Jak dítě naučit na nočník.

zobrazeno 1915×

Vložil(a): petra 1, 4. 2. 2016 21.53

Dobrý den.Chtěla bych poradit mám 2,5letého chlapečka a stále bojujeme s nočníkem,když chce na malou jde sám bez problémů ale když,chce na velkou tak se schováva a na nočník nechce a pokadí se.Už si s ním nevím rady zkoušela jsem to po dobrém,po zlém a nic.Máte některá podobnou zkušenost.Moc děkuji.Zdravím Petra

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 8. 1. 2018, 12.14

zabralo soukromí a třeba chvíli přestat ho tak strašně nutit

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 1. 2017, 16.29

Chce to dítě nenutit, dát mu nočník do soukromí a prostě plenu nedat

Fuga

Fuga, 1. 12. 2016, 8.43

u nás právě zabralo, že jsem ho nechala právě pokakat a ro pěkně potom svištěl na záchod. a co otestovat drsnou variabtu, nechat ho v tom pěkně dlouho?

Kamila Pecharová, 12. 6. 2016, 14.25

Jak jste od února pokročili, jestli se můžu zeptat? měli jsme podobný problém a to i s čůráním.. Nechtěl, jak se mluvilo o vyměšování, dělal že neslyší, s bobkem se schovával i s plínkou na zadečku.. Nepomáhalo mu dát nočník do domečku, úplatky bonbóny, prosení, nic.. Synovi jsou nyní dva roky a tři měsíce a jsme už asi týden bez plen.. Tedy zatím kromě spaní, ale je to spíš jen z mé pohodlnosti, protože mám přece jen strach, abych nemusela převlékat celou postel kdyby náhodou.. K nočníku musel dozrát.. Možná trochu pomohlo říct mu, že děti ve školce taky nemají plínky, že už je velký, tak velké plínky nepůjdou koupit.. A dala jsem na radu doktorky a dávala ho každé dvě hodiny na záchod bez ptaní se ho, bez dlouhé diskuze, jen ho posadit a zase jít dát plenku.. Přesně po týdnu řekl, že plínu nechce a od té doby si říká.. Podotýkám, že za celý ten týden neudělal do záchodu vůbec nic! S bobkem to bylo ještě o něco horší, to je na delší povídání, ale povedlo se, dostal za to knížku s traktorem jako motivaci a od té doby to jde čím dál líp čas, čas, čas

KaterinaBb, 11. 3. 2016, 13.50

Můj malý taky ještě v lednu nechtěl na nočník. Rozhodla jsem se, že mu prostě pleny dávat nebudu. Nechávala ho počůrávat a vysvětlovala sem, že se to nedělá a musí na nočník. Během tří dnů se naučil chodit a sám si říkal

mtina, 10. 2. 2016, 9.28

Jsme na tom podobně. malý má 2roky a 3měs. když je nahatý chodí krásně na nočník i záchod jak ho obleču tak si neřekne, nejde... Zkoušíme, učíme se vysvětluju a doufám že to brzy pochopí. asi ještě nenastal jeho čas...

ppetaa27, 8. 2. 2016, 12.35

Nekde jsem cetla, ze na to nektere deti potrebuji soukromi. Zkuste mu udelat takovy bunkr ze zidli a dek a at to zkusi tam.

louskacek2, 6. 2. 2016, 22.32

Tak u nas to bylo stejne a chtelo to jeste tak tri mesice nez se ji chtelo nezabralo nic a pak to samo prislo. Dejte mu jeste cas. U nas to vyslo na leto mala litala na zahrade a vzdy po ni nekde kupicka:-). A pak najednou sama na nocnik:-).

ivka1981, 6. 2. 2016, 14.22

náš kluk taky nechtěl na nočník, když jsem viděla, že chce kakat, tak jsem ho na něj posadila, zkusili jsme to i na záchod, tam se mu to nelíbilo. Ale když se mu to párkrát povedlo do nočníku, zjistil, že je to pohodlnější než do plínky a bylo to. Ale je pravda, že na to taky přišel až skoro ve třech letech. Pak během dvou měsíců zjistil, že ten záchod je ještě pohodlnější a nočník jsme schovali do skříně )) Ono to těm dětem opravdu musí dojít a pak to jde samo.

snany, 6. 2. 2016, 7.43

Hlavně nenutit, netrestat, ještě není připravený. Chce to trpělivost a pevné nervy.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů