Hojení po císařském řezu

zobrazeno 4945×

Vložil(a): Alexandra, 1. 2. 2015 0.35

Jsem tyden po císařském řezu. Nad jizvou mam témeř po celé délce takovou zatuhlinu, která mi tam dělá nepeknou "pneumatiku". Mate s tím některá zkušenost? Vstřebá se to časem? Masírovat se snažím, ale nepřeháním to... jeste to trochu bolí. A pak jeste jeden dotaz.. V porodnici mi řekli, ze se stehy vstrebají. Na stranách mam dva uzlíky. Někde jsem četla, ze se mají odstřihnout a některé maminky si z jedné strany za tu kličku dokonce "nit" vytáhnou. Díky za vaše názory, co s tím?

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 8. 1. 2018, 12.44

tak pneumatiku jsem měla také i po normálním porodu, ale dnes se opravdu dávají vstřebávací stehy

Mygara

Mygara, 14. 8. 2017, 11.11

určitě to budou vstřebávací stehy, pokud to řekli, musí je nějak zajistit a jinak se doporučuje jizvu zaštipovat až úpně zbělá, a pak pustit (jedno místo asi 30 s) a mělo by to pomoci i na tu zatvrdlinu

Fuga

Fuga, 21. 11. 2016, 9.14

pokud vám řekli, že se stehy vstřebají, tak to nechte být

luciusmius, 11. 4. 2016, 6.33

jsem také po císaři venkovní stehy mi ustřihli, vnitřní se vstřebají. Jizvu máte asi zatuhlou, vím že to bolí ale musíte s ní cvičit a masírovat i desetkrát denně doporučuju co mi řekli v porodnici lehnout si na břicho tak ze si dáte polštář je to příjemný relax a uvolnění

louskacek2, 28. 11. 2015, 22.26

Mam dva mesice od CS a ted v sychravem pocasi mne jizva dost poboliva. Citim ji respektive jednu stranu. Take Vas to trapilo? Prejde casem doufam:-(

Alexandra, 29. 11. 2015, 20.00

Občas ano, ale ne moc a rodila jsem v zimě, takže se jizva hojila "za tepla". Každopádně k tomu mému původnímu dotazu, kdyby to nějaká další maminka taky řešila... dcerce je teď 10 měsíců a zatuhliny zmizely, o jizvě prakticky nevím a stehy se vstřebaly (ty uzlíky jsem tenkrát hned odstříhla, nic jsem nevytahovala).

Lenkavap, 4. 5. 2015, 12.43

U obou sekcí mi stehy vytáhly v porodnici! Myslím, že v den propuštění! Nic mi tam nezůstalo. U první sekce jsem ji měla zatuhlou místama až do sekce druhé po třech letech. Jizva byla již u první krásně tenká, ale místy ztuhlinky viditelné a na omak tvrdé. Jizvamě při první sekce přestala úplně bolet až skoro po 3 měsících. Po druhé sekci jsem fungovala už druhý den, po propuštění domů po skoro 5 dnech jsem již lítala kolem starší, miminka a domácnosti. Manžel neměl ani den dovolené, tudíž jsem i musela fungovat hned. Ale jizva byla krásná, nemám zatvrdliny, skoro není vidět. Hezky rovná a měkká po celé délce.

inglulie2, 15. 2. 2015, 9.20

Uzlíky čeho? Mě se jizva zahojila rychle, ale břicho mě bolelo měsíc. Za nic bych netahala.

Alexandra, 15. 2. 2015, 11.40

Uzlíky nití (ukončení stehů).

inglulie2, 16. 2. 2015, 8.36

A Vam stehy nevytahovali v porodnici?

Alexandra, 5. 5. 2015, 16.18

Nevytahovali. Říkali, že se vstřebají. Jizva už vypadá teď po třech měsících lépe, i když zatuhlinky cítím po celé délce jizvy. Ale nijak mě to nebolí a neobtěžuje, tak dobrý

Estrela113, 5. 2. 2015, 19.12

Jizvičku jsem měla také delší dobu tuhou, ale tuhost zmizela sama i bez masáže. Nitky jsem vytáhla asi tři týdny po sekci, stehy se vstřebají, ale jen ty, co jsou v kůži. Dokonce by měly časem odpadnout i samy. Týden po porodu bych je ale nechala asi ještě být. Je fakt, že už to budou 4 roky a úplně přesně si to nepamatuju. Pneumatiku nad jizvou mám pořád nevím, zda se vůbec někdy ztratí. Cvičím, sportuju, pořád se ji nechce, ale nijak zvlášť to neřeším.

Alexandra, 6. 2. 2015, 13.23

Díky za reakci. Mě už ta tuhost taky trochu mizí a i pneumatika se menší, tak doufám, že se změnší do neviditelna Zkoušela jsem za jednu stranu zatáhnout, ale bolí to. Asi to tam nechám, když mi řekli v nemocnici, že se to vstřebá.. a ustříhnu jen ty kličky po stranách. Ty mě tahají.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů