Pochválit nebo vyhubovat?

zobrazeno 1262×

Vložil(a): Alexandra, 7. 7. 2015 23.41

Tak a teď jsem teda zvědavá na vaše reakce a názory :) V nestřežené chvíli (asi 10 minut to trvalo), kdy jsem balila věci pro obě děti na celodenní výlet, mi naše téměř tříletá dcera připravila překvápko... Vyndala z krabičky všechny voskovky, oloupala z nich papírky, rozlámala je a narovnala podle barviček. Určitě jí to moc bavilo (asi by mě to bavilo taky, geny nezapře)... ale na druhou stranu ví, že se to dělat nemůže (to už jsem jí vysvětlila pár dní zpátky, kdy rozlámala na několik kousků jednu voskovku). Co teď? Barvičky seřadila moc pěkně ;) Jak byste reagovaly nejdřív - zajímá mě první reakce směrem k dítěti. :)

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 29. 1. 2018, 10.06

u mě záleželo na náladě, pokud bych byla naštvaná, tak bych i jí sprdla na 2 doby, pokud dobrou, tak bych vysvětlovala

Mygara

Mygara, 5. 9. 2017, 15.30

srovnané je to pěkně, ale řekla bych jí, že se to nedělá, že jsou teď zničené a nejde s nimi dobře malovat

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 11. 1. 2017, 22.51

Asi bych řekla, že je to hezky srovnané, ale že příště nemá ničit pastelky a rovnat něco jiného

Fuga

Fuga, 23. 11. 2016, 13.48

když mi syn vymaloval zeď, tak jsem mu pěkně nadala (první reakce) a vysvětlování přišlo až později a musel mi to pomoct umýt

nikolava, 8. 11. 2016, 8.41

Je šikovná

Topik2, 15. 8. 2016, 21.55

Vzhledem k tomu že měli moji kluci vdy vše na haku...včetně toho rozděl mi barvicky atd.bych byla nadšená...ale samozřejmě že by následovalo vysvětlování že se to nedela

Minnie, 1. 4. 2016, 21.38

Já jsem taky vždycky voskovky loupala s dcerou to děláme i teď za tohle bych se nezlobila.

Zuzka Čtvrtečková, 17. 11. 2015, 12.49

Malej mi takhle šlohnul lentilky z tašky s nákupem a roztřídil si je podle barev. Červené a fialové snědl, modré nechal pro tátu, oranžové pro mě, žluté pro méďu a růžové pro mimi. Na tohle se zlobit nedá, i když ví, že mi nic brát nemá a jíst sladké před obědem taky ne 3:-)

spinkalek, 4. 8. 2015, 10.58

Jé,já bych ji teda v první řadě pochválila, že ty barvičky má krásně srovnané a pak vysvětlila, že když si je zláme, nebude mít za chvilku čím malovat,že pastelky musí být v krabičce pohromadě.že až ji koupím nové, už je nesmí lámat.Já to mám lepší kluci 4 a 2,5 let ..to umí taky ,ale rovnou s tím něco pomalují, většinou něco z čeho to jde šptně dolu Klid...máte doma šikulku:-)

Zuzi, 8. 7. 2015, 18.09

Já bych reagovala si takhle "Jééééé, ty jsi, ale tááák šikovná, takhle hezky si to narovnala? chvíli ticho...Ale víš, příště to neloupej, ty pastelky mají ten papír jako oblečení a teď jsou nahaté a může jim být zima" ....

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů