Vodní nádrž Pastviny

zobrazeno 745×

Vložil(a): patricia077, 23. 7. 2018 10.51

Region:
Pardubický kraj
Web:
prehrada-pastviny.cz/cs
Adresa:
Pastviny
Pastviny
ČR (přehrada)
Hodnoceno:
Celkové hodnocení:

Vítejte v jedné z nejkrásnějších lokalit Orlických hor, vítejte u Pastvinské přehrady.
V letošním roce je tomu již 80 let, co voda řeky Orlice zalila malebné údolí obce Pastviny.
Rozsáhlou vodní hladinu Pastvinské přehrady si záhy oblíbili rybáři, začali vznikat první chatové osady a objevovat se první rekreanti. Tak vznikla nádherná rekreační oblast okolo Pastvinské přehrady kam každý rok zavítají tisíce návštěvníků.

Okolí Pastvinské přehrady je kouzelné a proto stojí za shlédnutí. Turistům, kteří se rozhodnou obejít celé přehradní jezero to může trvat více než 4 hodiny a to v případě, že se nezdrží v některé restauraci nebo občerstvení, neboť budou muset urazit zhruba 17 km. Cestu Vám může pomoci zkrátit vláček Pastviňáček, který jezdí okolo přehrady a nejen pro děti může být příjemnou atrakcí. V průběhu jízdy Vám bude vláček vyprávět mnoho zajímavých informací z historie údolní přehrady.  V okolí Pastvinské přehrady si každý najde své vyžití. V teplých letních měsících nabízí přehrada krásné koupání nebo se můžete projet na lodičkách či šlapadlech. Velmi oblíbenou atrakcí jsou také elektrolodě, které si zapůjčíte v některé z půjčoven. Nově zde vzniká také bobová dráha.

Při Vašich výletch se žízně a hladu bát nemusíte, neboť okolo vodní nádrže naleznete několik kvalitních restauračních zařízení. Mezi nejznámější patří Restaurace u Mostu jejíž historie sahá do samotných počátků vzniku Pastvinské přehrady a byla náhradou za přehradou zatopenou hospodu z údolí. 

Na bezpečnost na přehradě dohlíží vodní záchranná služba Pastviny, která také spolupracuje při různých akcích, jež jsou přínosem nejen pro bezpečnost, ale i čistotu na březích, plážích a pod vodou.

Pokud navštívíte Pastviny poprvé a budete potřebovat poradit nebo třeba jen zakoupit turistické známky, navštivte informační centrum, které obec provozuje a kde získáte všechny potřebné informace.

Dílčí hodnocení: (průměr ze 1 hodnocení)

Cena
Oblíbené u dítěte
Dobrá dopravní dostupnost
Příjemné prostředí
Čisté prostředí

Pro přidání vlastního hodnocení se musíte přihlásit nebo zaregistrovat

Parametry:

Vstupné
ne
Možnost ubytování
ano
Přístupnost s kočárkem
ano
Zázemí pro kojení, přebalování
ano
Občerstvení
ano
Parkování
ano
Sezóna
Celoroční
Terén
Středně náročný

Objevili jste chybu ve vlastnostech nebo parametrech? Upozorněte nás na ni.

Nenašli jste výlet, který jste hledali? Přidejte ho

Hodnocení (1)

patricia077, 23. 7. 2018, 10.51

Cena
Oblíbené u dítěte
Dobrá dopravní dostupnost
Příjemné prostředí
Čisté prostředí

Tohle je další místo, kam jsem jezdila už jako malá s rodiči na mnoho míst, do penzionu, chatek nebo později se školou a kamarády do autocampu apod...všude je množství vyžití pro děti i mládež, byla jsem se podívat na exkurzi přímo na přehradě, moc zajímavé, celkově je to krásné a pohodové místo po celý rok, doporučuji

Klady:

  • krásné okolí příroda, možnosti vyžití všeho druhu

Zápory:

  • nic

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací