Dítě si cumlá palec - návrh řešení ;o)

zobrazeno 3996×

Vložil(a): Katka, 21. 11. 2014 11.06

Nemám ani tak dotaz jako návod, jak odnaučit dítě si cumlat palec, nemyslím miminko u toho to je žádoucí a potřeba pro vývoj, ale třeba takové dvouleté batole a starší u kterých už hrozí zvýšené patro a předkus. U nás moc pomohl lak Stop proti okusování nehtů, který jsme nanesli na palec. Stačily 2 dny a bylo po 2,5 letém zlozvyku. Pro někoho možná brutální metoda, pro nás úleva, protože se potom synovi narovnaly křivé zuby. Co pomohlo u vás?

Sdílejte:   | 
4

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 3. 1. 2018, 19.10

tak to třeba vyzkouším, ale kamarádka zase říkala, že u nich žádný úspěch

Mygara

Mygara, 26. 7. 2017, 11.40

tak hořký lak měl 0 úspěšnost .-(, pomohlo vytahování a to neustálé

Katka

Katka, 26. 7. 2017, 14.36

U nás lak nepomohl na dceřino okusování nehtů, ale na palec zafungoval okamžitě.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 12. 2016, 22.30

Ani nevím, že takový lak funguje, naštěstí to syn nedělá

Fuga

Fuga, 18. 11. 2016, 13.28

u nás lak nepomohl... Museli jsme ho pořád okřikovat až sám přestal

Minnie, 7. 4. 2016, 18.06

Mladší dcera dudlík odmítala a cucala si pěstičky, později paleček. Nějak s tím přestala v asi 4 měsících a místo toho se naučila usínat u kojení . Teď v osmi měsících má prsty v puse pořád, ale to je tím jak jí polezou zuby, nijak to neřeším. Ale vím že já si kousala nehty, nepomohl pepř, lak nic přestala jsem až někdy v pubertě, když jsem si je chtěla lakovat

Zuzka Čtvrtečková, 17. 11. 2015, 15.58

Malej si palec necucal, ale taky jsem slyšela o tom laku. Brutální mi to nepřijde, udělala bych to stejně

nadulka, 3. 3. 2015, 17.08

Naše dcera si cucala palec prakticky od narození, dudlík odmítala. Když už dobře chápala kolem dvou let, přesvědčili jsme ji, že je paleček potom ošklivý, pochopila a začala si cucat palec druhý Zkusili jsme tedy stejný postup i u druhého palce, vyšlo to, začla si cucat ukazováček Teď je jí dva a třičtvrtě roku a už si je moc vědoma toho, že s tím rodiče nic nenadělají, takže si ukazováček cucá dál. Chystám se koupit speciální lak proti okusování nehtů/cucání palce, tak doufám, že se konečně dočkáme vítězství...

mtina, 3. 3. 2015, 10.57

Děkuji za tip, malý má 16měs ale při usínání nebo únavě je paleček v pusince velmi oblíbený...

Lenica, 3. 3. 2015, 10.33

Syn měl dudlík asi do 2let, potom přešel na flašku s dudlíkem, to byla hrůza.....ale prsty do pusy nedával, spíš si kouše nehty

Estrela113, 16. 12. 2014, 18.47

Syn používal palec místo dudlíku, po půl roku přemlouvání konečně přijal dudlík a palec nechal. Jsem tomu ráda, dudlík jsme vzali ze dne na den bez potíží. Lékařka mě právě důrazně upozorňovala na to, ať ten palec moc nepodporujeme a odbouráváme co nejdřív, že pak odnaučit tento zlozvyk je velmi obtížné.

Alexandra, 2. 3. 2015, 13.34

Neteř si cucala prst před spaním místo dudlíku jako malá tak intenzívně, že má teď celkem velký mozol. Jsou jí bezmála tři roky. Stydí se za to, ručičku schovává, ale občas, když je unavená, tak si stejně prst do pusy strčí. Dudlík jde odnaučit v pohodě, prsty jsou mnohem složitější... taky jsem na to upozorňovala "včas", ale marně.. nebyla jsem vyslyšena.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů