Vláknina

zobrazeno 1062×

Vložil(a): dadinkamaminka, 20. 4. 2018 16.56

Mamči,potřebovala bych poradit,kdo se trošku vyzná.Změnila jsem kompletně jídelníček,to už jsem vám psala.Ale trápí mě jedna věc. Jím hodně vlákniny.Kolem 30 g denně a jde o to,že se cítím pořád najezená a nemám vůbec hlad,tudíž nedokážu jíst pravidelně po třech hodinách.Je to špatně? A ještě jedna věc.Tabulky mi vypočítaly,že mám jíst denně 5700KJ.ALe když si vypočítám svůj bazál na kalkulačce,tak mi vychází cca 7500.Tudíž tabulky mi ukazují hranici pod.A to se prý dělat nemá jíst pod. Tak já nevím,mám jíst kolem těch 7500KJ? A k tomu přidat pohyb? Já se v tom absolutně nevyznám a nechci,aby tělo strádalo a hublo nějak moc rychle,aby se mi to nevrátilo :( Budu ráda za nějakou radu.Děkuju a hezký den :)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

KlarinkaL, 25. 6. 2020, 22.47

Dobrý den, já mám zkušenosti s probiotiky pro děti od naturevia.cz a musím říct, že to stojí za vyzkoušení, synovy přestali chronické potíže

WeruskaSK

WeruskaSK, 4. 5. 2018, 14.47

hmmm ide mi z toho totalny stres a v strese sa nechudne obmedzit porcie, viac zeleniny a pridat HIIT - odporucam jillian michaels, to uvidis vysledky po 2-3 dnoch cvicenia, a nielen ty ale aj okolie

Cinderella

Cinderella, 26. 4. 2018, 10.38

tak to mi poraď, jak mám do sebe tu vlákninu dostat, já nikdy nesním tolik, kolik bych dle tabulek měla...

Mygara

Mygara, 23. 4. 2018, 9.36

já kdybych to počítala, tak se zblázním

Katka

Katka, 23. 4. 2018, 11.26

Hlavně bych asi byla o hladu, protože bych si ničím nebyla jistá ;o)

Cherrynka, 22. 4. 2018, 10.15

Když budeš jíst dostatek zeleniny a tu vlákninu, tak podle mě můžeš jíst pod", protože tělo strádat nebude, většinou tělo strádá vitamíny, minerály atd... pořád lepší se přecpak např paprikou, jakblkem než třeba chlebem či těstovinama. Jedla bych i vajíčka, podle nových studií, se mají jíst, jsou zdravá

Fuga

Fuga, 22. 4. 2018, 9.31

já bych to asi neřešila...

Adrianita, 21. 4. 2018, 22.10

No, já bych se teda nějakým pocitanim nestresovala, absolutně nevím, čeho kolik gramů apod sním. Pokud to chceš mít podle tabulek a nevyznas se v tom, obrat se na nějakého výživového poradce.

Cherrynka, 22. 4. 2018, 10.16

Já bych se spíš zaměřila na více zeleniny, tělo nestrádá, když má dostatek vitamínů

zuzkagodarova, 21. 4. 2018, 8.54

7500 je urcite lepsia volba ked uz na to chces ist takto ale preco sa orientujes na vlakninu? dôlezite su bielkoviny, sacharidy a tuky a nie vlaknina ved vlakninu prijmes vo vsetkom skoro co zjes. a pohyb k jedalnicku je tiez velmi dôlezity, uz ked sa chces riadit podla tabuliek a vazit si jedlo a podobne, tak treba ist za nejakym odbornikom co ti s tym pomoze, aby telo nehladovalo a malo dostatok vsetkeho.

dadinkamaminka, 21. 4. 2018, 11.19

Mě jen zajímalo,jestli pocit plnosti a nemožnost jíst pravidelně po třech hodinách může způsobovat vláknina... Pro mě je důležitá,měla jsem 4 měsíce plných antibiotik,tak si chci dát dopořádku střeva a k zdravému jídelníčku je taky důležitá si myslím... Jídlo si nevážím,všechno jim od oka a do tabulek si zapisuju přibližnou váhu,určitě ne přesnou. Myslím si,že znát kalorický hodnoty jídel je v pořádku,když chci hubnout zdravě...

Katka

Katka, 21. 4. 2018, 15.29

Já teď čtu Jak dál po antibiotikách od Jonáše, Kuchaře a Freje. Najdeš tam vhodné potraviny pro obnovení střevní flóry.

zuzkagodarova, 21. 4. 2018, 16.37

nemalo by to byt sposobene vlakninou, pokial prijmas dostatok roznej stravy tak vlakniny prijmes dost si myslim, ano poznat kaloricke hodnoty je v poriadku ale co je to od oka ak sa mozem spytat? lebo ked si uz chces zapisovat tak podla mna treba zapisovat presne, ale vsetko chce cas, zalezi aj od toho ako dlho sa takto stravujes, telo si na vsetko musi zvyknut, moze to trvat aj dva mesiace kym sa da telo dokopy a mozno aj viac ked sama pises ze si brala vela antibiotik

Cherrynka, 22. 4. 2018, 10.17

Ty chceš i shodit nebo jen jsi přestoupila na lepší stravu?

Cherrynka, 22. 4. 2018, 10.16

Ale pokud chce zhubnout, měla by jíst mně kj, záleží podle pohybu

Lenča Pešková, 21. 4. 2018, 7.06

matika mi nikdy nesla tak tohle nebude cesta ani moc pro me😂 kazdopadne jak pisou holky. nejist sladky, hybat se...

Cherrynka, 22. 4. 2018, 10.17

O matice mi ani nepovídej brácha v 6. třídě.... a já mu nedokážu udělat, pomoct s úkoly

snany, 21. 4. 2018, 6.11

Asi řešíš příliš tabulky, tak jez méně vlákniny.

Cherrynka, 22. 4. 2018, 10.18

Ta vláknina je právě super na střeva. A když nemá hlad, donutila bych se sníst třeba jen jablko nebo salát či vejce, aby teda jedla pravidelně

snany, 22. 4. 2018, 21.44

S prominutím, nutit by se do jídla neměla, pokud se stále cítí sytá uvažovala bych o změně jídelníčku. Zapojila hlavu a neřešila tabulky.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů