Vinylová podlaha do dětského pokoje i kuchyně? Žádný problém!

zobrazeno 446×

Vložil(a): Adrianita, 23. 11. 2020 21.42  (aktualizováno 11. 12. 2020 8.29)

Zařizujete byt či dům a začínáte pěkně od podlahy? Vybíráte podlahu, která se hodí jak do dětského pokoje, tak do kuchyně? Máme pro vás tip. Vsaďte na podlahu z vinylu!

Podlaha v dětském pokoji by měla být bezpečná, neměla by studit, musí taky hodně vydržet. Děti po ní totiž budou lézt, plazit se, stavět na ní věž z kostiček, jezdit po ní autíčkem. V kuchyni zase potřebujete podlahu, která zvládne i malé nehody v podobě rozlitého čaje nebo pádu hrnečku. Existuje vůbec taková?

Podlaha z vinylu se hodí do každého interiéru

Podlaha je základem každé místnosti. Aby zvládla vše, co jí naložíme, musí být kvalitní a odolná. Jen tak zůstane dlouhou dobu krásná jako ve chvíli, kdy jsme ji do místnosti položili. Podlaha z vinylu tohle všechno splňuje, navíc se hodí do každého interiéru. Díky svým vlastnostem ji totiž klidně můžete položit do ložnice, dětského pokoje, chodby i kuchyně.

Jaké jsou přednosti vinylové podlahy?

  • Podlaha z vinylu patří mezi teplé krytiny, takže odvádí teplo od nohou pomaleji než třeba lamino.
  • Jednoduše se pokládá.
  • Odolá mechanickému poškození i vlhkosti.
  • Je tichá a příjemná na došlap.
  • Snadno se udržuje.
  • Pořídíte ji za poměrně příznivou cenu.

Jaké druhy vinylové podlahy v obchodech najdeme? Asi každý se už s podlahou z vinylu někdy setkal, jen si to neuvědomil. Na trhu je dostupná v několika podobách.

Vinylová podlaha v metráži

Někteří by ji nazvali linoleem, jde ale o nepřesný pojem. S linem tak, jak ho známe z dřívějška, nemá nic společného. Vinyl v metráži je měkčené PVC dodávané v rolích o šíři 2 m, 3 m, 4 m a 5 m. Vybírat můžete z mnoha dekorů, cena je velmi příznivá.

Víte, že si můžete pořídit metrážový vinyl s filcem, který můžete do místnosti o rozloze až 50 m2 položit bez lepení? Další výhodou je fakt, že tahle krytina dokáže vyrovnat drobné nedokonalosti podkladu až do výšky 1 mm, potěší vás i její hluková a tepelná izolace a tlumení došlapu.

Lepené vinylové dílce označené jako LVT

Lamely silné 2 až 3 milimetry o různých plošných rozměrech se pokládají natěsno vedle sebe do lepidlového lože. Pyšní se mechanickou odolností, dobrými izolačními vlastnostmi a dlouhou životností. Velkou výhodou lepených dílců je skutečnost, že ty poškozené snadno vyměníte za nové.

Plovoucí vinylové podlahy

Posledním druhem jsou plovoucí vinylové podlahy s click systémem po celém obvodu. Právě díky tomuhle zámkovému spoji se jednotlivé lamely spojují do sebe v jeden celek.

Plovoucí podlahu z vinylu oceníte hlavně při rekonstrukcích. Můžete ji totiž klidně položit na původní parkety, dlažbu, beton a jiné rovné podklady.

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (9 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Katka

Katka, 29. 3. 2021, 13.27

No dle té ceny bych to do decaku asi nedala. Stačí jak mají zničenou plovoucku, protože jim pořád něco padá. 😇

lucie25987, 21. 1. 2021, 16.40

Teda to je nádhera Mně se hrozně líbí ta rozmanitost vinylové podlahy . My jsme si vybrali světle hnědou lepenou vinylovou podlahu z https://www.vesna.cz/vinylove-podlahy a nedám na ni dopustit. Na úklid neznám nic lepšího . Dřív jsme bydleli v pronajatém bytě, kde byl koberec, a to bylo utrpení. Máme malé dítě, takže zlatá vinylová podlaha .

Lipi4, 15. 1. 2021, 23.17

Máme lepený vinyl na podlahové topení a neměnila bych... Jsem ráda, že krom koupelny a předsíně máme krásnou jednolitou podlahu, kde není vidět bordel

vendilka3, 13. 1. 2021, 13.15

Je krásná

Úča, 9. 1. 2021, 19.27

Vynylovou podlahu chci letos dělat v obýváku s kuchyní . V pokojíku se přeci jen přikláníme ke koberci ..kusové , aby šly sundat s vyprat

mikjana, 24. 12. 2020, 12.16

Tak tu bych si přála, ale prozatím jsem v pronajatém bytě a vše musí být se souhlasem majitele.

Aneta Jiřičná Bendiková, 20. 12. 2020, 17.41

vinyl máme na chodbě a jsem spokojená

patricia077

patricia077, 11. 12. 2020, 14.42

Když jsem se rozhodovala dle vzorníku jakou podlahu zda klasické dřevo nebo vinyl tak jsem úplně koukala jak dnes vinyl vypadá jako plovoucí dřevěná podlaha dokonce i suky tam byly .-)

jkubeso, 11. 12. 2020, 8.39

Vinyl máme v kuchyni a je to super, můžu jen doporučit

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací