Rozhledna Na Signálu

zobrazeno 53×

Vložil(a): Minnie, 15. 1. 2019 20.20

Region:
Královéhradecký kraj
Web:
cs.m.wikipedia.org/wiki/Rozhledna_na_Signálu
Adresa:

54941 Horní Radechová
Česká republika
Hodnoceno:
Celkové hodnocení:

Rozhledna na Signálu se nachází na vrchu Signál (501 m n. m.), v těsné blízkosti předválečné (prvorepublikové) linie těžkého opevnění a nad osadou Slavíkov, která spadá pod správu obce Horní Radechová. Okresní město Náchod je od ní vzdáleno cca 5 km jižním směrem. Tato převážně dřevěná rozhledna měří 29 metrů. Základní konstrukce se skládá z železobetonové desky, na které jsou postaveny čtyři nosné sloupy, ocelového točitého schodiště a zastřešeného hlavního vyhlídkového místa, které se nachází ve výšce 25 metrů nad povrchem. V případě příznivého počasí lze z této rozhledny dohlédnout na Ostaš, Broumovské stěny, Jestřebí hory, Krkonoše, Orlické hory, Stolové hory, Králický Sněžník, částečně na Javoří hory a na celou Zvičinu. Rozhledna na vrchu Signál byla realizována díky iniciativně obce Horní Radechová, obecně prospěšné společnosti Branka, o. p. s. a Euroregionu Glacensis, když záměr zařadili rozhledny do dotačního přeshraničního projektu EU „Místa plná rozhledů v Euroregionu Glacensis“. Po schvalovacím procesu a dalších krocích začala v červenci 2014 samotná realizace stavby podle projektu Ing. Antonína Olšiny. Tu zajišťovala firma Tesmen, s. r. o. z Olešnice (u Červeného Kostelce). Rozhledna byla dokončena v prosinci 2014 Náklady na stavbu dosáhly 3,4 mil. Kč, obec Horní Radechová uhradila desetinu těchto výdajů. Další peníze však obec musela zaplatit za pozemek a další náležitosti. A tak celkem utratila za realizaci tohoto projektu cca 700 tis. Kč. Slavnostní zahájení konané dne 13. prosince 2014 zahrnovalo především posvěcení rozhledny náchodským vikářem Václavem Hegrem, ochutnávku staročeské kuchyně a poslech kapely Klapeto.

Dílčí hodnocení: (průměr ze 1 hodnocení)

Cena
Oblíbené u dítěte
Poutavé pro dítě
Dobrá dopravní dostupnost
Přínos v rozvoji dítěte
Ochota personálu (hlavně vůči dětem)

Pro přidání vlastního hodnocení se musíte přihlásit nebo zaregistrovat

Parametry:

Vstupné
ne
Doprovodný program
ne
Přístupnost s kočárkem
ne
Zázemí pro kojení, přebalování
ne
Občerstvení
ne
Parkování
ano
Sezóna
Celoroční
Terén
Nenáročný

Objevili jste chybu ve vlastnostech nebo parametrech? Upozorněte nás na ni.

Nenašli jste výlet, který jste hledali? Přidejte ho

Hodnocení (1)

Minnie, 15. 1. 2019, 20.20

Cena
Oblíbené u dítěte
Poutavé pro dítě
Dobrá dopravní dostupnost
Přínos v rozvoji dítěte
Ochota personálu (hlavně vůči dětem)

Nenáročná vyhlídka, kterou zvládne vyšlapat i malé dítě. Odměnou je opravdu luxusní výhled, hlavně za příznivého počasí.

Klady:

  • Nádherný výhled do kraje

Zápory:

  • Nic

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací