Utírá si nudli do rukávu (ruky)

zobrazeno 963×

Vložil(a): Alexandra, 2. 3. 2015 13.29

Dcera umí krásně smrkat, přesto si často utírá nudli do rukávu, když včas nepřiskočíme s kapesníkem. Má pak zaschlé nudle na tvářích, jak si je tam rozmatlá.. k nim se jí občas přilepí vlásky. No je to krása, co vám mám povídat. :) Nevím, jestli toto jde nějak "odnaučit" jinak, než opakováním. Samozřejmě kapesníček má pořád po ruce.. Máte někdo nějaký tip? Také se s tím potýkáte?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

k.o.r.i.n.e.k, 11. 1. 2017, 22.14

Já si pamatuji, že jsem dělala fakt hrozně dlouho a pak to přešlo samo

Fuga

Fuga, 21. 11. 2016, 9.41

na to pomůže bohužel jen čas

Bellissima, 23. 6. 2016, 12.04

Ty dětské zlozvyky to je hrozná věc. Nikdo to děti neučí a rodiče jsou z toho zoufalí, jako jsme byli i my. A žádný universální a 100 % účinný recept podle mého názoru na odnaučení neexistuje. Náš syn se zase začal najednou šťourat v nose a vyndávat si z nosu holuby. Musel to podle nás u někoho snad vidět a začal ho napodobovat. To bylo vysvětlování, přesvědčování a domlouvání než se to odnaučil. Pak se zase naučil drbat v zadku. No taková ostuda. A to se vždycky tak postavil, aby to všichni viděli. Nedovedete si představit naše úsilí k odnaučení - to už bylo dítko větší, tak jsme začali už s vysvětlováním společenského chování - co je jaksi vhodné a nevhodné.

k.o.r.i.n.e.k, 11. 1. 2017, 22.14

Tak to jsem bohužel dělala také a snad až do puberty

Minnie, 7. 4. 2016, 10.24

Když má rýmu tekutou, tak si nos otře do kapesníku, má svoje dětské s obrázky. Ale když má hustou, to neustále slyším popotahování, už jsem na to alergická dám ji vysmrkat, a vysvětluju že si musí říct aby se jí rýma nevrazila do uší, že to pak bolí, ona to odkýve a za 5 minut zas slyším jak potahuje.

Zuzka Čtvrtečková, 17. 11. 2015, 16.00

Nepamatuju si, že by měl někdy takovou rýmu, že by se utíral do rukávu, spíš se vysmrká. Jen se občas dloube v nose, tak ho upozorníme a je klid.

ivka1981, 17. 11. 2015, 5.33

syn to dělá také, smrkat umí pěkně, ale je to automatické, jednodušší je otřít do rukávu, hlavně v případě, že je zabraný do hry. Pokud mu to připomínáme, chodí smrkat. Zatím jsme ho to neodnaučili.

Jooky, 5. 3. 2015, 13.21

No máme úplně stejný problém. Malý smrkat umí, ale nechce se mu a radši se utře do trička. Občas sice přijde "mami mám snopel", ale to jenom v případě, že není zabraný do hraní. Zatím opravdu netuším jak ho to mám odnaučit.

mtina, 4. 3. 2015, 8.17

u nás je to stejné, když má rýmu automaticky rukác, i když ho dávám co chviličku vysmrkat, stejnou jsou pořád rukávy od soplíku...

Lenica, 3. 3. 2015, 10.29

Taky jsme to měli pořád Syn se to odnaučil nedávno, bude mít 5let.....ve školce se to učitelkám nelíbí, tak si tohle dost hlídají.....doma jsem to řešila tak, že jsem mu dala jeho speciální látkovou plínku a mohl si do ní nos utírat, to ho moc bavilo

Christie

Christie, 2. 3. 2015, 15.33

To se nám stávalo jednu dobu také, než jsem začala používat heslo: "nos", a to i při občasném dloubání nose. Na toto heslo dcera reaguje tak, že pak se většinou hlásí sama o utření nosu a volá utřít. Samo, občas se pořád ještě stane, že "když není" čas, většinou při hraní, tak maminku nevoláme a vše skončí na rukávu.

Alexandra, 2. 3. 2015, 16.37

Heslo NOS? To zní dobře.. A jak vám to funguje? To řekneš Ty, když vidíš, že má nudli, nebo si ji utírá do rukávu, nebo popotahuje, nebo se dloube a ona přestane a jde se vysmrkat? A časem si sama řekla "heslo"? Pochopila jsem to dobře? To zní jako fajn "hra" bez nutnosti neustálého napomínání..

Christie

Christie, 2. 3. 2015, 22.12

Ano, vidím, že dělá něco nekalého s nosem, tak řeknu NOS. Ona se začne chichotat a řekne mi ne NOS ne, a já na to, tak se pojď vysmrkat nebo utřeme jej. U dloubání řeknu jen NOS bez vysvětlení. To jsem se kdysi někde dočetla a celkem to funguje.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací