K harmonickému domovu skrze učení feng shui

zobrazeno 220×

Vložil(a): Adrianita, 21. 2. 2023 11.32  (aktualizováno 27. 10. 2023 11.20)

První krok ke spokojenějšímu životu a hezkým vztahům je inspirovat se zásadami čínského učení feng shui. Máme pro vás několik tipů.

Hlavním principem tohoto starodávného učení je žít v rovnováze, tedy sladit jednotlivé oblasti našeho života. Pokud bychom chtěli feng shui přeložit, doslova to znamená voda a vítr. Vítr ve smyslu rozptýlení energie, voda ji udržuje. Jakmile je mezi těmito živly nerovnováha, projeví se to v našem životě. Domov je vizitka lidí v něm žijících. Pokud nám doma něco chybí, přebývá, je tam chaos, nerovnováha, negativní energie, projeví se to i na kvalitě našeho života. Neboli lidí žijících v tomto obydlí. Pokud nevíte, kde začít, vezměte to postupně. Pokud chcete vznést více harmonie do vztahů, zejména vztahu s partnerem, s dětmi, ale i dalších pro vás důležitých vztahů, zaměřte se na ložnici.

Jak má vypadat ložnice

Jistě chcete, aby se vám v ložnici lépe spalo. Začala bych generálním úklidem. Zbavte se všeho, co máte odložené v rozích a na skříních. Všechny lapače prachu, poškozené věci, věci, které máte na “může se někdy hodit”. Pokud máte krabici, v které skladujete dokumenty nebo jiné předměty vyžadující protřídění, udělejte to hned. Vyndejte vše ze skříní a komod. Jen tak zjistíte, co vše v nich skladujete a co vlastně potřebujete. Udělejte vítr v ložnici. Při úklidu otevřete okna a nechte energii proudit. Provzdušní se nejen vaše skříň, ale i celková nálada. Utřete prach a nečistoty od shora dolů, zaměřte se na rohy a kouty. Dle feng shui by ložnice měla být královská, tedy největší. Dětem stačí útulné místečko, kde můžou trávit svůj čas, ne tu největší místnost, záleží však na každém. Postel by neměla být pod oknem, ani v jedné linii s dveřmi. Ideálně by měla mít postel zadní desku opřenou o zeď, podél každé strany noční stolek s hezkou lampičkou nebo svíčkou. Materiál postele volte spíše ze dřeva, nevhodný je kov, matraci zvolte celistvou. Vše v ložnici by mělo být v páru, ne po jednom, ani po třech. Pokud máte partnera nebo si nějakého přejete, párování vztah podpoří. Pokud budete mít 3 peřiny, nebo třeba noční stolky, může se ve vztahu objevit někdo třetí. Ložnici si vymalujte pastelovými neutrálními barvami a rozhodně si rozmyslete i zrcadlo, které odráží energii.

Vchod do bytu či domu

Kudy do domu vcházíme, tedy nejen vchodovými dveřmi, ale i chodbou či předsíní, tudy do našeho domova proudí energie. Aby nám sem proudila energie pozitivní, udržujte krásné a čisté vchodové dveře a uvolněte vchodový prostor. Nejlépe by boty i bundy měly být uloženy ve skříních a uzavíratelných botnících, aby energie nestagnovala. Pokud není jiná možnost i tak jí lze rozproudit hezkou květinou, osvětlením. Květina i keř či hezká dekorace je vhodná i u vchodových dveří. Prostor krásně rozpohybuje zrcadlo nebo obraz i jiný předmět. Záleží, co chcete do domova přivanout. Pokud chcete více bohatství, volte zlatou barvu, fontánu, akvárium s rybkami nebo obraz vodopádu. Symbolem lásky jsou mandarínské kachničky, obraz srdce, růžová a červená barva, zdraví symbolizuje dřevo, voda, křišťál zavěšený uprostřed domu.

Jak zútulnit obývací a dětský pokoj

Obývací pokoj, kde trávíme často spoustu času a zveme si návštěvy, by měl být vzdušný. Zejména by neměl být zaskládaný nábytkem, který blokuje průchod nebo přístup například k pohovce. Opět zvolte doplňky podle nálady, do rohu je vhodná stojací lampa.

Pokoj, který často překypuje nejvíce věcmi, hlavně hračkami a někdy v něm vládne chaos, obývají děti. Přesto jej můžete upravit dle feng shui. Pokojíček by neměl být příliš velký, aby se v něm dítě necítilo ztracené, přesto je fajn mít tam nějaký stan nebo koutek, kam se může ukrýt. V oblasti postele by měly být tlumené barvy, stěna postele by neměla být u dveří ani okna, nad hlavou žádná polička ani lampička u hlavy, raději tlumené světlo dále od postele. Při usínání by neměly být rozházené hračky ani jiné předměty. V oblasti hraní už můžeme zvolit i pestré barvy, vyskládané hračky nebo umístěné v hezkých bednách, vhodná je měkká podložka. Psací stůl je vhodný umístit s výhledem na dveře, zde udržujte pořádek, zvolte oblé tvary a podporující je i žlutá barva.

Další tipy na zvelebení domácnosti

Udržujte pořádek i v koupelně a na záchodě, kde by měly být zavřené dveře. Nezapomínejte ani pokládat záchodové prkénko, kterým by vám mohlo unikat bohatství. Vhodnou volbou mohou být i květiny, zejména vodní. Záleží i na uspořádání balkonu. Pokud ho nevyužíváte, je tam mrtvá energie. Zejména při hezkém počasí se ho snažte využít a najít jeho výhody. Neměl by sloužit jen k odkládání nepotřebného. Je fajn ho zútulnit květinou nebo bylinkami, ale extrém je z něj vytvořit deštný prales. Balon umístěný na severu je vhodný k meditacím a odpočinku. Tam, kde svítí slunce celý den, můžete posedět s přáteli, hrát hry, bavit se. Máte-li ho umístěný na východě, můžete zde čerpat energii a být kreativní, pokud na západě, vytvořte si zde odpočinkovou zónu pro povídání. Jestliže vám výhled kazí průmyslová zóna nebo rušná ulice, pomyslně ji zakryjte rostlinami. 

Na zahradě nesmí chybět odpočinková zóna, živel vody ve formě pítka pro ptáčky nebo jezírka, ohniště, živel dřeva (pergola, posezení, dřevěný domeček) a v neposlední řadě kov. Můžete zvolit kovové židle, sošku, lucerničku nebo dekorační kolo.

Samozřejmě platí, že o svůj chrám i svou zahradu se staráme, udržujeme jej v pořádku a čistotě. Někdy stačí při otevřeném okně vymést pavučiny, utřít prach a prostor provonit éterickým olejem a hned se nám bude lépe dýchat. A to doslova.

Místo, v kterém bydlíme nás prý přetvoří svou energií do několika let po nastěhování. My můžeme pomoci energii rozproudit, vložit do domova kus sebe. Pokud jste se odstěhovali, zkuste si vybavit, v čem jste se změnili, co vám začalo proudit do života. Cítíte se svěží, máte nové příležitosti, úspěchy, nebo jste onemocněli, případně přišel nějaký zásadní zvrat? Je to tak jednoduché.

K zamyšlení však stojí, zda dokážeme změnit energii bývalého popraviště, nemocnice nebo domu blízko hřbitova.

 

Zajímá nás, milé maminky, zda se vám podařilo i malou změnou v domě, přivést do svého života více lásky nebo zdraví, případně peněz. Znáte místa nebo navštěvujete někoho, kde se úplně necítíte ve své kůži, kde cítíte negativní energii?

 

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů