Jak přesvědčit 2,5 letého syna, aby se vysmrkal?

zobrazeno 1420×

Vložil(a): JanaH, 6. 2. 2015 20.48

Maminky, poraďte prosím. Syn bude mít 2,5 roku a už druhý den strašně kašle a má velkou rýmu, pořádně nemůže v noci dýchat. Smrkat sice umí, ale ani za nic ho nemůžu přesvědčit, aby se vysmrkal. Můžu vysvětlovat, slibovat hory doly... Jen se přiblížím s kapesníkem, už je histerická scéna. Už jsme museli i vytáhnout odsávačku, ale nechce se mi ji moc používat, když malý smrkat umí, navíc u odsávání je taky hrozný boj. Nemáte nějaký tip, jak na něj?

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 8. 1. 2018, 12.38

vymyslet k tomu nějakou zábavu, že po vysmrkání sfoukne třeba nosem postavičku z papíru nebo lodičku na vodě

Mygara

Mygara, 14. 8. 2017, 11.41

u nás zabralo vyhrožování, že mu odpadne nos, drastické, ale účinné

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 7. 12. 2016, 22.47

J8 se snažím syna učit a nejde to, takže prostě odsávám

Fuga

Fuga, 21. 11. 2016, 9.21

my šli do zoo a od té doby troubíme jako slon. Přece nebude mít tak dlouhý nos od rýmy, že

Minnie, 22. 3. 2016, 10.24

Naše odmala nenáviděla odsávačku, takže už zhruba v roce jsem ji učila když byla zdravá, ať foukne nosíkem. Forma zábavy. Pak když dostala rýmu, tak se dařilo vysmrkat . A když náhodou nechtěla ( byla např.zabraná do hry), stačilo se zeptat jestli teda vezmem odsávačku a už smrkala

Zuzka Čtvrtečková, 17. 11. 2015, 16.59

Učili jsme formou hry, aby se vysmrkal jako slon a u toho se smáli. Malému se to líbilo

nerreidda, 3. 3. 2015, 16.50

Tak náš R uměl smrkat krásně už ve 2,5 letech. Ovšem když přišel do školky, byl ve třídě nových učitelek, které toho moc nezvládaly a taky to tak dopadlo...než aby pomohly se smrkáím,tak jim jen utřely nos a od té doby smrkat nechce...prej stačí utřít nos Takže bojujeme, když je nachlazený, tak odsávám Snad se ke smrkání co nejdřív vrátí.

Lenica, 3. 3. 2015, 10.36

U nás pomáhalo, že jsem synovi ukázala, jak troubí slon a vysmrkala jsem se do kapesníčku jako že troubí slon, určitě to používá víc maminek...u nás to pomohlo.Vždy řeknu, ať zatroubí jako slon....s rýmou zápasíme celé roky, asi to má po mně, já mám chronickou rýmu a zároveň závislost na kapkách do nosu......ale když syn nemůže dýchat v noci, tak mu stříknu do nosu, aby dobře dýchal a vyspal se.....jenže už má 5let, tak je s ním lepší domluva...

elis510

elis510, 9. 2. 2015, 22.27

s nadějí jsem otevřela diskuzi,že se dozvím zázračný trik.. jak na mé dítě...syn mi taky za nic nechce smrkat..ukazuji mu to, troubím jako slon..někdy tak max.dohromady třikrát.. se mi trochu vysmrkal..ale jinak když jde do tuhého,musím odsát..což je teda taky boj,kdo z koho...asi to chce čas...a pro nás maminky nesmírnou trpělivost

Lenka B.-763

Lenka B.-763, 9. 2. 2015, 7.13

Mám sice 3,5 letou holčičku a řešili jsme stejný problém.Až jsem narazila na jednu výbornou knížku,kde jsou příběhy různých dětských neřestí.Jmenuje se A pak se to stalo.A v ní je příběh o nevysmrkaném nosu.Chlapeček nechtěl smrkat,tekl mu sopel atd.Kapesníky házel do koše nebo je schovával do kapsy.Až se jednou stalo,že se mu u nosu objevila ohromná soplová bublina on mamince uletěl až do zoologické zahrady,kde málem spadl mezi nebezpečné zvířata.Vždycky Leonce příběh připomenu...pozor ať se ti neudělá bublina jak chlapečkovi a smrká jedna báseň.Tak hodně štěstí

JanaH, 9. 2. 2015, 12.38

Díky za tip, zkusím se po ní podívat v knihkupectví a když se mi bude líbit, malému ji koupím.

Lenka B.-763

Lenka B.-763, 10. 2. 2015, 10.01

Já ji objednala na internetu,myslím že nakladatelství albatros.Ještě je výborná Příběhy Paní Láry Fáry.Dokonce již pohádky vyšly na 4 CD a namluvila je Libuška Šafránková

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů