Jméno

zobrazeno 2241×

Vložil(a): Leňulka, 20. 8. 2017 12.38

Maminky podle čeho jste vybírali jméno pro dítko? Někdy mě dokážou fakt udivit některá jména v kombinaci s příjmením, to se pak dítku blbě vyslovuje, třeba Prokop Pokorný asi nebude to pravé ořechové. My máme dlouhé příjmení teda chlap ani ne a jak má ženská ještě ová tak už je to pak dlouhé, tak jsme museli volit krátké jméno, a hlavně české na nějaké extra si taky nepotrpíme. Takže máme Annu a navíc se tak jmenovala i prababička. No chlapeček jednou až nějaký bude tak bude po tatínkovi Jaroslav. Taky mě napadlo dát holčičce Jaruška (Jaroslava) je to hezký ale s tím dlouhým příjmením už by to bylo moc

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

elis130, 9. 10. 2019, 21.30

Na první jsme se shodli a dostala jméno taky po prababičce Anna Marie a teď čekáme druhé a musela jsem kývnout muži na jméno a bude se jmenovat Natálie 🙂

Leňulka, 10. 10. 2019, 10.57

to chtěl původně manžel taky, ale to jsem zamítla, tady v okolí se tak jmenuje každá druhá holčička

V007A, 7. 12. 2017, 8.59

Každý si z kalendáře vybral cca 10 jmen a vybrali jsme to,na kterém jsme se shodli.

vaniilla, 3. 9. 2017, 10.57

Prošli jsme celý kalendář a jak moc jsou některé jména časté. Nechtěli jsme, aby se naše malá jmenovala třeba Eliška (i když se nám to jméno líbí), protože se tak teď jmenuje "každá druhá" holčička, je to prostě nejčastější jméno teď. Takže jsme nakonec vybrali Zoe... je to neobvyklé, ale je v českém kalendáři a líbí se mi i význam (život).

WeruskaSK

WeruskaSK, 1. 9. 2017, 22.48

presli sme cely kalendar, manzelovi sa nic nepacilo, tak so starsim synom sme z nicoho nic vybrali ze Damian a manzelovi sme to len oznamili ) teraz je rad

Jarka mmm, 24. 8. 2017, 22.16

My jsme vybírali podle toho, co se nám líbilo a zároveň, aby se to hodilo k příjmení .

vendy.z, 22. 8. 2017, 20.44

Aby se hodilo k příjmení, mělo hezký význam. bylo moderní i tradiční zároveň. Máme Markétku (staročeské hezké jméno a stále moderní, znamená "perla" a je to náš drahokam) a pak Bartoloměje, což je staročeské jméno, dnes neobvyklé, ale přitom staročeské, zároveň moderní - Bárt Simson a říkáme mu Bártík

Gabill, 22. 8. 2017, 8.33

Vyberala som mena, co sa mi pacili, ale vzdy som sa snazila, aby to nejak znelo aj s tym priezviskom. U toho posledneho dietata starsie deti uz boli celkom velke, tak sme mali rodinnu radu. Kazdy napisal zoznam mien, ktore sa mu pacia a na jednom mene sme sa zhodli vsetci, tak take meno maly dostal.

Fuga

Fuga, 22. 8. 2017, 7.00

já jsem chtěla česká, ale méně obvyklá jména, první syn se jmenuje po kamarádovi a druhý má jméno, aby se hodilo k tomu bráchovému. U nás byl hlavně problém, že u spousty jmen jsem měla spojené jméno s konkrétním člověkem, a protože jsem k němu měla třeba negativní vztah, tak jsem ho nechtěla ani dát svému dítěti

Lenourecek, 22. 8. 2017, 5.25

Vzali jsme kalendář a vybírali. Nechtěli jsme, aby dítko mělo svátek příliš blízko narozeninám a samozřejmě jsme zkoušeli, jak to bude znít s příjmením. Vybrali jsme pět jmen a rozhodovali, které se nám líbí nejvíc. Nakonec máme Honzu a Vojtu

jkubeso, 21. 8. 2017, 14.31

My jsme vybírali z českých jmen, na ty novější moc nejsme A podmínkou od přítele bylo to, že tam nesmí být r, protože ráčkuje

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů