Jak, s kým a kde vaše děti usínají a spinkají?

zobrazeno 3307×

Vložil(a): Alexandra, 23. 10. 2015 22.53

Maminky, zajímá nás, jak to mají vaše děti s usínáním? Jaký máte názor na spinkání dětí pohromadě s rodiči, do kdy jste toho případně zastáncem? Jak to máte doma s přivykáním dítěte na svou vlastní postel, případně vlastní pokojíček? A co uspávání? Jaké máte "rituály"? Chodí spinkat děti v pravidelnou dobu? Tématům okolo spinkání, usínání, uspávání se meze nekladou :) Inspirujte nás i ostatní maminky :)

Sdílejte:   | 
4

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 5. 3. 2018, 11.16

nejdříve usínala jen v houpadle, a pak přicuclá na mně, ale po roce jsem se chtěla pořádně vyspat a hle, ono to jde, že spí sama v postýlce )

Mygara

Mygara, 22. 1. 2018, 13.27

naše děti spaly ve své postýlce, nenechávala jsem je u nás, bála jsem se, že je zalehnu a pomáhalo na uspání, že jsem je držela za ruku a zpívala

Peta Johansson, 14. 3. 2017, 13.09

Ted má vlastní postel, ake pokojíčku se vyhýbá ☺

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 12. 1. 2017, 22.54

U nás se spinká společně a je nám spolu moc dobře a nechceme to měnit

Fuga

Fuga, 24. 11. 2016, 10.59

do vlastního pokojíčku šel ve 2 letech, ale vyžadoval, abychom tam s ním někdo počkal než usne, pak se to zlomilo a usínal sám a teď opět chce usínat z někým a ještě lépe v naší posteli .-)

Topik2, 16. 8. 2016, 11.29

Oba kluci šli do svých pokojicku cca v 8 mes....starší syn ale chodil v noci k nám přestal to dělat ve 4,5 letech mladší syn to samé..s pohádkou usiname dle toho jak je čas. Ale jinak usínají sami...v tydnu jsou v postelích v 20.00hod. o víkendu klidně pozdeji

rozsypal20, 26. 6. 2016, 9.44

Dcerka 3.5 roku usína u mě po pohádce a pak přenesu do její postýlky a ráno přijde zase za mnou do peřin

Mahdalka, 16. 4. 2016, 13.19

Tak syn (2,5)se chodí kolem půl 8 koupat a před 8 už leží v postýlce.Spí se mnou v ložnici na velký posteli.Rozsvítí si berušku co na strop promítá hvězdičky,zapne plyšového medvěda co vypráví pohádky(ode mě číst nechce),pije mlíčko,pak ještě bohužel dudlíka a já ležím u něj dokud neusne,což je tak 10 min.a je tuhej.Zatím mi to takhle vyhovuje

ondra, 21. 3. 2016, 15.01

Naší holčičce byly nedávno 4roky, večer se přečte pohádka a usíná sama. Teda musí mít u sebe oblíbeného plyšáka a světýlko http://www.uni-svitidla.cz/philips-717680316 a pak to jde. Naučit jí usínat samotná byla fuška, ale zvládli jsme to.

Kamila Pecharová, 20. 11. 2015, 21.23

Večerní usínání jsme od malička nastavili tak, že dáme syna do postýlky samotného, bez zbytečného mluvení či světla. Nikdy jsme s tím neměli problém, usíná bez problémů (nyní je mu 20 měsíců). Spaní přes den bylo a je složitější. Jako maličký usínal sám, poté jsme měli období, kdy usínal pouze v náručí při zpívání ukolébavek. Posledních pár měsíců to ale již nefunguje, navíc jsme (vzhledem k tomu, že jsem těhotná a nemohu syna zvedat) odstranili bočnici u postýlky, takže tím pádem z postýlky utíká a někdy trvá i několik hodin, než se uloží k polednímu spánku. Řešíme to tím, že od roka má dudlík pouze na spaní, takže pokud vyleze z postýlky, dudlík mu nekompromisně vezmu a buď se do postýlky vrátí, protože ho chce zpátky, nebo je mu to jedno a jde si ještě chvíli hrát. Občas zabírá zpívání u postýlky nebo masáž zádíček. Do naší postele nikdy nechtěl, od miminka se tam cítil nesvůj a brečel tam. Jsem za to ale ráda. Člověk má alespoň klid na spaní a nemá strach, že dítě zalehne

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů