Ubrousková technika? To je Decoupage.

zobrazeno 4653×

Vložil(a): Havit, 24. 7. 2017 16.04

Zadání:

Slovo decoupage jste už určitě slyšely. Taky se tomu říká ubrousková metoda. Mám ráda tuto techniku, dá se s ní udělat tolik krásných věcí a přitom je to jednoduché. U této činnosti můžete zapojit veškerou svou fantazii.

Decoupage je metoda, kdy pomocí ubrousků a lepidla můžete vyzdobit prakticky cokoliv. Ubrousky koupíte v každých výtvarných potřebách a dále budete potřebovat lepidlo na decoupage a štětec. Existuje speciální lepidlo přímo na decoupage (to používám i já a musím říct, že se mi vyplatilo do něj investovat, mám ho už dva roky), ale někdo to zkouší s obyčejným herkulesem (s tím nemám zkušenost).

A co vyzdobit? Prakticky cokoliv d bedýnek, květináčů, nábytku, konviček, skleniček, vajíček na velikonoce, rámeček na fotky (třeba ten z přípěvku Dejte si to za rámeček).

Postup práce je jednoduchý: vybereme motiv, který chceme z ubrousku vystřihnout. Pak oddělíme všechny vrstvy ubrousku a tu první (nejsvrchnější) přiložíme a přilepíme. To je vše. Nic složitého.

Ubrousky můžete zakoupit také s dětským motivem a zapojit tak i děti do tvoření. Můžou si vyzdobit třeba dřevěnou židličku, boxy, kamínky které nasbíraly u moře... Ideální zábava pro deštivé dny.

Máte zkušenost s touto technikou? Libí se Vám? Co všechno jste už zkoušela polepit? Pochlubte se a inspirujte ostatní!

Vložit výtvor
Sdílejte:   | 
2

Vaše tvoření/

Zatím zde nejsou žádné příspěvky

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů