Věkový rozdíl sourozenců

zobrazeno 2291×

Vložil(a): Zuzi, 25. 11. 2015 19.16

Maminky, kdo z vás má dvě děti nebo více dětí a jejich věkový rozdíl je 5 - 9 let...jste rádi za věkový rozdíl minimálně 5 let mezi sourozenci ? Nežárlí starší sourozenec? Necítí se například odstrčený, když vidí jak se ňuňánkujete s mladším ? Já jsem za rozdíl 6 let celkem vděčná, občas mě mrzí, že se s tím starším tolik nemazlím a spíše ho kvůli školní docházce sekýruji, ale snažím se mu věnovat také...kluci se naštěstí milujou...líbí se mi, že přes den se můžu plně věnovat mladšímu jako tomu bylo u prvorozeného...zajímá mě jak je to u vás ? Díky

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 22. 1. 2018, 10.37

mám děti od sebe 7 let a někdy se mi zdálo, že to bylo hodně, ale zase jak na co

jitkamety

jitkamety, 17. 7. 2017, 13.02

Ja mam zatim jedno ditko ale ja a moje sestra jsme od sebe 6 let a vztah jsme meli jako ostatni sourozenci semtam nejaka hadka ale jinak v pohode

jajulaš, 15. 3. 2017, 16.35

Mam děti od sebe 11 let, sice hodně velky rozdíl ale vztah mají moc dobrý, dcera vždy se vším pomahala, super

Fuga

Fuga, 28. 11. 2016, 19.53

já s bráchou jsem o 7 let a musím říct, že je to dobré. Byla a pořád jsem pro něj velká sestra

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 18. 10. 2016, 16.29

To je ještě dobrý rozdíl, manžel je se svojí sestrou o 15 let ale mají se rádi

vivianr, 3. 9. 2016, 13.43

U nás je rozdíl sedm let a jsem ráda. Někdy je to náročné, ale alespoň mám k ruce pomocnici.

luciusmius, 11. 4. 2016, 6.47

Jsem od bratra o šest let starší a je to špatné. Nikdy jsme si nerozuměli. On je prostě mladý a jeho názory jsou podle mě strašně hloupé. Teď jsme dospělí a není to o nic lepší. Vídáme se jen u rodičů a to ne vždy se tam potkáme, jen občas a moc si spolu nepovídáme. Prostě není o čem. můj osobní názor je, že ideální rozdíl tak dvou až tří let.

Zuzi, 3. 9. 2016, 14.52

To mi je líto, já mám sestry o 10let mladší a nikdy mi nepřijde jejich názor hloupý, možná rozdílný a k jejich věku pochopitelný, ale vždy se dokážeme vzájemmně vyslechnout a poradit...pamatuji si když jsme seděli a objednali si všichni u stolu pivo a já si najednou uvědomila, že jsem si tuhle chvilku přála zažít, sedět s nima u stolu až budou dospělé ženy a ne ty mimina co jsem vodila na dětská hřiště... mám je ráda

Petra Schoberová, 30. 12. 2015, 6.02

My jsme s bratrem od sebe jedenáct let a vždy jsme měli a máme perfektní vztah

louskacek2, 12. 12. 2015, 14.14

Tak ja mam se sourozenci 18 a 19 let. Pamatuji sestry slova kdyz me zlobili dala ruce v bok a ,, nejsi nase mama,, pri mem karani a bylo hotovo. Ano jsem v podstate jejich druha mama vekem ale jinak segra a pres to nejede vlak.

mckvak, 4. 12. 2015, 14.29

Moje sestra ma kluky o 6 let, je to jako mi dva jedinacky, moc si nevyhrajou starsimu je mladsi na obtiz Takze tezko rict no, asi hodne zalezi na pristupu rodicu, povaze deti a spouste dasich veci

Zuzi, 3. 9. 2016, 14.55

...právě naši kluci rozdílem 6let je paráda, že si starší vyhraje s tím mladším a dost ho naučí (samo, že nejvíc lumpárny, které se nám jako rodičům nelíbí ) , jsou chvilky kdy si starší chce hrát s něčím čemu zase ten mladší nerozumi, ale dá se to zvldánout, např.když ten mladší spí apod. Starší se na bráchu těšil a když nemá náladu ho hlídat na pískovišti řekne mi to a vždy se nějak dohodneme, aby byli kluci spokojení oba

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů