Těhotenství před studiem

zobrazeno 1492×

Vložil(a): Tarja, 29. 11. 2016 14.03

Ahoj. :) Chci se zeptat jaký je váš názor na mateřství před studiem? Jsem teď v 1.ročníku VOŠS, ale s přítelem toužíme po dítěti. Proto chci ze školy odejít, rok si někde odpracovat a pak až založit rodinu. Poté bych si školu udělala od začátku dálkově. Opačně bych musela studovat teď, jít na rok do práce a až potom mít dítě. Ale to bych už pozbyla vědomosti ze školy a proto jsme se s přítelem rozhodli pro variantu 1. Co vy na to?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

baru86

baru86, 20. 5. 2017, 11.29

Asi bych hned nekončila školu, ne že bych Vám to přála, ale co kdyby miminko hned nešlo? Lepší by bylo řešit pak nějaký individuální plán studia, pokud chcete dát přednost opravdu dítěti před studiem i za cenu, že studium možná nedokončíte.

Mygara

Mygara, 13. 4. 2017, 11.29

raději bych dostudovala a třeba něšla hned do práce a měla miminko, ale s dítětem studovat, je to velmi náročné

Kikinka30, 27. 3. 2017, 13.00

Popravdě pokud prerusite,hrozi,ze uz se zpet nevratite.. pokud si to prejete oba,zkuste si dat individual ci dalkove,at z toho uplne nevypadnete a ve dvou ci s babi se to zvladnout da...

Semiska7, 21. 3. 2017, 21.06

Z vlastní zkušenosti vím, jak se špatně vrací ke studiu. Studuji dálkově FAF UK při práci a je to opravdu velmi náročné. Mám spolužačku, která je na mateřské, holčičce jsou 2 roky, a říká mi, jak je to náročné, protože malá jí roste před očima, nechce o nic přijít a chudák se šprtá skoro celou noc vždycky před zkouškami, protože její muž vozí věci do zahraničí a mamka nemůže pokaždé hlídat. Být vámi, v klidu si dodělejte školu, nastupte do práce a aby jste měla lepší mateřskou, je potřeba minimálně 2 roky pracovat. Dobře si to promyslete, ale za mě lepší určitě s miminkem počkat než dostudujete.

Martabla, 12. 1. 2017, 16.45

Opravdu tam hrozí to, že už se ke studiu nevrátíte. Nastupte do práce a školu si dodělejte dálkově, Bude to těžší, ale budete mít obojí dříve než příjdou děti. S dětma se škola dodělává hůř.

Cherrynka, 5. 1. 2017, 13.06

A nešlo by to dálkově? Já studovala střední v Brně dálkově, v posledním ročníku jsem otěhotněla a vše bylo v pořádku A nyní od září mám v plánu studovat zase dálkově. Buď opět nějakou střední, asi jazykovku nebo bych se vrhla na VOŠ žurnalistiku v Brně

Aliisha

Aliisha, 19. 12. 2016, 20.56

Pokud můžu říct svůj názor, tak studujte, cestujte, bavte se. Děti jsou radost, ale taky starost. Jste mladí, tak užívejte.

Cherrynka, 5. 1. 2017, 13.07

Myslím, že to vše jde i s dětma První rok je to vážně těžší, péče a strch o miminko, ale později, třeba v tom roce se už dají podnikat jednoduché výlety

Lusesita25, 3. 12. 2016, 19.44

Taky bych nejdriv dodelala skolu a pri ni se treba snazit. Protoze nikde neni dano, ze tehotenstvi prijde hned po prvnim pohlavnim styku bez ochrany

BonnieParker, 30. 11. 2016, 22.41

Za mě nejdřív školu. Přihlásila jsem se na druhou vysokou, otěhotněla, přerušila studium a vím, že ho už nikdy znovu neotevřu. Ale každý je jiný...

Čertice, 30. 11. 2016, 19.43

Já myslela, že se taky vrátím do školy a už sem to nikdy neudělala. Tak za mě asi nejdřív školu

Aliisha

Aliisha, 19. 12. 2016, 20.57

Neznám nikoho, kdo by se pak do školy vrátil či jí snad dokonce dodělal.

Čertice, 20. 12. 2016, 15.18

Já mám kamarádku, ta si dodělala vysokou, ale já bych se nechtěla připravit o to být s malou každý to máme jinak

Cherrynka, 5. 1. 2017, 13.09

Já jo, třeba já vždy si vzpomenu na zadní vrátka, že škola se mi bude hodit v budoucnu, tak nechci pak litovat. Studium dálkově je podle mě nejlepší řešení.

Čertice, 5. 1. 2017, 20.25

Já ti to hrozně přeju, držím ti palce a obdivuji tě

Cherrynka, 5. 1. 2017, 13.08

Mě škola hodně chybí poslední rok mě už nebavila, protože jsem otěhotněla, ale jsem ráda, že jsem ji dokončila. A nyní od září chci někam jít, ale opět dálkově

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů