Tvarujeme z Fima

zobrazeno 3070×

Vložil(a): Havit, 27. 6. 2017 21.32

Zadání:

Navštíviila jsme tvořivou dílničku, kde děti pracovaly s fimem. Že nevíte, co to je?

Fimo je polymerová hmota, která je vyrobená z umělých modelovacích materiálů složených z částic polyvinylchloridu gelů, pryskiřic, barviv a změkčovadel. Díky své tvárnosti můžeme polymerovou hmotu tvarovat do nejrůznějších tvarů podobně jako  plastelínu. Aby fimo hmota neztratila a držela svůj tvar, musíme ji vypálit v troubě na 100-160°C. Doba je vždy uvedena na obalu. Vypálený výrobek můžete pak dále upravovat. Lze jej natírat lakem, brousit, vrtat. Dokonce jsem zkoušela natírat vypálené ptáčky třpytivým lakem na nehty :) a drží. Fimo je kreativní a univerzální materiál, jehož použití nezná hranice. Dají se z ní vyrábět šperky či dekorativní nebo bytové doplňky.

K modelovaní potřebujete různé pomůcky. Válečky, nožíky, vykrajovátka, špejle a další dle potřeby. Pokud chcete vyrábět naušnice či přívěšky, nezapomeňte si koupit komponenty.

Naše děti popustily uzdu fantazii a začaly modelovat. Fimo hmota se dá koupit v různých odstínech, takže si děti mohly vybrat jakoukoliv kombinaci. Jakmile děti začaly, tak jsem sama nevěřila. Vrhli se do toho a výrobky byly naprosto úžasné!

Zkoušeli jste doma fimo? Znáte ho? Pochlubte se svými výrobky!

Vložit výtvor
Sdílejte:   | 
5

Vaše tvoření/

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů