Rozdíly výchovy teď a dřív.

zobrazeno 1294×

Vložil(a): luciusmius, 24. 4. 2016 23.37

Mám problém se svými rodiči. Nikdy jsme neměli kdoví jaký vztah, ale co se nám narodila Kačka, jde to do kopru úplně. Začalo to jídlem. Když dceři byly tři měsíce tak mi začala máma vyčítat, že jí nepřikrmuju jídlem (nedávám jí ochutnat, ještě jsem kojila). Já jsem přece v té době jedla všecko. Pokračovalo to třeba oplatkama ( jsou přece dobrý na zuby, asi na prořezávání,). Teď už je dceři deset měsíců tak "konečně" přikrmuju, ale nedávám všechno samozřejmě. Ale ona přece musí ochutnat všechno. Navíc , co jsme začali dokrmovat přehodnotila jsem pohled na jídlo jako takové a už nekupujeme nekvalitní ale snažím se z co nejméně cukru a umělých látek. Zase je to špatně vařím jí sr.... co jí nechutnají, radši kdybych jí uvařila něco pořadného.... Na vánoce jsem dostala šátek a chodím na tůry jedině s dcerou v šátku a je to supr. A to si ji celou dobu nesla. proč se s ní pořád taháš..... Moje námitky jsou smetené ty si to taky jedla a dívej jak si zdravá, tys dělala tohle a támhle to.... A tohle pořád dokola. Poslední kapka pro mě bylo, když jsme zas jednou takhle dohadovali a já už jsem byla zahnaná do kouta, řekla jsem "já jsem přece máma, tak to bude tak jak řeknu já." máma mi nerozuměla a její manžel jí to zopakoval ironickým hlasem a posměšně u toho máchal rukama jako bych ze sebe dělala něco víc. Navíc u toho všeho seděla jeho matka. takže mě krásně ztrapnil i před ní. Mamči já už nevím, co mám dělat abych z našima aspoň nějak vyšla. Už toho mám fakt dost prosím poraďte vy

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 29. 12. 2017, 6.22

to jsou ty mezigenerační rozdíly, já jsem také už jiná generace, ale nechám dceru ať si rozhodne, jak to chce. Také řeknu své, ale rozhodně nejedu proti její vůli

Pavla T., 10. 3. 2017, 9.42

Tak s našimi rodiči problém nemám, respektují naše rozhodnutí a můj táta dokonce začal kontrolovat složení potravin pro děti, protože miláčkovi Vojtíškovi nebude dávat nějaké sračky 😀...Boží. Horší je to s jednou z prababiček, s kterou shodou okolností bydlíme. Ta by cpala malému sladké od rána do večera, koupelna očima když jsem nechtěla malému solit jídlo,...

Fuga

Fuga, 4. 12. 2016, 7.17

někomu se zkrátka nezavděčís. Zkusit ignorovat a kontakt omezit na minimum

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 18. 10. 2016, 16.20

Mě tedy naštěstí poslouchají a ještě říkají, já ti to dám ale musí to maminka dovolit

vivianr, 3. 9. 2016, 12.31

To jsou typické babičky. Na čtyřech měsících krmili svíčkovou,..... Já to tak měla s tchýní. U druhého jí to přešlo. pro změnu cpala miminu i kočičí jazýčky,..... oproti prvnímu je to ale pohoda. Zas otravuje chlap, že je to mamánek a pořád malého tahám na rukách.

vendy.z, 10. 7. 2016, 12.01

Jéjky, to mě mrzí. To chce asi nějak zatnout a snažit se s tím vyrovnat, i když je to určitě těžké. Naši bydlí daleko, takže mi do toho nikdy nemluvili. Občas když jsme byli na návštěvě, tak se jim občas něco nelíbilo - např. že pouštíme anglické písničky, že jím tím pleteme hlavu apod. Ale co, to se dá vydržet. Občas také manželova babička má své názory, no tak to vydržím - vidím jí 2x do roka a je to...

luciusmius, 27. 5. 2016, 8.22

mamči moc děkuji za rady a za tipy. Nakonec situace dopadla tak, že jsem ji vyřešila kompromisem. Když jsem s malou u rodičů, chystám jí jídlo já. A čím krmí naši když hlídají oni , neřeším, protože to stejně nijak neovlivním. Jen jsem jim řekla ať mi řeknou, co jí dali kvůli kopřivce nebo jiné alergické reakci. Ať aspoň vím z čeho to dcera má. Takže ještě jednou diky

kajca, 2. 5. 2016, 10.35

Prikyvnut a robit si po svojom.Ja som svokre povedala,ze ona si vychovala dvoch synov,teraz som ja na rade,ani ona nemala rada,ked jej do vecí kafrali.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 29. 4. 2016, 16.35

Já mám tedy štěstí, že moje mamka mě v tom podporuje a druhá strana v závěru nakonec taky, jelikož jim nic jiného nezbylo ... Vždycky říkají ročnímu synovi, že když to mamka dovolí, tak mu to dají

Zuzka Čtvrtečková, 28. 4. 2016, 17.11

Já myslím, že tohle zná v různé míře NAPROSTO každá maminka. Ať už od někoho z rodiny, příbuzných nebo i od cizího člověka. Přeju pevné nervy a moc se mi líbí co radí katchenka_7778 PS: A ještě je výborný, když za vámi přijde muž se slovy: Ona to máma s tím párkem nemyslela zle...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů