Třetí červnová neděle patří tatínkům

zobrazeno 2520×

Vložil(a): Havit, 16. 6. 2017 16.47

Zadání:

Dneska moje starší dcera přišla s otázkou co dát tatínkovi na svátek. Samozřejmě jsem se na ní dívala poněkud podiveně, jelikož má tatínek svátek až v říjnu. Ale pak mi vysvětlila, že v neděli je Den otců. Abych pravdu řekla, málem jsem na to zapomněla.

Den otců je svátek na počest otců, oslavující otcovství, vztah otce k dítěti a roli otců ve společnosti. V mnoha zemích včetně České republiky se slaví třetí neděli v červnu. Oslavování táty zavedla Američanka Sonora Smart Doddová, která tímto činem chtěla dát hold svému ovdovělému otci Williamovi Smartovi. Ten pečoval o ni a další čtyři sourozence. Na našem území není svátek zatím příliš populární. Tím pádem není tak známy a lehce na něj zapomeneme. Tak jako já.                                        

Moje dcera je také velmi šikovná a vymyslela přáníčko ve tvaru kravaty. Mě samotnou to překvapilo. Nápad to byl úžasný a hlavně to zvládla úplně sama. Zkuste dát dětem papíry, nůžky, pastelky, fixy, raznice, lepidlo a možná taky něco vymyslí. A pak se se svýi výtvory pochlubte nejen tatínkům, ale také tady na webu. Inspirujme se navzájem!

Vložit výtvor
Sdílejte:   | 
4

Vaše tvoření/

Zatím zde nejsou žádné příspěvky

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů