.39

A myslíš, že na to mělo vliv separování po porodu? Máma s babičkou má taky chladný vztah.. Přemýšlím o tom kvůli synovi.. Nedali mi ho k sobě a odnesli a viděla jsem ho až druhý den.. To mi přijde jako separace a vidím v tom, že to by nás opravdu mohlo rozdělit! To, že dítě odnesou na chvilku po porodu otřít a zvážit mi nepřijde tak dramatické...

Katka

Katka, 6. 10. 2017, 19.56

Prý je nejdůležitější první hodina. Nemyslím si, že za vše může separace, ale rozhodně se to na vztahu podepíše, tak proč riskovat, že zrovna ten náš vztah bude ten poznamenaný. V petici se přeci neřeší jen separace, je to mnohem komplexnější, doporučuji dočíst do konce ;o))

Kamila Pecharová, 6. 10. 2017, 20.04

Ale já tu přece neřeším petici.... Tahle diskuze je založená na vztahu matky s dítětem.. Ohledně petice jsem se už vyjádřila jinde

Katka

Katka, 6. 10. 2017, 20.12

No ale tahle diskuse vzešla z petice...a vztah matky s dítětem vzniká i v porodnici, to neoddělíš.

Kamila Pecharová, 6. 10. 2017, 20.57

Ano, téma diskuze mě napadlo na základě petice, to je pravda.. Už to nebudu víc rozebírat

Janako

Janako, 6. 10. 2017, 22.46

Otazkou je, zda je pricinou opravdu oddeleni po porodu.znam adoptovane deti, ktere maji s rodici krasny vztah. rekla bych, ze roli hraje i to, v jake rodine to dite vyrusta atd. Jinak pokud to dobre chapu, tak by v budoucnu vsechny deti hned po porodu byly u matky, to tedy asi znamena, ze mezi sebou budou mit vsichni uzasne vztahy, nikdo se nebude hadat a svet se zmeni k lepsimu.kdy ze to mam ocekavat?

Kamila Pecharová, 6. 10. 2017, 23.52

ne, vývoj porodu má vliv na spoustu jiných věcí viz. komentáře od Alexandry. Tohle byl jen můj soukromý dotaz a malá anketa

Janako

Janako, 6. 10. 2017, 14.48

O petici nic nevim, takze o ni nepisu. ale narodila jsem se klasicky, po porodu me hned odnesli. s mamkou mam a vzdy jsem me!a hezky vztah. ted od ni sice bydlim 200 km daleko, ale casto si aspon volame.rozhodne ten vztah neni jen o porodu, ale jde o samotne lidi.

Katka

Katka, 6. 10. 2017, 18.24

Jé 200 km, to musí být bezva ;o))

Janako

Janako, 6. 10. 2017, 20.44

Tak bezva to rozhodne neni. ja bych byla rada, kdybych mela mamku klidne ve vedlejsi ulici.a rekla bych, ze vetsina kamaradek ma se svymi maminkami take pekny vztah.

Katka

Katka, 6. 10. 2017, 21.37

No pro mě by to bezva bylo.

Janako

Janako, 6. 10. 2017, 22.37

Tohle by se melo rict spis o tchyni, ne?😊

patricia077

patricia077, 8. 10. 2017, 17.26

někdo má s tchýní bezva vztah no já s ní žiji takže ano vadí mi spousta věcí nerespektuje naše soukromí nebo mi říká jak dcera pořádně nemluví přitom umí vše kromě ř a její syn můj manžel dodnes drčí že mu nerozumí ale to neeee ona je učitelka a její syn mluví perfekt že

Katka

Katka, 8. 10. 2017, 17.45

S tchýní jsem si rozuměla dobře, nabídla mi i tykání, rozhodně jsme si řekly víc než s máti, teď už se to ale zhoršilo, když čas věnuje dceři a né vnoučatům, takže už se moc nevídáme a když ano, je to takové chladné povídání, protože ona má evidentně od pohledu špatné svědomí, že na nás kašle ;o)

patricia077

patricia077, 8. 10. 2017, 17.56

vidíš to mě tykání nenabídla doteď ale tyká mi dávno haha

patricia077

patricia077, 8. 10. 2017, 17.25

Každý chce to co nemá .-)..ne vážně já teď po víkendu s mamkou shledávám že se mi moc stýská ale pozor taky se všem neshodneme ale to ani s manželem že s tím se teda neshodnu na hodně věcích ..jinak k našim jezdíme jednou za čas, na začátku srpna mi hlíd Dana když jsme jeli do Krkonoš a teď jsme tam slavili Eli narozky ale že bychom si s mamkou sedly daly nožky nahoru to teda ne škoda nikdy není pořádně čas děsně to uteče a v ne po zas rychle domů cesta dlouhá a doma mě čeká práce ...

Čertice, 9. 10. 2017, 18.59

Jsem na tom stejně, mám pocit, že mám nejlepší mámu na světě

Janako

Janako, 9. 10. 2017, 19.57

A mas ji aspon blizko?

Petra Schoberová, 6. 10. 2017, 13.25

Já se Teda k petici vyjadřovat raději nebudu.. Každá máme svůj názor na danou věc.. Jinak narodila jsem se císařem s mámou jsem byla na pokoji a vztah no. Do určitého věku jsme asi jedna druhou nechápaly.. Byla sem samorosr..cca od 18let máme vztah v celku dobrý

Alexandra, 6. 10. 2017, 12.21

Nevešla se mi celá odpověď, protože by se o tom dalo mluvit hodně. To, že naše maminky a babičky byly vyrovnané vedle sebe v zavinovačkách a jejich matky je viděly jen na kojení (pokud rovnou nedostávali UM), není v pořádku. A komentáře typu že oni to tak měli taky a mají dobrý vztah, komenovala moc pěkně prim. Weberová větou: "možná právě proto asi nerozumíte tomu, co vám tu říkám". Petice mluví o tom, že když žena dostane víc svého prostoru, není ve výkladní skříni, nesvítí se jí mezi nohy lampou, nestojí u ní x lidí, kteří radí, co má dělat... umí si sama poradit. Má možnost se ponořit víc do sebe. A není to o tom "ať jdou rodit do lesa, když nechtějí v porodnici".. v petici jde jen o trochu víc respektu k rodící ženě a miminku. Speciálně u nás (myslím v ČR) jsou lidi takoví "připosraní" (omlouvám se za výraz). Pokud se někdo sám pochválí, je skoro za exota, že je namyšlený apod., protože chválit přece mají ostatní. Mnohé se dá naučit, záleží na povaze, určitě na okolí. Ale všechno to začíná právě v těhotenství a pak porodem. A v petici jde o to, aby se porody víc vrátily k přirozenému průběhu. Každ žena ví, jak se rodí děti... jen si pod vlivem okolí míň a míň věří a raději tu zodpovědnost za svůj porod předá jiným (personálu porodnice). A ti velmi často ZBYTEČNĚ zasahují (viz naše články o vyvolávání porodu, Hamiltonu.. nebo třeba stránky MujPorod.eu - tam je to hlavní pohromadě). A poslední myšlenka - v zahraničí jsou přirozené porody mnohem mnohem víc podporované.

Lenča Pešková, 6. 10. 2017, 12.35

Tak tahle petice mi teda uplne unikla. Je ale pravda ze diskutovat se zastancem porodu pod vedenim lekare o tematu porodu "jinak" je naprosta katastrofa. Stacilo mi jak se nedavno stalo ze na jizni morave umrelo dite pri narozeni doma. Neverila jsem jak lidi dokazou byt hnusni a zli. A kdyz jsem se ji zastala tak mu bylo poprano aby mi "zdechlo dite". Opravdu velmi mile

Katka

Katka, 6. 10. 2017, 13.12

Stalo se to pár km od mého bydliště a netroufla bych se přiklonit ani k jedné straně. Kdo tam nebyl, tak vůbec netuší, jestli šlo o překotný nebo plánovaný porod, takže rodičku odsoudit je jednoduché, ale nemusí to být vůbec spravedlivé. Navíc i kdyby šlo o plánovaný porod doma, tak dítě do porodu náleží matce a ta pokud je ochotná podstoupit jisté riziko komplikací, tak by jí to mělo být umožněno, protože jde o její tělo! Lékaři už ale neřeknou, že to riziko komplikací je paradoxně řádově nižší než v porodnici. Protože doma není žena ve stresu a je jí umožněno následovat svoje instinkty a porodní tempo. Nikdo už taky neřekne, kolik dětí ročně zemře chybou lékaře v porodnici.

Janako

Janako, 6. 10. 2017, 14.11

Cetla jsem, ze to byl planovany domaci porod.

Lenča Pešková, 6. 10. 2017, 19.16

Cetla jsem vyjadreni PA ze ji z porodnice odeslali domu. Jenze muzou to byt jen domnenky. Kazdopadne psat ze ji to preju a ze si to zaslouzi... to je opravdu masakr

vendy.z, 9. 10. 2017, 11.35

Lidi jsou hrozní....nechápu, jak mohou veřejně někteří být tak vulgární, hloupí a psát pomalu negramotné názory. Často je to ve veřejných diskuzích. Hovada, no!

Katka

Katka, 6. 10. 2017, 13.08

Zajímavě o porodu mluví a píše francouzský porodník Michel Odent. Bohužel generace žen jsou u nás vychovávany ve strachu, že bez lékaře žádná žena zdravé dítě na svět nepřivede, tak nás ani nenapadne o tom pochybovat. Že v sobě, ale pořád ty správné instinkty máme jsem zjistila po porodu prvního dítěte, kdy jsem se až zpětně dočetla, že ten reflex, abych se při silících kontrakcích předkláněla, právě způsobuje, že se zmírní, což jsem dělala automaticky, aniž by mi to nějký lékař musel poradit ;o)

Lenča Pešková, 6. 10. 2017, 19.14

No a tohodle mi rekli ze tohle delat nemam ze si akorat ublizim. Ja si prave pred prvnim porodem nic nezjistovala az potom. To co delalo moje telo bylo naprosto prirozene ale doktori mi tvrdili ze je to spatne a ze musi zasahnout. Kdybych mela "koule" a podporu chlapa tak pristi rodim doma. Ted bych udelala komprosim. Svoji dulu, porodni plan a po porodu domu.

Katka

Katka, 6. 10. 2017, 19.17

Jakože předklonit se je špatné? No vždy jsem se něčeho přidržovala, stolu, postele, žebřin, mě to nikdo nezakazoval. Spíš podle toho poznají, že už jde o silné bolesti a hlava se tlačí dolů.

nellys, 6. 10. 2017, 20.32

Já se teda taky předkláněla, měla jsem i velké křížové bolesti a v předklonu zapřená rukama o něco mo bylo líp. A nikdo mi na to nic neřekl

Katka

Katka, 6. 10. 2017, 21.40

Přesně, také jsem měla šílené křížové bolesti a tohle byla úlevová poloha, podpořená manželovou masáží kostrče.

vendy.z, 9. 10. 2017, 11.38

To snad ani nešlo se nepředklonit a opírat o něco....já měla i velmi silné poslíčky měsíc dopředu - u prvního porodu. To jsem vždy málem spadla na zem

Katka

Katka, 15. 10. 2017, 20.49

Poslíčky jsem neměla ani u jednoho dítětě, jen tvrdnutí břicha a to už snad od 6-7 měsíce. Proto jsem i musela být na rizikovém.

Lenča Pešková, 6. 10. 2017, 22.30

Jj. Zakazali. Ze musim lezet na zadech a ze jestli se zvednu tak mi nebudou moct tocit ozvy a mala bude postizena. Fakt ma davali sodu.

vendy.z, 9. 10. 2017, 11.39

Snad jste si "nedovolila" pochybovat Je to tak ale všude na všech odděleních. Manžel byl teď dva týdny na JIP a také pokud se na něco zeptal, dívali se na něj jako co si dovoluje jim do toho kecat. Oni jsou přeci doktoři a ty jsi pacient, ty musíš dělat co ti řeknou a vysvětlovat ti nic nemusí...Prostě hrozný přístup.

Katka

Katka, 15. 10. 2017, 20.51

Já byla v šoku, když mi šla sestra v noci píchat injekci a já to vůbec nevěděla dopředu. Vůbec jsem netušila, co a jak a ona mi jen odsekla, že mi doktor napsal B12. Jako kdybych se nezeptala, tak mě odkryje a rajcne a ani neřekne bů, hrůza.

nellys, 6. 10. 2017, 14.30

Tak já tu petici zatím nečetla, jen se vyjádřila k zadané diskuzi ale s tím co Saši píšeš rozhodně souhlasím. A k porodu jako takovému, je asi fakt, že pokud by lékaři zbytečně do porodu nezasahovali a nechali ženě prostor a čas "udělat si to po svém" dalo by se některým komplikacím předejít. Např já si myslím, že kdyby do mě při prvním porodu necpali oxytocin a bůhví co ještě a místo toho mě nechali v klidu, že to nemuselo skončit císařem pro náhlou tíseň plodu...jenže tehdy jsem prostě věřila, že doktoři ví co dělají a nepídila se po informacích

Katka

Katka, 6. 10. 2017, 18.25

Vědí, že jim končí šichta a že je potřeba splnit plán ;o)

nellys, 6. 10. 2017, 20.30

Tak z ozev to poznají určitě. Třeba nejstarší měl ozvy právě špatné a proto musel být císař, ale to že špatné ozvy a tíseň plodu mimo jiné způsobuje i uměle podávaný oxytocin ti už neřeknou...

Lenča Pešková, 6. 10. 2017, 19.20

Me prave rikali ze mala se dusi a ze musime okamzite rodit. Ted uz bych je poslala nekam.🙁

Katka

Katka, 6. 10. 2017, 20.12

Tak to snad poznají z ozev, ne?

nellys, 6. 10. 2017, 20.28

A v čem spočívalo to okamžitě rodit?

Lenča Pešková, 6. 10. 2017, 22.31

Okamzite rodit bylo mysleno podani oxytocinu

nellys, 7. 10. 2017, 8.05

Aha to mě šoupli oxy už předtím, protože kontrakce jsem sice měla, ale neotvírala jsem se...

Kamila Pecharová, 6. 10. 2017, 22.54

To ale na druhou stranu člověk vlastně neví, jak by to bylo kdyby... Třeba by to bylo bez oxytocinu stejně..? Jsou to jen domněnky.. A nellys gratuluji k výhře v soutěži o teepee

nellys, 7. 10. 2017, 8.06

Jo,mohlo to být stejně i bez oxytocinu to nikdo neví... díky, moje první výhra tady já si ho tak moc přála!

Lenča Pešková, 7. 10. 2017, 9.08

No to nevi samozrejme nikdo ale malem jsem skoncila na sale protoze jsem mela najednou sileny krece v trislech..do te doby jsem je nemela.

vendy.z, 9. 10. 2017, 11.34

A mě zase přijde, že v zahraničí se tak dá na přání matky, že se rodí císařem mnohem více, než je třeba....zrovna teď mi říkal kolega z Německa, že jeho manželka chce rodit císařem, protože se bojí porodu....

Katka

Katka, 15. 10. 2017, 20.53

Ano, v zahraničí je to ještě horší než u nás. Ale čí je to chyba, když se matky tak příšerně bojí vaginálního porodu? No asi celé společnosti, samy od sebe by to asi nevymyslely.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů